Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

...art

Öğrenci
Merhabalar, bende 30 ocakta belgeleri teslim ettim ve hâlâ bekliyorum. Kazandığım üniversite de ikametgahım da malatya. Daha ne kadar sürer bilmiyorum. Çok sıkıcı bir süreç. Allah hepimize yardım etsin. İnşallah sorunsuz bu süreci atlatırız.
Malatya'dan bekleyen yada ataması olan arkadaşlar var mı?

A

Akademik Forum

Guest
Ocağın ilk haftasında kazandım, 2. Haftasında belge teslim. Çok uzun sürdü haber alamıyorum diye vali halk toplantısı vardı. Olduğum şehirde oraya gidip valiye ilettim. Bulunduğunuz il de böyle bir toplantı varsa( her ay oluyor) vali sizin şikayetlerinizi dinliyor hemen (amirler de orada )sorununuz neyse ilgileniyor. Emniyete belgelerim mart ın 2. Haftası gitmiş. Polis bunu söyleyince şok oldum. Üniversiteler , kurumlar da çok bekletiyorlar dedi polis. Eğer valiliğe gitmeseymişim ocakta kazandığım kadroya hazirandan önce yerleşemeyecektim sanırım(bu zamanda soruşturma süreci 3 ay ı geçiyor malum). Mutlaka bulunduğunuz valiliğe gidin. Çok ilgililer. Bu gençlerin işi acele emniyet müdürüm , bunların işini hemen görelim bekletmeyelim dedi bizim vali. Sağolsunlar süreci hızlandırdıklarını belirttiler.

Bu arada bunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Kazandığım üniversite sen evini tut 2 haftaya başlarsın diyordu. Belgelerimi 2 ay geç yollamak nasıl bir insaftır! Ayıptır, yazıktır, günahtır. Ben güvenip o evi tutsaydım 6 ay nasıl yaşayacaktım orada. Cebimizde para olup-olmadığı bu insanlar için neden bu kadar önemsiz.

Özetle bulunduğunuz şehirde valiliğe gidin arkadaşlar, çok uzun sürdüğünü belirtin. Kimseyi tanımanıza gerek yok, çok ilgililer. Herkesin bu süreci en kısa sürede atlatması dileğimle..

A

Akademik Forum

Guest
49

Munzur Üniversitesi, İkamet Elazığ -1Şubat evrak teslim, beklemeye devam

A

Akademik Forum

Guest
Ben de Muş Alparslan Üniversitesinden haber bekliyorum. Evraklarımı 16 Aralık günü teslim ettim, üç ay geçti hala geri dönüş olmadı. Bulunduğumuz ilin yoğunluğuna göre değişiyormuş bu süre. Tüm bekleyenlere sabır diliyorum. İkamet/İzmir

gülşahk.

Öğrenci
Ben de Muş' a atandım, 91 gün oldu. Henüz bir haber alamadım ve eve sorgu amaçlı polis de gelmedi. Forumda Muş'a atanan/atama bekleyen arkadaşların evine polis geldi mi? Zaten uzun süredir bekliyorum, bu durumun ayrıca zaman almasından tedirginim. Bilgilendirirseniz sevinirim. İkamet-İzmir

Bende muşu bekliyorum. 19 aralıktan beri bekliyorum. Eve polis geleli 70 gün olmuştur. Beklememiz gerekiyormus başka bilgi edinemedim. Bir de atananlar var ikametgahı doğu illerinde olanlardan onu biliyorum.

gülşahk.

Öğrenci
Bizim eve polis gelmedi etrafa sorduğum kadarıyla da gelen olmamış. İlden ile değişiklik gösteriyor dediğiniz gibi. Siz hangi ilde ikamet ediyorsunuz? Zor ve zaman alıcı bir süreç umarım en kısa zamanda sonuçlanır ve göreve başlarız.

Nil91

Öğrenci
Ben de Muş' a atandım, 91 gün oldu. Henüz bir haber alamadım ve eve sorgu amaçlı polis de gelmedi. Forumda Muş'a atanan/atama bekleyen arkadaşların evine polis geldi mi? Zaten uzun süredir bekliyorum, bu durumun ayrıca zaman almasından tedirginim. Bilgilendirirseniz sevinirim. İkamet-İzmir
Hocam sizin belgeleriniz emniyete ne zaman ulaştı? Ben de izmir için bekliyorum da bir fikir vermesi açısından soruyorum

Turkboy

Öğrenci
Guvenlik sorusturmasi bekleyenler icin 50 kisilik whats app grubumuza katilmak isteyenler ozelden mesajla numaralarini gondersinler.

A

Akademik Forum

Guest
Tokat Gop üni, 16 aralıkta kazandım. 22 Aralık 2016'da evraklarımı teslim ettim. Hala bekliyorum. İkametgah Ankara

A

Akademik Forum

Guest
gruba eklerseniz sevinirim. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi: