Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba Arkadaşlar, Bilgilendirme...
İkamet:İstanbul
kazandığım tarih:20 Ocak
güvenlik formunun üniversiteye teslim tarihi ve üniversitenin evrakları gönderdiği tarih :2 Şubat
Dosyamın İstanbul vatan emniyet giriş tarihi : 10 Mart
Polisin eve geliş tarihi: 30 Mart
tebligat gönderilme tarihi:17 Nisan
iş başı artık tebligatı aldıktan sonra inş..

Hocam bildiğiniz kadarıyla tebligatı beklemenize gerek yok gidip imzanızı atarak göreve başlayabilirsiniz. Maaşınızın da imzayı attığınız gün başlayacağınızı düşünürsek tebligatı beklemenin fazla bir mantığı yokmuş gibi geliyor bana tabi sizin durumunuzu bilmeden bu yorumu yapıyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar,
Bu konuyu bir süredir takip ediyordum. Ben de kendi sürecimi paylaşmak istedim.

Son evrak teslim tarihi: 10 Şubat 2017
Personel daire tarafından aranmam: 17 Nisan 2017

İkamet: İzmir
Üniversite: Dumlupınar

A

Akademik Forum

Guest
Bende almis oldugum iyi haberi paylasayim.
Subat basi evraklarin teslimi
17 nisan gunu personel daire baskanligindan arandim.
Ikamet izmir
Izmirde bir universiteyo ars grv olarak kazanmıştım.
Sureci devam eden arkadaslarin insallah bir an once iyi haberi alirlar

A

Akademik Forum

Guest
İzmir'den güzel haberler. Ben de izmir'deyim ,
14 ocak teslim,
24 Ocak evraklar emniyete ulaşmış
12 Mart Polis geldi

Hala bekliyorum.

tux

Öğrenci
Hocam bildiğiniz kadarıyla tebligatı beklemenize gerek yok gidip imzanızı atarak göreve başlayabilirsiniz. Maaşınızın da imzayı attığınız gün başlayacağınızı düşünürsek tebligatı beklemenin fazla bir mantığı yokmuş gibi geliyor bana tabi sizin durumunuzu bilmeden bu yorumu yapıyorum.

mevcut iş yerimle alakalı problemden dolayı daha geç başlamak istiyorum aslında ama artık tebligatın gelmesini bekliyorum. duruma göre hareket edeceğiz

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar, ben daha önce de yazmıştım. Benim belgeler Düzce Üniversitesine geleli 10 gün oldu. Hala bir netice yok. Ben de okula gittim. Tanıdık asistan arkadaş vardı. Bana, senden sonra gelen dosyalarin ataması yapıldı, sen niye bekliyorsun dedi. Personel daireyi aradı yanımda. Bazı dosyalarin atamasi direk yapılıyormuş. Bazıları ise komisyona giriyormuş. Komisyon ise yetkili kişi izinli olduğu için haftaya toplanacakmis. Hakkaten bu iş sabır törpüsü oldu. Allah bekleyen herkese sabır versin.

Longhorn

Öğrenci
Sonunda 140. günde üniversiteden aradılar, atama kararnamesinin yazıldığını ve şu anda çalıştığım kuruma gönderdiklerini söyledir. Aynı zamanda email olarak da bana gönderdiler. Kendi gözümle görünce inandım :) Sürecimi sanırım burayı takip eden birçok arkadaşımız biliyordur, zaman zaman burada da dile getirdik hem sıkıntılarımızı hemde sitemlerimizi. İnsanın kendini anlayan birilerini bulması ve anlatması gerçekten çok önemli. En uzun bekleyenlerden biri olarak sabır diliyorum herkese.

Evrakların ünv. verildiği tarih:
30 Kasım 2016
Atama kararnamesinin çıkışı: 17 Nisan 2017

Not: Aradaki sürede ne nerede tam olarak net bir bilgi alamadığım için tarih veremiyorum:)

A

Akademik Forum

Guest
Evrak Ulaşım Süresi

Arkadaşlar emniyetten üniversiteye evrakın ulaşması tahminen ne kadar sürüyor

bilimman

Öğrenci
Benimde son evrak teslim tarihi 10 subat idi. Mart 19 gibi eve polis gelmis. bu kisi burdami yasiyor diye.komsulara falan birsey sorulmamis. 6 nisan da universiteyi aradim bir haber varmi diye. Sizin sorusturma sonucu geldi atamaniz yapildi imza ya gonderildi dediler. 14 nisan da beni aradilar. Gelip baslayabilirsiniz dediler.

