Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

Cemal Hoca

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba.Çağ Üniversitesi'ni Cimer'e şikayet ettim.Adamlar YDS ALES olmadan akademisyen alıyor yahu.YÖK denetlemesinde dosyalar saklanıyor puansız akademisyenlerin sigortası farklı meslek kodlarıyla yapılıyor.Bizzat şahit oldum.Muz cumhuriyeti mi burası biz ne emeklerle o sınavları geçtik. Bu insanlar YDS'siz nasıl Araştırma Görevlisi oluyor.Aklım almıyor.Herkesin bundan haberdar olmasını istiyorum.Devlet üniversitelerinde tecrübe şartını sağlamayan pek çok öğretim görevlisi alımı kulağıma geldi ama buna hayret ettim.

kalamarr123

Öğrenci
Bugün bir devlet üniversitesi dekanı ilgili bölüme araştırma görevlisi kadrosu açma kararı alsa bu ilan ne kadar süre içinde resmi gazetede yer alır ?

Akademik10

Öğrenci
Merhabalar..Güvenlik soruşturmasında birinci dereceden ama vefat etmiş aile bireyide inceleniyor mu?
Güvenlik soruşturması formunda bir liste var. Oraya hayatta veya vefat etmiş olanları yazmanız gerekiyor. Vefat eden yakınların adres ve irtibat bölümüne vefat yazılıyor. Araştırılır mı bilmiyorum

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akademik10

Öğrenci
Merhabalar. Şu anda bir üniversitede doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktayım. Başka bir üniversitenin doktor öğretim üyesi kadrosuna geçmek için başvuruda bulundum. AÇılan kadro ilanına benden başka 3 aday daha başvurmuştu. Az önce aldığım bir habere göre güvenlik soruşturmam tamamlanıp ilgili üniversiteye gönderilmiş. Bu sizce benim seçildiğim anlamına mı gelmektedir? Yoksa diğer adaylara da uygulanan bir prosedür müdür?
Sınav sonuçlanmadan mı güvenlik soruşturması yapılmış? Normalde sonuçlar açıklandığında güvenlik soruşturması belgelerini teslim ettikten sonra üniversite emniyete gönderiyor. Daha önceki görevinize başlarken ya da görev esnasindayken emniyetin yapmış olduğu guvenlik soruşturmanız hakkinda bilgi vermiş olabilirler. Emniyet genelde tarih bilgisi paylaşmıyor

A

aussie

Guest
Atama

Merhaba,
Bir kamu hastanesinde 4B'li statüde çalışmaktayım. Sağlık bakanlığı 4B'li personele muvafakatname veremediğini belirtiyor. Bu durumda istifa etmem gerekecek. Fakat istifa eden 4B'li personel belirli bir süre yeni işe başlayamayacağı belirtiliyor. 50D li kadroya atamamın yapılması bu hususta sorun yaratır mı?

crr

Öğrenci
arkadaşlar, 7 aydır sonuçlanmayan süreç için cimer'e yazsam net bir cevap alabilir miyim? cimer üstünden böyle bir bilgi alabilen var mı?

D.Howard_12

Öğrenci
Merhabalar,

12 Temmuz tarihinde vakıf üniversitesinde araştırma görevliliğini kazandım. Güvenlik ve arşiv soruşturmasına ilişkin belgeleri 18 Temmuz'da teslim ettim. 26'sında da okul emniyete göndermiş. Okulun yazı işlerinden sürekli sürecin 1-1,5 ay süreceği bilgisini alıyorum. Şu ana kadar hiç 2 aydan daha uzun süren biri ile karşılaşmamışlar.

İkametgahım ve kazandığım okul İstanbul'da. Sizce ne kadar sürer? Epey muallak bir konu ancak şu anda özel sektörde çalıştığımdan dolayı ihbar sürelerine uyarak istifa etmek durumundayım. Bu yüzden soruşturmanın bitiş tarihini bir miktar kestirebilmeliyim.

Bu süreçte emniyetten bilgi nasıl alınır? Kimi aramalıyım?

rainmen

Öğrenci
Soruşturma süresi sektöre ve kişinin sabıka kaydı olup olmadığına göre değişen bir durum, kimisi 2 ay soruşturma geçirirken kimisi 6 ay soruşturma geçirebiliyor.

D.Howard_12

Öğrenci
Soruşturma süresi sektöre ve kişinin sabıka kaydı olup olmadığına göre değişen bir durum, kimisi 2 ay soruşturma geçirirken kimisi 6 ay soruşturma geçirebiliyor.

Peki üniversitenin bana defalarca 2 aydan daha uzun süren birini görmedik demeleri benim içimi rahatlatmalı mıdır? Yönetmeliğe göre 60 maksimum 60 iş günü deniyor ki bu da benim tarihlerim dikkate alındığında 23 Ekim'e denk geliyor. Tabiki yönetmeliğe uyulmayıp daha uzun sürme ihtimali de var ancak üniversitenin çok uzun sürmeyeceğine dair söylemleri güvenilir midir?

crr

Öğrenci
doğrudan üniversiteye yazılı dilekçeyle başvurdum, bilgi edinme ve dilekçe kanununa dayanarak bilgi vermelerini istedim ama cevap gelecek mi bilmiyorum.

A

Akademik For02

Guest
Konuya ilişkin olarak belki bir avukata da danışabilirsiniz. Sonuçta size olumlu veya olumsuz bir yazı göndermeleri gerekiyor. Ancak o yazı gelmeden de süreçten dolayı dava yoluna gidilebilir mi fln bunları sorabilirsiniz. Veya konuya hakim birisi varsa yazabilir.

G

G soruşturma

Guest
Güvenlik soruşturması

Merhaba bir şey soracağım güvenlik soruşturması emniyette tamamlandıktan sonra emniyetten kuruma ulaşması ne kadar sürüyor? Mesajları okuduğumda 15-20 gün sürenler var. Bunun sebebi tam olarak nedir bilgisi olan var mı?

Akademik10

Öğrenci
Merhaba bir şey soracağım güvenlik soruşturması emniyette tamamlandıktan sonra emniyetten kuruma ulaşması ne kadar sürüyor? Mesajları okuduğumda 15-20 gün sürenler var. Bunun sebebi tam olarak nedir bilgisi olan var mı?
Kargo postalama süresi genellikle işlemi yürüten memura bağlı oluyor bazen rektör imzası bekliyor rektör izinde oluyor onu ileten memur izinde oluyor vs vs

akademik2323

Öğrenci
Merhaba,

güvenlik soruşturmaları genelde iki ay sürmüyor sanırım. Evraklarım iki ay içerisinde rektörlüğe geldi. Komisyona girecek diyerek bekletildim ve 5. ayın sonunda olumsuz tebligatı aldım. Hukuki hiçbir gerekçe yok. Dava açtık. Eğer uzun sürenler olduysa sık sık arayın, gereksiz yere bekletiyorlar süreci uzatıyorlar. Dilerim bekleyenler iyi haberler alırlar.

Akademik10

Öğrenci
Merhaba,

güvenlik soruşturmaları genelde iki ay sürmüyor sanırım. Evraklarım iki ay içerisinde rektörlüğe geldi. Komisyona girecek diyerek bekletildim ve 5. ayın sonunda olumsuz tebligatı aldım. Hukuki hiçbir gerekçe yok. Dava açtık. Eğer uzun sürenler olduysa sık sık arayın, gereksiz yere bekletiyorlar süreci uzatıyorlar. Dilerim bekleyenler iyi haberler alırlar.
En azindan bir sonuc almak iyi olmus geriye dönük maaşlarınızı talep etmek açısından. Hakkınızda hayırlısı olsun. Artık hukuki olmasa da bazı gerekçeler bulabiliyorlar atamamak için. Bu ülkenin çocuklarını böyle süreye bağlı, ikincil bir memuriyet için kapıda bekletiyorlar. Dilerim gönlünüzce olur.

crr

Öğrenci
En azindan bir sonuc almak iyi olmus geriye dönük maaşlarınızı talep etmek açısından. Hakkınızda hayırlısı olsun. Artık hukuki olmasa da bazı gerekçeler bulabiliyorlar atamamak için. Bu ülkenin çocuklarını böyle süreye bağlı, ikincil bir memuriyet için kapıda bekletiyorlar. Dilerim gönlünüzce olur.

o kadar doğru bir şey yazdınız ki, verecekleri 3 kuruş para onun için bu ülkenin eğitimli insanlarına yaptıkları muameleye bakın.