Öyp Puan Hesaplaması

çinekop

Öğrenci
arkadaşlar, yüksek lisansını bitirmiş ve doktoraya başvuracak adaylar, öyp usulde ve cari usulde yükseklisans not ortalamasına göre mi değerlendiriliyorlar, yoksa lisans ortalamasına göre mi?

Gültekin

Öğrenci
Şimdi yüksek lisans için yazın başvuru yapacağım. önümde bir ales snavı var. bu snavdan daha yüksek bir puan alırsam öyp puanımı yeniden hesaplatabilir miyim? yapılıyorsa bu işlemi personel daireden mi yaptırıcam? y.lisans başvurusu yaparken güncellenmiş öyp puanımla başvuru yapabilir miyim? yoksa illa atandığım öyp puanımla mi başvurmam gerekiyor?

Gültekin

Öğrenci
Şimdi yüksek lisans için yazın başvuru yapacağım. önümde bir ales snavı var. bu snavdan daha yüksek bir puan alırsam öyp puanımı yeniden hesaplatabilir miyim? yapılıyorsa bu işlemi personel daireden mi yaptırıcam? y.lisans başvurusu yaparken güncellenmiş öyp puanımla başvuru yapabilir miyim? yoksa illa atandığım öyp puanımla mi başvurmam gerekiyor?

cevap verebilecek birisi yok mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Puanı personel işleri dairesi başkanlığınızdan güncelleyip yeni puanınızla ÖYP için eğitim yapacağınız üniversiteye başvurabilirsiniz.

emre05

Öğrenci
iyi gunler ales 84 dıl 32 ortalma 80
ortalması ;42+28+ 6 ; 76 ortalmam var..şuankı durumda ve tarih bölümü okuyorum.(son sınıf ) atanma ıhtımalım varmı bılgisi olan arkadaşlar yarımcı olabilirmi?

uniaslan06

Öğrenci
merhabalar
tarih bölümü son sınıf öğrencisiyim cevaplayan olursa çok sevinirim.
Ales 80*0.50=40
Not ort 79*0.35=27.65
Dil 50*0.15=7.5

toplam 75.1 ediyo

Ortalamam böledir bu puanla öyp'ye kabul edilme olasılığım varmıdır. Tarih bölümünden veya sözel bölümlerden öyp'li arkadaşlar kaç puanla kabul edildiklerini yazarlarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

parapet

Öğrenci
Merhabalar,
Ben yüksek lisans mezunuyum. ÖYP'ye başvurabiliyormuyum. Birde Lisans not ortalamamı yoksa yuksek lisans not ortalamam mı hesaplamaya dahil olur?
Şimdiden teşekkürler.

CaLCuLuS

Öğrenci
Başvurabiliyorsunuz, lisans not ortalamanız kullanılıyor puan hesabında..

Nazmi hocam benim lisans ortalamam düşük olduğu için yüksek lisansla ortalamamı yükseltip öyle başvurmayı düşünüyodum öyp ye. Hedefim biraz zahmetli ama olsun :)) Şimdi ben yüksek lisansla ortalamamı yükseltsem bile lisans ortalamamla mı başvurmak zorundayım kadrolara.
Bilgi verirseniz sevinirim.

CemSoganci

Profesör
hocam ıstersernız 100 olsun yada 4 olsun yuksek lısans ortalamanız hıc bır seye kar etmez
ibare cok acık lısans not ortalamanızın %35 i

an there

Öğrenci
ya sayın hocalarım bana lütfen yardım edin ben ingilizce işletme bölümünde okuyorum ve çift anadal programından da uluslararası ticaret ve finansman bölümünde de okuyorum şimdi haziran ayında inşallah bu iki bölümden de mezun olacağım . sorum ben bu iki bölümünde diplomasına sahip olacağım için iki bölüme de ayrı ayrı tercih de bulunabilir miyim ? yani hakkım 8+8 mi yoksa sadece 8 mi

hatice utku

Öğrenci
-Kimler ÖYP'ye Başvurabilir? sorsusuna --

-ÖYP'ye 4 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış olanlar ve lisans eğitimin son döneminde olanlar başvuru yapabilirler
cevabı var stede öyp 2011 kadro alımı 2011 temmuz da olacak diye bir ibare var; biz
lisans eğitminin son döneminde olup ama yaza mezun olabileceksek ağustos ayı gibi ,temmuz ayındaki öyp alımına başvurma olasılığımız var mı diploma olmadan transkriple öyp punı hesaplanır m ki bilgisi olan var mı acaba ?

bergerac

Araştırma Görevlisi
-Kimler ÖYP'ye Başvurabilir? sorsusuna --

-ÖYP'ye 4 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış olanlar ve lisans eğitimin son döneminde olanlar başvuru yapabilirler
cevabı var stede öyp 2011 kadro alımı 2011 temmuz da olacak diye bir ibare var; biz
lisans eğitminin son döneminde olup ama yaza mezun olabileceksek ağustos ayı gibi ,temmuz ayındaki öyp alımına başvurma olasılığımız var mı diploma olmadan transkriple öyp punı hesaplanır m ki bilgisi olan var mı acaba ?

Madem ki lisans eğitiminin son döneminde olanlar da başvurabilir deniyor sizin durumunuzda olanlar da başvurabilir sanırım. Transkriptte yazan ortalamanızı not ortalaması olarak girersiniz, kazandığınız takdirde de geçici mezuniyet belgenizle işlem yaptırırsınız.

hatice utku

Öğrenci
Madem ki lisans eğitiminin son döneminde olanlar da başvurabilir deniyor sizin durumunuzda olanlar da başvurabilir sanırım. Transkriptte yazan ortalamanızı not ortalaması olarak girersiniz, kazandığınız takdirde de geçici mezuniyet belgenizle işlem yaptırırsınız.
inşaallah böyledir.. sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim..