ÖYP 2012 Yönetmeliği AÇIKLANDI!

Yeni Yönetmeliği nasıl buldunuz?

• Olumlu

Oy: 76 51.4%
  • Değişen bir durum yok.

Oy: 74 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    148

handikap

Öğrenci
Kimse kusura bakmasın alesin yükselip mezuniyet ortalamasının düşmesi kötü olmuş. Mezuniyet ortalamasının anlamı bi anlamda o bilime yatkınlığını ifade eder kişinin. Biz en yüksek ortalamalarla mezun olmuş kişilerdik can boğaz yaptık yükseklisansı.. türkçe matematik bilen herkesin akademisyen olmasının bilime katkısı nedir? Ortalama yüzdesi düşmemeli aksine yükselmeliydi hatta cari usul gibi bilim sınavı gelmeliydi. bu sistemin ilerki yıllarda çökmemesi için bunlar gerekti.
kötü bir düzenleme diye düşünüyorum.

katılıyorum. ALES lisans eğitimi boyunca görüp de geçtiğimiz hiç bir dersle ilgili değil. KPSS'nin akademik versiyonu.
Ancak gerek not ortalamalarının adaletsiz dağılımı, gerek üniversite mezunu olmamıza rağmen HALA not denkliği tablolarında kafaların net olmayışı maalesef ALES'in önemini körüklüyor.
Bu sistem dershaneleri pompalar. 90 ALES almak için gidilecek kurslar gittikçe ün kazanır. Fen Edb Mezunu, atanamayan, öğretmen olmayan mezunlar da dershanelere yarar. Sistem böyle sürer gider. Yerini garantileyenin gıkı çıkmaz.

Hayırlı olsun

mcakb

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar en son girilen sınava göre puanınızı güncelleyebilirsiniz yazıyor, en son girilen hesaplamaya dahil edilecek denmiyor.

jikki

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim bi sorum olacak yeni yönetmelikle ilgili...

2011 haziran atamasında bi yeri kazanıp gitmemiştim, 2011 aralık atamasında puanımda %3 kesinti olmuştu ve hiçbir yeri kazanamadım.. bu yeni atamada puanımda % 10 kesinti olacak mı , yoksa 1 yıl geçtiği için herhangi bir kesinti olmayacak mı ??

şans

Öğrenci
ya bir insan belki başka bölümde yüksek lisans yapmak için son aleste kendi bölümü olan ea değil de sözelden girmiş, çok saçma son girilen olması, hastaymış sınavdan çıkmış o son girilen değildir

murat_karaman

Öğrenci
akademik ortalamanın düşürülmesi büyük handikap. akademik kaliteden ziyade türkçe matematik yapanlar iyice ön plana çıkacak. merkezi sistemle akademisyen yetiştirildiği yetmiyormuş gibi akademiyle ilgili tek bileşenin de yüzdesi düşürülüyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunanların yeniden ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvurmaları halinde ÖYP puanları 1 yıl süreyle % 10 oranında düşürülür.

Hakkaniyetli olmuş

M

Merve

Guest
ya bir insan belki başka bölümde yüksek lisans yapmak için son aleste kendi bölümü olan ea değil de sözelden girmiş, çok saçma son girilen olması, hastaymış sınavdan çıkmış o son girilen değildir

Tabii ki son girilen değil, geçerli olan istediğiniz ales puanını kullanabilirsiniz.

berdogus

Öğrenci
bu yönetmelik,
okumayı mesleğinizi iyi öğrenmeyi bırakın, notları salllayın CC,DC geçin gitsin
ALES'e yüklenin : )) umulur ki atanırsınız diyor.

erdemkan

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim bi sorum olacak yeni yönetmelikle ilgili...

2011 haziran atamasında bi yeri kazanıp gitmemiştim, 2011 aralık atamasında puanımda %3 kesinti olmuştu ve hiçbir yeri kazanamadım.. bu yeni atamada puanımda % 10 kesinti olacak mı , yoksa 1 yıl geçtiği için herhangi bir kesinti olmayacak mı ??

bugun itibari ile yürürlüğe girmiş bulunuyor bu sebeple, önceden başvurup gitmediyseniz bu alımlarda %10 etkiler sizi gibi geliyor.

rüzgar9

Öğrenci
Yeni yönetmelikte senet konusunun ayrıntılı açıklanacağını düşünüyordum. Ona da değinilmemiş. Meselâ atanılan kurum ile lisansüstü eğitim yapılan kurum aynı ise senet imzalanacak mı belli değil...