TOEFL iBT, PTE Academic, CAE ve CPE Hakkında Bilgiler

candeğer

Öğrenci
Ben araştırdım ve bulamadım maalesef. :( Tödok tarzı özel hoca ile ilerleyen bir kurs arıyordum ama hiç bulamadım. Tümer Altaş nasılmış, bir fikriniz var mı?

online şekildeymiş diye biliyorum yalnızca. google tümer altaş diye yazınca çıkıyor. ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama deneyeceğim ben. eskişehir gibi ingilizce kursu bolluğu olan bir yerde nasıl pte kursu olmaz çok ilginç

omertao

Öğrenci
Veysel hocam Longman çalışıyorum biraz kolay gibime geldi, barron', kaplan veya cambridge Toefl ibt den hangisini çalışmamı önerirsiniz?
şimdiden teşekkürler.

axwell84

Öğrenci
Ben hepsinden çalıştım. Benim tercihi Barrons'dan kullanıyorum. Bir de ETS'nin çıkardığı full test içeren kitap mevcut ondan da çalışmanı öneririm.

zynpgül

Öğrenci
Arkadaşlar ben bir kaç gün önce aldım, biliyorsunuz kaynak sıkıntısı var sınava girecekseniz alın derim; ben aldım çünkü bulunduğum yerde ne bir kurs ne de bir kitapçı vardı. Sınava yönelik bol test var paket içeriğinde öyle çok konu anlatımı falan beklemeyin ufak strateji videoları ve yazıları var ayrıca kelime ve cümle kayıtları var telaffuz ve akıcılık için. Bilindiği üzere bu sınavda sadece doğru cevaplardan puan alınmıyor gramer, akıcılık, telaffuz gibi bir çok şeyden puan alıyorsunuz.

zynpgül

Öğrenci
zynpgul, biraz daha açıklarmısın modülü? bende düşünüyorum PTE yi. bizi aydınlatırsan sevinirim..bende kendim çalışacağım gibi..

Modül sınav formatında 3 bölüme ayrılmış; 1. bölüm speaking and writting burada toplam 8 bölüm var bu bölümlerle ilgili KISA video ya da yazılı açıklamalar var ve de stratejiler, tabii her bölümle ilgili bir sürü test var. 2.bölüm reading burada toplam 5 bölüm var 3. bölümde ise listening burada da toplam 8 bölüm var. kısa video açıklama ve stratejiler bu 3 ana başlıkta da mevcut. Sormak ya da öğrenmek istediğiniz başka bir şey olursa cevaplayabilirim.

rocker1978

Öğrenci
tamam teşekkür ederim, olmazsa bende tümer altaştan satın alabilirim bakalım 2 ayda halletmem lazım bu işi..
Modül sınav formatında 3 bölüme ayrılmış; 1. bölüm speaking and writting burada toplam 8 bölüm var bu bölümlerle ilgili KISA video ya da yazılı açıklamalar var ve de stratejiler, tabii her bölümle ilgili bir sürü test var. 2.bölüm reading burada toplam 5 bölüm var 3. bölümde ise listening burada da toplam 8 bölüm var. kısa video açıklama ve stratejiler bu 3 ana başlıkta da mevcut. Sormak ya da öğrenmek istediğiniz başka bir şey olursa cevaplayabilirim.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaslar bu sinavi 2 ay icnde halledebilir miyiz sinava ilk kez girecegim stresliyim aslinda sinav esnasinda heycanlanip konsantre olamamaktan korkuyorm :s

amar

Araştırma Görevlisi
PTE ye giren arkadaşlarımız diğer arkadaşlarımıza rehberlik etmesi açısından puanlarını paylaşsınlar lütfen

magnezya

Öğrenci
Arkadaslar bız 3 arkadas PTE sınava gırdık. alese hazırlandıgımızdan dolayı kursa gıdemedık cunku bulundugumuz sehırde bu sınav hakkında kurs verenı bırak bılgısı olamayan dıl okulları bıle vardı. bızde tumer altas dıye bırınden pte onlıne set aldık 1 aylık. onda sınavla ılgılı tum formatın demo vıdeoları vardı ordan calısmak zorunda kaldık. 3 arkadastan bırısı ıngılız dılı edebıyatı mezunuydu ve 39 aldı dıgerlerımız 30 ve 22 aldık pteden. 22 alan arkadasımızın sınav anında teknık sıkıntılar meydana geldı. 2 kere bılgısayar resetlendı. verılen not kagıt ve kalemler baslıca sıkıntıydı. asetat kalemı vardı ve seffaf kagıt verdıler. not aldıkların sılınmıyor. ankarada gırdık sınava 7 kısıl bır sınav yerınde kucuk bır odada gırdık. mıkrofonlar ve kulaklıklardan yeterınce ses gelmıyordu. zaten hızlı konusuluyo zor duyuyorsunuz. en kotu tarafı ıse herkes aynı anda sınava baslıyo ve herkes aynı anda konustugu ıcın sesten cok rahatsız oluyorsunuz. baskalarının sesı sızınkıyle karısıyo. kısacası anlatılması cok sey var anlatılmaz yasanır hesabı :) gırecek olanlara yardım edebılırım sınav hakkında. özelden yazabılırler. sımdıden basarılar...

rocker1978

Öğrenci
dostum banada PTE sonucu lazm eylüle kdr ,sen özetle bu sınava girmeyin diyorsun yani:)
Arkadaslar bız 3 arkadas PTE sınava gırdık. alese hazırlandıgımızdan dolayı kursa gıdemedık cunku bulundugumuz sehırde bu sınav hakkında kurs verenı bırak bılgısı olamayan dıl okulları bıle vardı. bızde tumer altas dıye bırınden pte onlıne set aldık 1 aylık. onda sınavla ılgılı tum formatın demo vıdeoları vardı ordan calısmak zorunda kaldık. 3 arkadastan bırısı ıngılız dılı edebıyatı mezunuydu ve 39 aldı dıgerlerımız 30 ve 22 aldık pteden. 22 alan arkadasımızın sınav anında teknık sıkıntılar meydana geldı. 2 kere bılgısayar resetlendı. verılen not kagıt ve kalemler baslıca sıkıntıydı. asetat kalemı vardı ve seffaf kagıt verdıler. not aldıkların sılınmıyor. ankarada gırdık sınava 7 kısıl bır sınav yerınde kucuk bır odada gırdık. mıkrofonlar ve kulaklıklardan yeterınce ses gelmıyordu. zaten hızlı konusuluyo zor duyuyorsunuz. en kotu tarafı ıse herkes aynı anda sınava baslıyo ve herkes aynı anda konustugu ıcın sesten cok rahatsız oluyorsunuz. baskalarının sesı sızınkıyle karısıyo. kısacası anlatılması cok sey var anlatılmaz yasanır hesabı :) gırecek olanlara yardım edebılırım sınav hakkında. özelden yazabılırler. sımdıden basarılar...

I

ing.maduru

Guest
magnezya verdiğin bilgi için teşekkür ederim sınav soruları nasıldı sana ve arkadaşlarına neler sordular onlar hakkında da bilgi verebilir misn ?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar ben bir kaç gün önce aldım, biliyorsunuz kaynak sıkıntısı var sınava girecekseniz alın derim; ben aldım çünkü bulunduğum yerde ne bir kurs ne deo bir kitapçı vardı. Sınava yönelik bol test var paket içeriğinde öyle çok konu anlatımı falan beklemeyin ufak strateji videoları ve yazıları var ayrıca kelime ve cümle kayıtları var telaffuz ve akıcılık için. Bilindiği üzere bu sınavda sadece doğru cevaplardan puan alınmıyor gramer, akıcılık, telaffuz gibi bir çok şeyden puan alıyorsunuz.
Zeynep hanim merhaba tumer altas online egitim mi kullaniyorsunuz tavsiye eder misiniz yeterli bir kaynak mi.pte icin

sezooo

Öğrenci
tümer altaştan pte seti almak isteyen varsa uygun bi fiyata stabilirim. 2 aylık kullanım süresi var. ben bazı elimde olmayan nedenlerden dolayı giremeyeceğim için satacağım. isteyen varsa özelden mesaj atabilir.