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar malum hepimiz aylardır soruşturma sonucu bekliyoruz ancak mevcut öğrenci olduğumuz üniversitelerdeki derslerimiz devam ediyor.
Ataması yapılanların illa hemen mi başlaması gerekiyor yoksa ( farklı ile gidecekler için )en azından bu dönem sonuna kadar bekletme şansımız olabilir mi? dönemin başından beri derslere devam ediyoruz, şimdi sekteye uğratmak pek iyi olmaz. Bu konuda okuluyla konuşan oldu mu?

spoiltcoy

Öğrenci
Birinci dereceden akrabalar güvenlik soruşturmasını etkiler mi? Kişinin soruşturma sonucu olumlu gelse dahi. Yani atama yapılmaması söz konusu olur mu

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar malum hepimiz aylardır soruşturma sonucu bekliyoruz ancak mevcut öğrenci olduğumuz üniversitelerdeki derslerimiz devam ediyor.
Ataması yapılanların illa hemen mi başlaması gerekiyor yoksa ( farklı ile gidecekler için )en azından bu dönem sonuna kadar bekletme şansımız olabilir mi? dönemin başından beri derslere devam ediyoruz, şimdi sekteye uğratmak pek iyi olmaz. Bu konuda okuluyla konuşan oldu mu?
Evet atama kararnameniz çıktıktan sonra 15 gün içinde başlamak zorundasınız. Derslere devam durumu tamamen bölümünüzün inisiyatifindedir.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar Ankara'da emniyete gidip bilgi alan arkadaş tüm soruşturmaların bitirilip gönderildiğini yazmıştı.Bununla alakalı bir çngörünüz var mı?Üniversiteye ne zaman ulaşır?Bende Eskişehir için bekliyorum iki buçuk ay oldu.

A

Akademik Forum

Guest
üniversiteden üniversiteye geçen öğretim elemanlarının muvafakat işlemlerinde süreç nasıl olur bilen var mı acaba? yök'ten de onay alınır mı? teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
Ben de Ankara'da devam eden güvenlik soruşturmamın sonucunu bekliyorum. Bugün üniversiteyi aradım ellerine ulaşan herhangi bir belge olmadığını söylediler benimle ilgili. Eğer Ankara'daki tüm belgeler gönderilmişse ne kadar sürer sizce Antalya'ya ulaşması?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar Ankara'da emniyete gidip bilgi alan arkadaş tüm soruşturmaların bitirilip gönderildiğini yazmıştı.Bununla alakalı bir çngörünüz var mı?Üniversiteye ne zaman ulaşır?Bende Eskişehir için bekliyorum iki buçuk ay oldu.

Merhaba açıkçası bunu ben de merak ediyorum başlık birkaç haftadır sessizleşti ataması yapılan bizleri unuttu ben de Ankara'da ikamet etmekteyim soruşturmalar çıktı bilgisi geliyor lakin üniversite ulaşmadığını aktarıyor doğal olarak endişeleniyoruz Ankara'da ikamet edenler bilgi verse keşke ne kadar sürede gidiyor evraklar ulaşma süresi nedir vs

A

Akademik Forum

Guest
İzmir
Arkadaslar merhaba,
Evraklarimi 30ocakta unv e teslim ettim , 29martta polis eve gelmis (evde yoktum) 18nisanda okuldan arandim goreve baslayabilecegimi bildirdiler. 19nisanda goreve basladim. 10nisanda okula emniyetten yazimin geldigini ogrendim (tam gelis tarihini bilmiyorum ama ben 10nisanda gelip gelmedigini sordugumda geldigini soylediler)
Herkese sabirlar diliyorum. Kazanma tarihi ile goreve baslama tarihi arasinda 3 ay var. Unv: izmir ikametgah:izmir

lordes

Öğrenci
arkadaşlar benım herşeyim bitti rektörün imzasını 3 haftadır bekliyorum bu süre normal midir acaba ki üniversitede de küçük bir üniversite?

A

Akademik Forum

Guest
arkadaşlar benım herşeyim bitti rektörün imzasını 3 haftadır bekliyorum bu süre normal midir acaba ki üniversitede de küçük bir üniversite?

lordes arkadaşım ben de rektor onayını bu 4.hafta hala beklemekteyım Kocaelı Unıversıtesıne atamam yapılacak ınşallah Allah bızlere sabır versın..