TOEFL iBT, PTE Academic, CAE ve CPE Hakkında Bilgiler

leandros

Öğrenci
iyi günler kolay gelsin, Ben üniversitede akademik personel olarak görev yapmaktayım ve CAE sınavı için akademik anlamda ömür boyu geçerliliği olduğu söyleniyor. Yani İELTS' de 2 yılda bir yenilememiz gerekirken bu sınavda bir kere geçerli puanı aldıktan sonra örneğin B yani 70 puan doktora, yrd. doç. ve doç. kadrolarına başvurulurken istenilen stabil kriterlerde ömür boyu geçerliliği varmış. Bu doğru mudur ?
Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
iyi günler kolay gelsin, Ben üniversitede akademik personel olarak görev yapmaktayım ve CAE sınavı için akademik anlamda ömür boyu geçerliliği olduğu söyleniyor. Yani İELTS' de 2 yılda bir yenilememiz gerekirken bu sınavda bir kere geçerli puanı aldıktan sonra örneğin B yani 70 puan doktora, yrd. doç. ve doç. kadrolarına başvurulurken istenilen stabil kriterlerde ömür boyu geçerliliği varmış. Bu doğru mudur ?

Hocam sınavı yapan merkezler 2 yıl diyor geçerliliğine. Hatta PTE'nin kendi broşüründe sadece son 2 yıla ait sınav sonuçları görüntülenebilir yazıyor.

Programlar | OXFORD

Yüksek öğrenim kurumlarına kabul edilebilmeniz için genelde kabul edilen not, 90 üzerinden 51`dir. PTE sınavının geçerlilik süresi ise 2 yıldır.

amar

Araştırma Görevlisi
IELTS Online Hazırlık
PTE Online Hazırlık
TOEFL iBT Online Hazırlık
TOEIC Online Hazırlık (Hazırlanıyor)
YDS Online Hazırlık
Hızlı Kelime
Görüntülü Gramer
Cümle İçinde Kelime
Okuma Anlama
Vocab 5000 (Soru + Seçenek Metin)
Vocab 5000 (Soru mp3 + Seçenek Metin)
Vocab 5000 (Soru mp3 + Seçenek mp3)

içerinde bu konuların ve sınavların mevcut olduğu 10.10.2014 e kadar geçerli olan Tümer Altaş paketimi satıyorum.İlgilenen arkadaşlar bana özelden ulaşabilirler.

Cann

Öğrenci
Sizin ufkunuzu karartan YDS doğru bir sınav yüreğimiz yanmaz. Tam puan alındığında bile İngilizce yeterliliğin dörtte üçüne denk düşüyor. Bir de bu haliyle dünyanın kabül ettiği IELTS'i eşdeğerli görmüyorlar. YDS'ye harcayacağınız emekle dünyanın en gözde sınavlarını verebilir; yurtdışı eğitim, post doktora gibi şansınızı da artırırsınız.

Burada herkes toplumsal bir bilinçle bir şeyler paylaşıyor. Benim için de bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak büyük bir mutluluk.
Merhaba gerçekten emeğize sağlık, keşke herkes sizin kadar düşünceli olabilse bu zor sistem karsısında. Ben geçen sene bu ay kendi çabamla ielts'ten 6.5 aldım, sizin yazdıklarınız doğrultusunda CPE yerine Toelf'e girmeye karar verdim. Tabi ki internet üstünden cevaplamak çok zor ama 1 yıl aradan sonra sizce Toelf'dan kaç alabilirim?
Şimdiden konuda emeği geçen herkese teşekkürler...

Veysel Yahşi

Öğrenci
Merhaba gerçekten emeğize sağlık, keşke herkes sizin kadar düşünceli olabilse bu zor sistem karsısında. Ben geçen sene bu ay kendi çabamla ielts'ten 6.5 aldım, sizin yazdıklarınız doğrultusunda CPE yerine Toelf'e girmeye karar verdim. Tabi ki internet üstünden cevaplamak çok zor ama 1 yıl aradan sonra sizce Toelf'dan kaç alabilirim?
Şimdiden konuda emeği geçen herkese teşekkürler...

