Özel Üniversitelerdeki Araştırma Görevlisi Maaşları

A

Akademik Forum

Guest
..

ben de bu sorunun cevabını merakla bekliyorum...

Ben daha önce bir özel üniversitede çalışıyordum. Şu an devlette çalışıyorum. Sözleşmem yenileneli 1 ay olmuştu devlete geçeceğim bellli olduğunda. İstifa ettim, 15 gün daha çalıştım ve hepsi bu kadar. Herhangi bir sorun olmuyor.

M

mehmet_c

Guest
..

ben de bu sorunun cevabını merakla bekliyorum...

Ben daha önce bir özel üniversitede çalışıyordum. Şu an devlette çalışıyorum. Sözleşmem yenileneli 1 ay olmuştu devlete geçeceğim bellli olduğunda. İstifa ettim, 15 gün daha çalıştım ve hepsi bu kadar. Herhangi bir sorun olmuyor.

- - - Güncellendi - - -

2500 den aşağısını kabul etmeyin arkadaşlar, siz kabul ettikçe adamlar 1500-1300 teklif etmekten utanmayacaktır. çıtayı yükseltin biraz. kimse kabul etmezse adamlar illa ki artıracaktır.

hocam herkesin hesabı kendine. devlet kapısı olamadıktan sonra sizce burada teklif edilen paralardan daha mı yüksek maaş alacaksınız. yanlış anlaşılmasın benim özel üniversitelerle ilgim alakam yok ama buralara girip sınavlara hazırlanarak devlete geçmek de mantıksız gözükmüyor. ayrıca her yerde söylüyorum memleket her fakülte mezununa fazlasıyla doydu. en kaba tabirle ya açlıktan öleceksiniz ya da açlıktan ağzınız kokacak. bu soruna hükümetin dur demesi gerek. kimse 3000 lira alacakken 1500lere razı olmaz merak etmeyin. sizin gibi herkesin de düşünme, muhakeme etme yetisi var.

berdogus

Öğrenci
bu gibi üniversitelerde sizi afedersiniz ama beygir gibi çalıştırırlar. istanbul gibi bir şehirde 1500-1600 ücretle hayal kuruyorsanız bence yanlış düşünüyorsunuz.öyle bir iş yükü verirler ki başladığınız doktora veya yüksek lisansı bitiremez hale gelirsiniz, ne ales ne de yds için zaman ayıramazsınız. Tecrübesizseniz, ilk iş deneyiminiz olacaksa amenna bu yolda Allah yardımcınız olsun, ama yüksek lisans yapmışsanız veya 1-2 yıllık tecrübeniz varsa alt limitiniz 2500 olsun. ben bunu savunuyorum.

ugurdogan

Öğrenci
Zirve Üniversitesi (Gaziantep) çalışan arkadaşlarım var. 2200 + Yl veya Doktora yapıyorlar. Ayrıca evli olanlar için ekstra ücret varmış.. Ayrıca bazı arkadaşlar kabul etmeyin diyorlar ama, ben yaklaşık 7 aydır işsizim, benim gibi olanlar belli bir vakitten sonra geçim sıkıntısı yüzünden özel üni de olsa düşük ücrete mecbur kalıyor. İdealler belli bir vakitten sonra dar kalıplara bürünebiliyor yani..

M

mehmet_c

Guest
bu gibi üniversitelerde sizi afedersiniz ama beygir gibi çalıştırırlar. istanbul gibi bir şehirde 1500-1600 ücretle hayal kuruyorsanız bence yanlış düşünüyorsunuz.öyle bir iş yükü verirler ki başladığınız doktora veya yüksek lisansı bitiremez hale gelirsiniz, ne ales ne de yds için zaman ayıramazsınız. Tecrübesizseniz, ilk iş deneyiminiz olacaksa amenna bu yolda Allah yardımcınız olsun, ama yüksek lisans yapmışsanız veya 1-2 yıllık tecrübeniz varsa alt limitiniz 2500 olsun. ben bunu savunuyorum.

