Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

Purpleandblue

Öğrenci
Sinava kadronun 10 kati aday cagriliyor, yani sartlari tutan 20 kisiyi cagirabilirler. Iciniz rahat etmiyorsa basvuru yaptiginiz yeri arayin ya da gidebiliyosaniz gidip sorun derim ben.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

içim zaten hiç rahat değil ama aradığımda ters teper mi diye de korkuyorum. Çünkü direk evrağın 1 nüsha eksik olduğunu söyleyeceğim. gidemem uzak ama telefonla sorayım mı sizce de

M

Misafir kull

Guest
Güvenlik soruşturması

Akademik kariyer değil ama başka bir kamu kurumu için 10 aralıkta başlayan soruşturmam 31 ocakta tamamlandı. Fikir olması açısından paylaşıyorum.

Akademik10

Öğrenci
[MENTION=104231]Adessss[/MENTION]
İl emniyette yapılıyor sonucuna rektörlük karar veriyor hocam. Mit yalnızca belirli kurumlar için (emnieyt, cezaevleri, dışişleri bkn. vs.) yapıyor ekim ayinda çıkan yeni yönetmeliğe göre.
Merhaba doktor öğretim üyesi için güvenlik soruşturması emniyette mi mitte mi yapılıyor?

oluröyle

Öğrenci
Merhaba,

Benim güvenlik soruşturmam da tamamlandı. 6 şubatta başlamıştı 11 Martta tamamlandı. Yer İstanbul.

Bilginiz olması açısından paylaşıyorum.

Diğer arkadaşlarımızın da tez vakitte bitmesi dileğiyle...

C

crr

Guest
ben kapatılan üniversitede çalıştım. yeni kazandığım ünvde de aynı gün sınava girdiğim diğer bütün arkadaşlar başlamış, bana bi dönüş yok. sonuç belli sanırım da neden olumsuz da olsa dönüş yapılmıyor anlamadım.

M

MisafirR

Guest
güvenlik sonucu olumsuzsa, size sonucu bildirmeden yedeği başlatma gibi bi durum oluyor mu acaba?

A

Armine

Guest
Yardım lütfen

Merhabalar 12 Mart'ta güvenlik soruşturmam başlatıldı, 10 Nisan'da sonuçlanmış, 2,5 hafta önce soruşturma sonucu ilgili birime iletilmiş dediler, arayıp sorduğumda ise güvenlik soruşturma sonucunuz bize gelmemiş dediler, bu süreç hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Akademik10

Öğrenci
güvenlik sonucu olumsuzsa, size sonucu bildirmeden yedeği başlatma gibi bi durum oluyor mu acaba?
Size yazılı tebligat yapmaları gerekir. Forumlarda rastlamadim ama yedek için de guvenlik soruşturması yapmıyorlar mı? O sürecin de tamamlanmasını beklerler diye düşünüyorum hocam

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

crr

Öğrenci
Hocam ben Haziran'da bedelliye gideceğim. Kapatılan ünvden olduğum için dava açarsam kazanacağımı biliyorlar. O nedenle tebligat için o dönemde arayıp ulaşamayınca "sizin hakkınız yandı, yedeğe geçtik" diyebilirler mi? Öyle şeyler yaşadım ki şu 3 yılda bunu da yaparlar gibime geliyor.

olrich

Öğrenci
bir güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanması sebebiyle atanamama hakkınadaki Hacettepe Üniv. bir arkadaşın tavsiyesi üzerine güvenlik soruşturma davaları Ankara'da avukat olan, Avukat Mehmet Sepin isimli bir avukatla görüştük. iletişime geçmenizi tavsiye edeceğim. Epey emsali bulunmakta.
Ayrıca aşağıdaki linki de bir inceleyin mahkeme kararaları paylaşımı oluyor. https://www.*********************2826808864013466
/https://www.*********************2826808864013466/

magduroypli

Öğrenci
Merhabalar, ÖYP'ye 33/A ile atanıp KHK ile 50/D'li yapılanlardanım. Son kanuni düzenleme doğrultusunda geçen yıl haziranda 33a ya geçirilmem için üniversiteye(devlet) dilekçeyle başvurmuştum. Güvenlik soruşturmam yaklaşık 13 ay sürdü ve geldiğinde ise olumsuz olarak değerlendirilip 33/A'ya geçirilmedim. Herhangi bir işlem tesis edilmedi, dilekçeme herhangi bir cevap verilmedi. Önümüzdeki hafta doktora tezimi savunacağım ve ilişiğim kesilecek. Ne önerirsiniz?

ecre

Öğrenci
Merhabalar.. 3 sorum olacak. Cevaplarsanız çok çok memnun olurum. 1- güvenlik soruşturması yapılırken bankasyada hesap hareketliliğinin olup olmadığına mutlaka bakılır mı? İnsiyatife bağlı olarakmı bakılır? 2- güvenlik soruşturmasından sonra atama kararını rektör mü verir? Komisyon kararıylamı atanılır? 3- bu komisyonda kimler bulunur?

memelimestan

Öğrenci
Arkadaşlar, YLSY (Eski MEB Bursu) için güvenlik soruşturması ne zaman yapılıyor? Ne kadar sürüyor? Bilgisi olanlar yazabilirler mi acaba? Şimdiden teşekkürler,

finduilas

Profesör
Arkadaşlar, YLSY (Eski MEB Bursu) için güvenlik soruşturması ne zaman yapılıyor? Ne kadar sürüyor? Bilgisi olanlar yazabilirler mi acaba? Şimdiden teşekkürler,
YLSY eski MEB bursu degil yalniz. Burs hala MEB tarafindan veriliyor ama bahsettiginiz MEB bursu farkli bir sey. Ayrica lutfen ayni soruyu birden fazla yerde sormayin. Tek bir yerde yazmaniz yeterli.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

memelimestan

Öğrenci
YLSY eski MEB bursu degil yalniz. Burs hala MEB tarafindan veriliyor ama bahsettiginiz MEB bursu farkli bir sey. Ayrica lutfen ayni soruyu birden fazla yerde sormayin. Tek bir yerde yazmaniz yeterli.

Uyarı için teşekkürler. Sorulara cevap arıyorum

- - - Güncellendi - - -

sorularımı cevaplarsanız güzel olur. Meb bursu diye bir burs şuanda yok. Ukalalık yapmak istemişsiniz de olmamış