Merhaba!

IELTS'den 6,5 oldukça iyi bir puan, bu bugün için 120 üzerinden 85 TOEFL iBT puanı yapar. 2 aylık çalışmayla bunu 90-95 puana çekebilirsiniz.

Şimdiden başarılar.

(Şifremi unuttuğum için bir süre sisteme giriş yapamadım. Mesajınızı geç yanıtlamamın nedeni bu. Bugün facebook üzerinden giriş yaparak yanıtladım mesajları.)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba!

IELTS'den 6,5 oldukça iyi bir puan, bu bugün için 120 üzerinden 85 TOEFL iBT puanı yapar. 2 aylık çalışmayla bunu 90-95 puana çekebilirsiniz.

Şimdiden başarılar.

(Şifremi unuttuğum için bir süre sisteme giriş yapamadım. Mesajınızı geç yanıtlamamın nedeni bu. Bugün facebook üzerinden giriş yaparak yanıtladım mesajları.)

Sayın şifre ile iligli sorun yaşıyorsanız [email protected] 'a mail atarsanız düzenleyelim. Teşekküler.

Veysel Yahşi

Öğrenci

Önce, mesajınızı biraz geç yanıtladığım için özür dilerim.
Evet, söylediklerinizde haklısınız. CAE sınavından en az A-B-C aldığınız zaman sınavdan 10 hafta sonra size ömür boyu geçerli bir belge gönderiyorlar. (Linkteki Results bölümüne bakınız: Cambridge English: Advanced (CAE) - Cambridge English For Life Centres (CEFL) Malaysia)

Şimdiden başarılar.

falcon2189

Öğrenci
merhabalar; toefl sinavina girip 91 almis birisi olarak size soyle soyleyeyim. Toefl konusma ve dinleme becerisine guvenenler icin cok uygun bir sinav; Elimde Cinlilerin toparlayip yaptigi gecmiste cikmis 33 Gercek Toefl sinavi bulunmakta. TOEFL IBT ile ilgili derin dertlerinize derman olabilirim. Elimde yuzlerce kaynak var. Benimle iletisime gecebilirsiniz.

33 GERCEK TOEFL SINAVI PROGRAMI

1GB

DIREK LINK ILE INDIREBILECEKSINIZ

SADECE 30TL

NOT [ETS`nin 1 denemesi 40 dolarken, 33 sinavi 30tlye almak buyuk avantaj saglayacaktir]

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba!

Hocam iyi günler. bir yıl önce ielts den 4.5 aldım. şimdiki hedefim yds den 70 ve üzeri almak ve ingilizceyi öğrenmek. Bunun için pte, cae, cpe veya toefl çalışmayı düşünüyorum. Eşdeğerlikleri araştırdım pte den en az 71, cae den en az "B" (bunun içinde sınavdan 75/100 almam gerekiyor), cpe den en az "C" (bunun içinde sınavdan 60 /100 almam gerekiyor), toefl den 84 almam gerekiyor. Zaman sıkıntım yok. Sizce ielts sınavına çalışmış biri hangisine girerse daha başarılı olur.

iaydin85

Öğrenci
QUOTE=Veysel Yahşi;323826]Merhaba!

Hocam iyi günler. bir yıl önce ielts den 4.5 aldım. şimdiki hedefim yds den 70 ve üzeri almak ve ingilizceyi öğrenmek. Bunun için pte, cae, cpe veya toefl çalışmayı düşünüyorum. Eşdeğerlikleri araştırdım pte den en az 71, cae den en az "B" (bunun içinde sınavdan 75/100 almam gerekiyor), cpe den en az "C" (bunun içinde sınavdan 60 /100 almam gerekiyor), toefl den 84 almam gerekiyor. Zaman sıkıntım yok. Sizce ielts sınavına çalışmış biri hangisine girerse daha başarılı olur.

Veysel Yahşi

Öğrenci
QUOTE=Veysel Yahşi;323826]Merhaba!

