Özel Üniversitelerdeki Araştırma Görevlisi Maaşları

A

Akademik Forum

Guest
Öğretim Görevlisi

Gelişim Üniversitesi kadar saçma bi kurum daha ömrümde görmedim. Alanımda doktora öğrencisiyim, Öğretim görevlisi kadrosu için başvuru yaptım. Yazılı mülakata girip, 5 dakika sonra işe alındınız denildi. Patronumuz (Mütevelli heyeti başkanından bahsetti heralde) sizin talep ettiğiniz ücretleri kabul etmez v.s. gibi muhabbetler ettik :) 1800 tl teklif ettiler, Allah'a şükür kabul etmedim.

T

turk dili

Guest
Cag unv dusunenler asla dusunmesin yaptiklari masraflala ortada kalirlar kazanip baslatilmayan biri olarak söylüyorum

A

Akademik Forum

Guest
nasıl bir süreç işledi peki? kazanlmış hakkınızı nasıl elinizden aldılar?

T

Türk dili

Guest
nasıl bir süreç işledi peki? kazanlmış hakkınızı nasıl elinizden aldılar?
.sitede ilan etmediler ekimde girdik bekle bekle sonuç yok aradık iki defa listeden bakıp isminiz ne dediler söyledim siz kazandını biz sizi arıyacaz dediler bizde bilmiyoz saf saf bekle bekle haber yok tam da geçen sene bugun birkaç belge hazırlayıp geleceksiiz dediler yine birşey yok en son araştırma görevlimiz çıkmadı uyg1un pozisyonda sze dönecez dediler .bimere yazdım bimerin cevabı 3 ay sonra size telefonla haber vermişler bu kadar

Umut1379

Öğrenci
arkadaşlar devlette ki araştırma görevlisi maaşları bu kadar yüksekken özelde bu kadar düşük olması çok büyük adaletsizlik. YÖK her konuda konuşurken buna niye el atmıyor acaba?? açıkçası maaşlar hakkındaki yorumları okuduktan sonra bugün ilan edilen şifa üniversitesine şartları sağladığım halde başvuru yapmamayı düşünüyorum. Ama orda verilecek maaşlarıda merak etmiyor değilim ne kadar olduğunu bilen varsa cevap yazarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler

akcayca

Öğrenci
Ozel universite arastirma gorevlisi ilaninda bolum.adinin.sonundaki pr ve tam burslu ifadeleri ne anlama gelir arkadaslar..

- - - Güncellendi - - -

Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir misiniz?

zurrani

Öğrenci
YÖK bir alt limit koymadan bu olaylar çözülmez, ciddi istismar var. Benim eşim de Avrupa yakasında özel bir üniversitede öğretim görevlisi. Hem orayı hem de transferler yüzünden az çok diğer üniversiteleri duyuyorum. Gelişim Üniversitesi geçen sene 2000 liradan almış branş hocalarını, 2014-2015 öğretim yılı başı yani. Bu sene devletin yaptığı iyileştirmeye özel ve vakıf üniversiteleri cevap verir mi, zannetmem. 2250 falan olur ihtimalle 2015-2016 öğretim yılı.

k_kubilay

Öğrenci
Bu üniversiteler büyüğüz diye geçiniyorlar bir de... Ankaranın çinçin yeni mahallesinde bile 1400 liraya yaşayamazsın. Devlet neyseki biraz olsun öyp lilerin maaşında iyileştirme yaptı. 3200 tl nerede 1400 tl nerede

Menderes1

Öğrenci
Sabahattin Zaim Üniversitesinde yeni başlayan araştırma görevlisi maaşı 2600 TL'dir. Her yıl ortalama %8-10 arası zam alırsınız.

A

Akademik Forum

Guest
Istanbul Uni. Vakfi Atasehir Adiguzel Meslek Yuksekokulu ogretim gorezvlisi yuksek lisansli 2050, Dr.lı 2150 taban veriyor. Bunlar taban ucretler ek odenekler oluyor totalde maas 2300 ile -2500 arasi degisiyor. Ha bi de Yuksek Lisans ve Doktora dersleri icin haftada 1 veya 2 gun veriyorlar. Okanin ve bilkentin maaslari cook daha dusuk ben de duymustum. Dilerim hepiniz emeklerinizin karsiligini alirsiniz arkadaslar...

akademikkk

Öğrenci
ben bir vakıf üniverstesinin öğretim gör. sınavını kazandım. fakat henüz sözleşme yapılmadı.sadece kazandı listesinde adım yazıldı 1 ay oldu.şimdi farklı bir ünv öğr. gör snavı açmış ona başvursam acaba sorun çıkar mı diğer okulda adım kazandı göründüğü için. sözleşme yapılmadı henüz.

Sercan

Profesör
ben bir vakıf üniverstesinin öğretim gör. sınavını kazandım. fakat henüz sözleşme yapılmadı.sadece kazandı listesinde adım yazıldı 1 ay oldu.şimdi farklı bir ünv öğr. gör snavı açmış ona başvursam acaba sorun çıkar mı diğer okulda adım kazandı göründüğü için. sözleşme yapılmadı henüz.
Sıkıntı olmaz hocam. Başvurabilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba üsküdar üniversitesi'nde bir araştırma görevlisi nekadar maaş alıyordur acaba bilginiz varmı?

A

Akademik Forum

Guest
Çankaya üniversitesi araştırma görevlisine 3500 tl veriyor doktorasını ücretsiz karşılayıp doktora döneminde maaşını 3700e çıkarıyor