hocam iyi güzel 2500ü alt limit yaptık ama hangi özel üniversite verecek. bilkentin maaşı 1400 lira işte görüyoruz. siz bi gidin 2500 lira isteyin verecekler mi yoksa 2500 dedikten sonra size döneriz mi diyecekler. alt limiti siz belirleyemezsiniz ki. dediğim gibi her bölümden milyonlarca mezun var. benim canım istemiyor zorunluluğum da yok anam babam bakıyor tamam da başkasının şartları farklı hemen kabul ediyor ki bu mesleği adım atmak isteyip de yeterli puanı yoksa mecbur girecektir. hani devlet üniversitelerine giremedik, kamu kurumlarına da giremedik ya bizi dışarda bekleyen ne. yine özel sektör. özel sektör kar odaklı çalışır ve çalışanı düşünmez. burası da bir gerçek. yine beygir gibi çalışacaksınız. sonuç değişmeyecek benim anlatmak istediğim de o.

berdogus

Öğrenci
yök bu ücretlere bir limit getirmeli, aksi halde devlet haricinde gerçekten şartlar çok zorlaşıyor. devlet maaşları katladı olan yine özellere oldu. devletin kadro ilanlarında 2 kişinin girdiği sınava diğeri adam kayırmacılıktan zaten garanti alınıyor. özel deseniz en az ücret isteyen işe başlıyor. yök neden buna bir dur demez merak ediyorum. alt limit 2000 dese, yüksek lisanslıya 2500 gibi birşeyler yapsa en azından tatmin edici olur. yazık günah.

M

mehmet_c

Guest
aynen öyle hocam dediğiniz gibi bunlara taban ücret devlet eliyle getirilmeli bunu vatandaş tek başına yapamaz. ancak denetleme de olmalı . yoksa aynı düzen devam eder.

A

Akademik Forum

Guest
Yanlışınız var Okan Üniversite'si Hukuk Fakültesi'nde lisans mezunu bir asistan 1300 tl ile göreve başlamaktadır.Yüksek lisans yapıyorsa 1400,doktora yapıyorsa 1500 olur.

A

Akademik Forum

Guest
istanbul gelişim üniversitesi 1400maaş + her türlü üçkağıt + yalan, dolan + dalavere.

A

Akademik Forum

Guest
Gelişim üniversitesi tez zamanda başlarına yıkılır inşallah, ilan açıyorlar eğer şehir dışındaysanız 450 500 lira uçak bileti, yol, yiyecek vs. masraf yapıp gidiyorsunuz mülakat bile yapmadan önünüze sözleşmeyi uzatıyorlar, şartlar ne diyorsun, biz sizin dosyalarınızı yöke göndereceğiniz yök kabul ederse bölümü açacağız eylülde bölüm açılınca şartları tekrar konuşuruz deniyor, insanları enayi yerine koyan bir üniversite pardon ticarathane...

A

Akademik Forum

Guest
maaş

merhaba arkadaşlar ankara yüksek ihtisas ünv. öğr. gör maaşları hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen?

A

Akademik Forum

Guest
Maltepe Üniversitesi ar.gör./öğrtm.gör. maaşları hakkında bilgisi olan var mı?

finallyfree

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Okan Üniversitesi'nin maaşı 1300 TL'dir mülakatta söylemişler. Murat Hüdavendigar Üniversitesi'nin maaşları hakkında bilgisi olan var mıdır? :/

hnd3glsh

Öğrenci
mersin toros en son 2000 tl veriyordu yüksek lisans yapana ama kabul etmemiştim şu anda kaçtır bilmiyorum

bende toros üniversitesine başvurmayı düşünyorum da maaş konusunda endişelerim vardı siz biraz aydınlatmış oldunuz.peki hangi bölüm için geçerli bu maaş bide üniversiteyle ilgili görüşlerinizi de alabilirsem sevinirim :)