IELTS'den 4,5 aldığını göz önüne alınca, TOEFL iBT için düzenli çalışacak biçimde 6 ay zaman ayırdığınız zaman 84 veya daha yüksek puan almak mümkün. Benim bütün önerilerim öğrencilerin tek başına çalışması üzerine kurulu. CAE ve CPE sınavları da ölçme ve değerlendirmede çok iyi ama İngilizce'yi kullanmada ve gramerde de çok iyi olmanızı gerektiren sınavlar, öyle olunca da daha uzun zaman gerekiyor, üstelik yardım istemen gerektiğinde elinde sınav materyali bulunan daha az kişi var. PTE seviye olarak kolay ama sınav hızlı akıyor. İngilizce'yi günlük hayatlarında sık kullanan Avrupa ülkeleri için uygun bir sınav, bu yüzden bu tartışmalar başladığından beri PTE'yi hiç önermedim. TOEFL iBT sınavında Reading ve Listening bölümleri için kendiniz hazırlanabilirsiniz. Speaking ve Writing bölümleri için test kitabındaki örnek metin ve alıştırmalara çalıştıktan sonra, bir öğretmenden yazdıklarınızı okumasını isteyebilir ve Speaking bölümü için hızınızı ve yeterliliğinizi ölçmesini isteyebilirsiniz. Bu 2-3 haftalık bir zaman alır. Test kitabı olarak neredeyse 30 yıldır kitaplarını kullandığım ve TOEFL sınavlarında komisyon üyesi olan Deborah Phillips'in kitabı "LONGMAN Preparation Course for the TOEFL Test iBT"yi öneriyorum. Daha sonra sırası ile Barron's TOEFL iBT, Cambridge Preparation Course For The TOEFL Test (iBT), THOMSON The Complete Guide to the TOEFL Test iBT ve The Princeton Cracking the TOEFL iBT Test kitaplarını öneriyorum. Düzenli bir çalışmada bunlardan sadece biri, özellikle LONGMAN, veya ikisi yeterli olacaktır.

Başarı dileklerimle...

A

Akademik Forum

Guest
Hocam merhaba. Ben IELTS in eş değerliliği kaldırılmadan girmiş ve 5.5 almıştım. Kasım 2015 de geçerliliği sona erecek. Öneriniz TOEFL mı olur yoksa diğer sınavlar mı?

G

gkabay

Guest
Hocam Selamlar,
Ben ielts ' ten 6.5 ortalama puan aldım. Yüksek lisans a kabul edilirken geçerliliği olan sınavım şuan geçersiz. Bu nedenle mantığıma bir türlü oturmayan yds ye girmek zorundayım. Sizden ricam bana kaynak tavsiye etmeniz. Çok teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
pte

Pte listenng writting speaking becersi olanlar icin yapilabilir ve Ielts ile kiyaslanamayacak kadar da zor bir sinav oldugunu dusunuyorm.

iaydin85

Öğrenci
Hocam iyi günler. Ben 2013 aralık ayında ielts den 4,5 aldım. Şimdi hedefim 70 (yds karşılığı). CAE 2015 yılında sınav formatını değiştirdi. 4 bölüme düşürdü ve süresiz olmasından dolayı bu sınava girmeyi düşünüyorum. Kendime 6 ay gibi bir çalışma programı yapmayı düşünüyorum. Nasıl bir çalışma yapmamı önerirsiniz?

- - - Güncellendi - - -

Arkdaşlar ben de CAE sınavını araştırıyorum. Bu sınava hazırlanmayı planladım. Düşünen arkadşlar için kaynakları aşağıdaki siteden temin edebilirler
http://englishtips.org/exam_materials/cae/

Yoldaş1

Öğrenci
Toefl ve CPE ile ilgili

Hocam merhaba.

Neredeyse 1 yıl kadar önce hiç çalışmadan TOEFL dan 83 almıştım.Acaba 1,2 aylık bir çalışmayla CPE ye girsem başarabilir miyim yoksa yine Toefl a mı girmeliyim sizce? Bu yaz için lazım o sebeple YDS yi bekleyemiyorum ve ihtiyacım olan not Toefl dan 105 veya CPE den B.Tavsiyede bulunabilirseniz çok memnun olurum.