Öyp Puan Hesaplaması

tugbasar

Öğrenci
Bu arada başvuracağım ilan lisans mezunu şartı arıyor. ben şartı sağlıyorum. Mimarlık bölümü Mimarlık abd yüksek mezunuyum. Ama Mimarlık tarihi abdye başvurursam ne olur?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Dekanlığınıza kalmış bir durum zaten YÖK'te kesin cevap vermez ama bölüm aynıysa genelde kabul ediyorlar.

tugbasar

Öğrenci
Hocam çok sağolun bölüm aynı ise genelde kabul edilir diyorsunuz ; peki risk almalımıyız acaba? sonuçta yükseğim yansın da istemiyorum. Ama mimarlık tarihi kadroları da isteğim bir kadro umarım sorun yaşamam.

Lamiye Aksoy

Öğrenci
ben 2008 kasım sınavına girdim.önceden alesin geçerliliği 2 yıldı fakat bu sene öğrendim ki 3 yıl olmuş geçerliliği.bu şekilde bende y.lisansa başvurdum.ama forumda okudum ki aralıkda öyp alımı olacakmış.benim sınavın süresi kasımda doluyor.peki ben bu alesle müracaat edebilirmiyim.yoksa tekraradan girmem gerekirmi...ayrıca benim dil puanım yok.bu şekilde müracaat edebilirmiyim yoksa illa dil sınavalrında birine girmem şart mı? birde bu cari usülde yerleştirme hakkında bilgi verrimisiniz bana.....

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Kasım 2008 ales'in süresi ÖYP ek alımlarda doluyor. Yeniden girmeniz gerekmekte. Dil puanı şart değil ve cari usul artık uygulanmıyor ÖYP'de.

cimcime1411

Öğrenci
Ben lisans peyzaj mimarlığını bitirdim ve yüksek lisansımı da mimarlıkta bitirdim. ales puanım :80 lisans not ortalamam: 80.63 yüksek lisans not ortalamam: 100 ve
üds puanım: 62.5 benim öyp puanım ne olur ?En kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim??

devran

Doçent
Ben lisans peyzaj mimarlığını bitirdim ve yüksek lisansımı da mimarlıkta bitirdim. ales puanım :80 lisans not ortalamam: 80.63 yüksek lisans not ortalamam: 100 ve
üds puanım: 62.5 benim öyp puanım ne olur ?En kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim??

79.5955 anasayfada oyp puan hesaplama motoru var ordan hesaplayabilirsin, ales %50,ortalama %35 ve dil %15 agirlikta hesaplaniyor,yuksek lisans ortalamasi hesaplamaya dahil edilmiyor

ysf

Öğrenci
benim dil puanı 45 ti ,okuduğumda 50 ve altı 50 sayılacak deniliyor fakat yok ün sitesinde tercih yaparken öyp puanım hesaplanmış ve bu hesaplamada dilim 45 sayılmış nasıl oluyor bu?

M

Merve

Guest
benim dil puanı 45 ti ,okuduğumda 50 ve altı 50 sayılacak deniliyor fakat yok ün sitesinde tercih yaparken öyp puanım hesaplanmış ve bu hesaplamada dilim 45 sayılmış nasıl oluyor bu?

50 altı 50 sayılmıyor ki, kaç puan varsa onun yüzde 15'i hesaplanıyor...

CemSoganci

Profesör

hocam ılk alımlarda cari usul vardı.onlarda 50 nin altı 50 sayılıyordu.ama artık car, usul kalktıgı ıcın dıl puanınız kac ıse onun %15 ı alınacaktır

egehim

Öğrenci
Arkadaşlar benim diploma notum 77 yökün tablosundan bakınca tam 77 puan yok 4 lük sistemde,77'nin az üstü var 3.1 görünüyor oda,bana yardımcı olabilir misiniz?

devran

Doçent
yuzluk sistemde egitim veren bir fakulteden mezun olduysan ve mezuniyet belgende sadece yuzluk sistemdeki not yaziliysa onu direk yaziyosun.fakat hem yuzluk hem dortluk sistemde not yaziliysa 4 luk sistemdeki notunu yokun tablosundan karsiligini bulup sisteme giriyosun.Notun 77 ise 4 luk sisteme cevirmiyosun yani,4 luk sistemde yazili notlari yuzluk sisteme ceviriyosun

selcukaya

Öğrenci
SÖZ Ales' ten 80 aldım Tarih 3.sınıfım.. Şu ana kadar not ortalamam vasatın altında. Bu dönem fena gitmiyor sınavlar ama şu an genel ort maalesef 2.50 küsur.. üdsye girdim hiçbir bilgim yoktu maalesef o da kötü 30 küsurlu bi şey. Tarih ÖYP ortalamalarına baktım 56 kişi alınmış ve 84 puan ortalama var.. Benim şansım nedir? En çok neye ihtiyacım var bu son 1,5 yılda ne yapsam avantajlı duruma geçebilirim?

Bu arada 4lük sistemde 2.50 küsur

teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

BEKİR42

Öğrenci
arkadaslar mrb birsey soracagım ben 74.89 ile mezun oldum yuzluk sıstemde mezun oldum. daha sonra bolum 4 luk sısteme gore mezun verıyor suan transkrıpte baktıgımda 3,06 ortalama dıyor oda 78 denk gelıyor ben sımdı 78 baz alabılırmıyım