Okutman Maaşları Ne Kadar?

omarfako2

Öğrenci
maaşı yazın da kışın da alırsın. Ama yazın yaz okulu yoksa sadecce çıplak maaş alırsın ek ders olmaz. O da yaklaşık 2.000 TL'dir. Ek ders alırsan aldığın ders yüküne göre değişir. Ama maksimum aldığını varsayarsak (ikinci öğretim ve örgün öğretim) toplamda 3.000 civarında para geçer eline.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Vakıf üni.lerinde de aynı maaşı alırsınız ama çalışma şartları farklı olur. DAha yükseğini alırsınız daha altını almazsınız kısacası

ljurgalf

Öğrenci
Vakıf üni.lerinde de aynı maaşı alırsınız ama çalışma şartları farklı olur. DAha yükseğini alırsınız daha altını almazsınız kısacası

Nazmi hocam, sağolun yanıtınız için. Bir vakıf üniversitesinin ön değerlendirmesinde sınava girmeye hak kazanan iki kişiden birisiyim ve diğer kişi büyük ihtimalle sınavında başarılı olduğu başka bir üniversitede göreve başlayacak. Bu durumda tek aday olarak gireceğim sınava. Vakıf üniversitesi olması ve maaş konusunda internette okuduğum birkaç yorum beni tereddüte düşürdü doğrusu. Tecrübesiz okutmanlara ilk senelerinde 1.000 tl civarı bir maaş ödeniyor vs. tarzı yorumlar.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam, sağolun yanıtınız için. Bir vakıf üniversitesinin ön değerlendirmesinde sınava girmeye hak kazanan iki kişiden birisiyim ve diğer kişi büyük ihtimalle sınavında başarılı olduğu başka bir üniversitede göreve başlayacak. Bu durumda tek aday olarak gireceğim sınava. Vakıf üniversitesi olması ve maaş konusunda internette okuduğum birkaç yorum beni tereddüte düşürdü doğrusu. Tecrübesiz okutmanlara ilk senelerinde 1.000 tl civarı bir maaş ödeniyor vs. tarzı yorumlar.
Hocam orası dershane değil, belki ücret karşılığı yani kadrolu olmayan okutmanlarına verebilirler o ücreti ama sınavla alınan biri o maaşı alamaz.

zanaserhedi

Öğrenci
nazmi hocam bende devlet üniversitesine öğretim görevlisi olmaya hak kazandım.ilanda kadro derecesi 4/1 idi.ne kadar maaş almam gerekiyor.başka ne gibi ek ödenekler olur.tşkr

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam bende devlet üniversitesine öğretim görevlisi olmaya hak kazandım.ilanda kadro derecesi 4/1 idi.ne kadar maaş almam gerekiyor.başka ne gibi ek ödenekler olur.tşkr
2.054 tl maaş. Üstüne ek ders ücreti ve 2. öğretiminiz varsa onun ek dersi daha yüksektir. Ayrıca ÖSYM sınavlarından 100'er tl :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Döner sermaye var, araştırma görevlileri yaklaşık 800 tl fazla alıyor ama oktmanlara veriliyor mu bilmiyorum. Okuman maaşı da 2.050 civarında şu anda.

sng

Öğrenci
nazmi hocam ben devlet üniversitesine okutman olmaya hak kazandım.ilanda kadro derecesi 4/1 idi.ne kadar maaş almam gerekiyor.başka ne gibi ek ödenekler oluyr bılgı verrsenız sevınırm

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ek ders verirseniz ücretini alırsınız, bunun yanında döner sermaye ya da geliştirme ödeneği oalbilir. Net maaş (bekar) 2.074

zha

Öğrenci
merhabalar ufuk üniversitesine deneyimsiz okutman olarak başvurdum girme ihtimalim yüksek görünüyor maaşları deneyimsiz olan hocalarda düşük mü oluyor acaba? ortalama ne kadardır?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.