Okutman Maaşları Ne Kadar?

rosense

Öğrenci
arkadaşlar merhaba ingilizce öğretmenliği bitirdim okutmanlık dusunuyorum ama maaşları hakkında hıc bılgım yok sızlerden okutmanlık yapan arkadaşlardan bılgı ıstıyorum bır de çalışma şartları nasıl son olarak da dıyelım kı okutman olarak alındm, aynı unıversıtede yuksek lısans yapmama imkan varmı

serguc

Araştırma Görevlisi
sözleşmeli okutman olursan verdiğin ders saati kadar ücret alırsın...bir nevi ücretli öğretmenlik gibi...yazın ders veremediğinden ücret alamıyorsun...dönem içinde de yaklaşık 1500-1800 Tl arası değişiyor...

senay1

Öğrenci
bu konuda azıcık bilgi vereyim. geçen gün ığdır ünv aradım ve bir konuda bilgi aldım. maaş artı geliştirme ödeneği. 6/3 olan bir okutman 1950 maaş alıyor. artı oranın gelliştirme ödeneğine göre de 513 tl ödenek alıyor. son zamlarla geliştirme ödeneği ile birlikte 2500 olur. kısacası okutman maaşları her yerde 2000 tl artık. gidilecek ünv geliştirme ödeneğinide üzerine eklerseniz farkeder. geliştirme ödeneklerinde de okutmanlar yarısını alıyormuş. yani ünv %400 veriyorsa okutman %200 geliştirme ödeneği alıyor. 6/3 derecesi olan ve %480 (240 okutman için oluyor) geliştirme ödeneği 513 tl. umarım faydalı olur...

kral

Kısıtlanmış Üyelik
la arkadaş okutman olduğuma olacağıma beni pişman ettiniz tam okutman oldum diye seviniyordum. siz ne yaptınız ya en az 2.500 tl diyorlardı. 3.000 tl almam için haftada en az kaç saat derse girmem lazım. lanet olsun ya tam zengin oldum diyordum millet ne diyor böyle ya. 15 temmuzda maaşımı aldığımda görecez gerçeği :) ben inanmıyorum bu kadar az verdiklerine.... bir arkadaşım da savcı oldu adam 4.000 e yakın maaş alıyor. en fakirleri ben kaldım ya :(

kral

Kısıtlanmış Üyelik
nazmi dostm desene gene sürünmeye devam. ya arkadaş o zaman eylem yapalım biz de bu nasıl iştir ya... ulen kral okutman oluyor ama az maaş alıyor bu nasıl iş...:))

senay1

Öğrenci
normal de 1950 tl karşılığı zorunlu 12 saat derstir. normal derslerin saat karşılığı değişmediyse eğer saati 8 tl, ikinci öğretim ders ücreti 25 tl, 12 saat sonrasında ikinci öğretim desslerinden en fazla 10 saat alabilir. artık hesaplaması size kalmış

nk_0910

Öğrenci
sözleşmeli okutman olursan verdiğin ders saati kadar ücret alırsın...bir nevi ücretli öğretmenlik gibi...yazın ders veremediğinden ücret alamıyorsun...dönem içinde de yaklaşık 1500-1800 Tl arası değişiyor...

arkadaslar tam olarak anlayamadım k.bakmayın ,biraz daha acar mısınız lütfen , bir devlet üniversitesinde yaptığımız basvuru kabul edilirse ve okutman olarak göreve baslarsak , yazın maas alamıyor muyuz ?

kral

Kısıtlanmış Üyelik
ya dostum burda yazılanlara inanma beni de korkuttular yalan heps ya.... bn de yeni atandım. bak ben nasıl maaşımı alıyorum :)