Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

Turkboy

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Güvenlik ve arşiv soruşturmasını bitirip, araştırma görevlisi olarak görevine başlayan arkadaşlar bizleri bilgilendirmek amacıyla " Kazandığı Üniversite, İkametgah adresi, evrak verdikten sonra güvenlik soruşturmasının bittiği tarih arasındaki gün sayısı."

Örnek;

Xx üniversitesi, yy şehri, 56 gün gibi.

Ya da;

Xx üniversitesi, ya şehri, kasım 20 den beri bekliyorum henüz sonuçlanmadı.

Şeklinde.

Bu başlık altında toplanalım. Herkesin kısa sürede görevinin başında olması ümidiyle, iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

mem24

Öğrenci
Bu güvenlik soruşturması tam olarak nedir arkadaşlar bir de görev yapmaya engel durumlar hangileridir? Ben üniversiteedeyken iki grup arasında kalmıştım şansa o gün orda olan herkese dava açılmiş yaklaşık 90kişi falan . (Yasadışı toplantı fln davasi) ee ne olacak şimdi benim suçum ne allah aşkına:(

A

Akademik Forum

Guest
Güvenlik soruşturması eskiden işe başladığınızda devam ediyordu. İçinde bulunduğumuz süreçte açıklandıktan sonra işe başlanıyor. 4 ayrı kurum ayrı ayrı ilerketiyor Mit, emniyet, askeriye ve Adalat Bakanlığıydı galiba. Sene başında kazanan araştırma görevlilerinden hala bekleyenler var. 2-6 ay gibi bir süre tahmini olarak. Kazandığım üniversiteye sordum kasımda kazananların hala açıklanmamış. İnş en kısa zamanda açıklanır diyelim.

Turkboy

Öğrenci
Kazanmasi dert, kazandiktan sonra beklemesi ayri dert. Keske söylemeseydik aileye.

- - - Güncellendi - - -

Onlara da bi ümit verdik baksana 6 aylardan bahsediliyor. Onlar bizden daha heyecanli. 6 ay sonraya heycan falan kalmaz ki insanda..

A

Akademik Forum

Guest
50d'li adam kazandıktan 6 ay sonra ilişiği kesilir zaten, başlamasına lüzum yok:)

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba, 4 Kasımda Kazandığım belli oldu. 11Kasımda evraklarımı teslim ettim. En geç 2 haftaya başlarsınız dediler. Evimi tuttum, dayadım döşedim. Sonrasında "Hocam, son KHK ya göre önce güvenlik soruşturması yapılacak sonra atamanız yapılır" dediler. Vardır bunda da bir hayır dedim. Enstitü ve akademik personel birimini sürekli aradım. "X valiliğine yazı yazdık. Soruşturma sonucunuzu bekliyoruz" diyorlardı. İrdeleyince evrak tesliminden 2 hafta sonra valilik için yazılan evrağın postaya verildiğini öğrendim. Valiliği aramaya başladım. Evrak uzun bi süre yoktu. Bu arada 1 hafta daha geçti. Emniyete gittim. Evrak yok. Evrak kayıdı aradım emniyete gittiğim gün evrak kayıda yeni ulaşmıştı. Çıktığı tarih ile ellerine geçen süre arasında 11 GÜN var arkadaşlar. Sebebi ise kargo veya kurye değil halen posta sisteminin kullanılmaya devam etmesi. Evrağımın emniyette olduğundan başka bir bilgim yok şu anda. Güvenlik soruşturma birimini aradığımda kesinlikle bilgi verilemeyeceğini, ama hergün binlerce evrak geliyor. Elimizden geldiğince tutmuyoruz cevaplıyoruz diyorlar.

Bugün bi dostum" bulunduğun il sıkıntılı, sıra gelmiyordur." Dedi. Gündemden konuştuk. Anlattı dinledim.

Evet çok uzun sürdü. Ev kiraladım, eşyalarımı taşıdım, düzenim başka yerde kendim başka. Ohal dönemindeyiz ya Bilmediğimiz o kadar çok şey varmış ki. "Benim neyim var, neyi bu kadar araştırıyorlar" vs derken " Geç olsun, adaletli olsun."demeye başladım. Çok şükür gönlüm rahat. Hiç bir yapının oyuncağı olmadım.

Diyeceğim o ki sıra elbet bizim evraklarımıza gelecek arkadaşlar. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.

Önerim güvenlik soruşturması bitene kadar kurulu düzene geçmeyin. İşiniz varsa bırakmayın.

Sabırlı olun.

Hepinize hayırlı olsun.

mythbuster

Öğrenci
bugün bir kaç polis ile görüştüm.bu işte de torpil var araya birlerini sokarsan süre kısalır ama beklersen 2-3 aydan önce olmaz dediler

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar 4 kurumdan bahsediyor bu kadar kurumda çalışan tanıdığı nereden bulacağız :D bu kadar tanıdığım olsa şimdiye kadar atanırdım 2.5 yıldır işsizim yav :D

hdhd06

Öğrenci
arkadaşlar bende bir hocamdan süreci hızlandırma teklifi aldım ancak bilgilerimi vermedim. sizlere de tavsiyem bu yöndedir. çok şükür torpilsiz tanıdıksız girdim şimdi sırf 1 2 ay daha erken olsun diye böyle bir şeye kalkışamam. kimin neci çıkacağını bilemiyoruz sonuçta..
kasımın sonunda evrakları teslim ettim bana 1,5 2 ay kadar sürer demişlerdi yaklaşık 1,5 ay oldu bakalım :)

göçmen kuş

Öğrenci
Bende misafir arkadaşın yazdığı gibi yaptım ve en sonunda sabırlı olup beklemek gerktiğini anladım.Herkes için Allahtan hayırlısını diliyorum

Son düzenleme:

aicuth

Öğrenci
Değerli hocalarım ben şuan bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Başka bir üniversitenin öğretim görevlisi kadrosuna başvurup kazandım. 30 aralık 2016 tarihinde atama için evraklarımı teslim ettim. Nakil işlemlerini yaptık muvafakat verilmedi ve güvenlik soruşturması başlatıldı. Benim sorunum askerlik ile ilgili, 21 ocak tarihinde askerlik yerim belli olacak ve 6 şubatta asker olacağım. benim sizlere sorum şu ben bu atama işlemini askerdeyken nasıl tamamlayacağım?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar kasım ortasından beri bekliyordum. Dün itibari ile görevime başladım. 2buçuk ay bekledim. Hakkımızda hayırlısı.

A

Akademik Forum

Guest
bende istanbulda beklemedeyim hala küçük ildeki arkadaşların 1 ayda geldigini duydum ama büyük şehirler çok uzun sürüyormuş

A

Akademik Forum

Guest
Nerede bu meslektas adaylarimiz?

Bu bolume son mesaj yazilali epey olmus kimsenin atamasi gelmedi mi acaba yoksa herkes goreve basladi da unuttu mu buralari 😃