Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

340070007

Öğrenci
Güvenlik soruşturmam 2017 sonunda bitti, sorun olmadığını da biliyorum çünkü atamamın bir sonraki evresi için gerekli evraklar Şubat ayında gönderildi. Ancak aylardır bakanlıktan gelecek imzayı bekletiyorlar. İlgili birime şahsi başvuru yapıp bilgi edinme hakkımız da yok. Öyle askıda kaldık... Lanet olsun.. İnsan kaynaklarını ne zaman arasam hala aynı yanıt, hocam şu imzayı bekliyoruz tüm işlemleriniz bitti onun haricinde deniyor...

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben Bilgi edinme hakkı kanunu kapsamında üniversiteden atamam ve güvenlik soruşturmam hakkında Bilgi talep ettim. Gelen cevabın son cümlesi şöyle: ....”ilgilinin açıktan atama kararnamesinin imza aşamasında olduğu anlaşılmıştır.” Acaba bu durumda güvenlik soruşturması sorunsuz ve atamam yapılacak anlamına mı geliyor...

O

Ogr gorev pkale

Guest
Ogr gorevlisi

Ogr gorevliligini kazandim pamukkale.ikametgah kutahya sizce kac ay surer

M

Mustang 636363

Guest
Kafam karışık

Merhaba ben çalıştığım yerden istifa vereceğim ve o süreç ilişik kesme en az 2 hafta sürüyor. Güvenlik soruşturması açıklandıktan sonra yeni atandığım işe başvuruda geç kalırsam sorun olur mu?

A

Akademisyen4433

Guest
Güvenlik soruşturması

Herkese merhabalar,
İkametgahım İstanbul
Kazandığım okulda İstanbulda bir vakıf üniversitesi
Belgelerimi 4 Nisanda teslim ettim. Okuldan 22 Mayısta aradılar soruşturmam tamamlanmış diye. Ancak atamam henüz yapılmadı. Eve polis gelmedi. Bekleyen herkese sabırlar kolaylıklar...

gitsem

Öğrenci
Merhaba Arkadaslar,
Artvin Coruh Universitesi'nde 9 Mayis'ta goreve basladim. Ikametim Ankara. Evraklari Artvin Coruh Universitesi'ne teslim ettigim tarih 6 Mart 2018, guvenlik sorusturmam 1 aydan biraz uzun surdu. Bekleyen herkese sabir diliyorum.

M

mavikırmızı

Guest
Güvenlik soruşturması

Hocam bir sıkıntı oldu mu? aynı soruyu bende merak ediyorum..

gencharitaci

Öğrenci
Merhaba.

Evrakları okula teslim ettiğim tarih 18.07.2018, ikamet ettiğim şehir Ankara, kazandığım okul ise İstanbul'da. Hâlâ beklemekteyim.

Bekleyenlere sabır, göreve başlayanlara başarı dilerim.

mathc

Öğrenci
evrak nereye gönderilmiş bilgi alabildiniz mi. süreç nasıl sonuçlandı

- - - Güncellendi - - -

Hocam ben de şu an sizin yaşadığınız şeyi yaşıyorum. Emniyet güvenlik soruşturmasının 13 gün önce üniversiteye gönderildiğini söyledi ama üniversite bize ulaşan bir evrak yok diyor. Sizin süreç nasıl gelişti biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

- - - Güncellendi - - -

Hocam ben de şu an sizin yaşadığınız şeyi yaşıyorum. Emniyet güvenlik soruşturmasının 13 gün önce üniversiteye gönderildiğini söyledi ama üniversite bize ulaşan bir evrak yok diyor. Sizin süreç nasıl gelişti biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

süreç nasıl sonuçlandı bilgi verir misiniz

- - - Güncellendi - - -

son durumunuz nedir. süreç nasıl sonuçlandı

gencharitaci

Öğrenci
Evrakları okula teslim ettiğim tarih 18.07.2018, ikamet ettiğim şehir Ankara, kazandığım okul ise İstanbul'da. 27.12.2018 tarihi itibarıyla göreve başladım.

ozaycan28

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, ben hava astsubay myo yedek aday olarak kazanmıştım. Bugün polis memuru geldi ve soruşturma yapıldığını söyledi. Bu durum nedir, acaba asil adayın soruşturması olumsuz mu sonuçlanmış demek?

M

Mustafa Vardar

Guest
Güvenlik soruşturması

Güvenlik soruşturmam 1ay 30 gün geçmesine rağmen sonuçlanmadı nedenini öğrenebilirmiyim.

Purpleandblue

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Şuan yüksek lisans yapıyorum ve bir üniversiteye araştırma görevliliği için başvurdum. Tüm evrakları gönderdim postayla ama güvenlik soruşturma formu 2 adet isteniyormuş dikkatsizlik yapmışım ve 1 adet yolladım. Bunu gönderdikten sonra fark ettim ve kaç gündür içim içimi kemiriyor. Önümüzdeki günlerde de ön değerlendirme sonuçları açıklanacak.Başvurum geçersiz mi sayılır bu durumda. Bilgisi olan var mı?

mek29

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Şuan yüksek lisans yapıyorum ve bir üniversiteye araştırma görevliliği için başvurdum. Tüm evrakları gönderdim postayla ama güvenlik soruşturma formu 2 adet isteniyormuş dikkatsizlik yapmışım ve 1 adet yolladım. Bunu gönderdikten sonra fark ettim ve kaç gündür içim içimi kemiriyor. Önümüzdeki günlerde de ön değerlendirme sonuçları açıklanacak.Başvurum geçersiz mi sayılır bu durumda. Bilgisi olan var mı?

Elemek için neden aradıkları için direkt eksik evrak diyerek başvuruyu geçersiz sayabilirler. Ama inisiyatif kullanıp olur da ilk 10'a veya 20'ye kalırsanız sınav zamanı getirin diyebilirler. Benim başıma şu şekilde geldi. Ön değerlendirme açıklandı sınava çağrıldım ama bir mail aldım, yüksek lisans diplomam onaylı değilmiş, sınava gelirken onaylı halini de getirin dediler. Arayıp görüştüm çünkü yolladığım onaylı aslı gibidir mühürlüydü, görüştüğüm kişi ben söyleyince tekrar inceledi ve kusura bakmayın hata yapmışım dedi. Her an her şey olabilir.

Purpleandblue

Öğrenci
ben de elemek için bahane olarak gösterilmesinden ve bu yüzden ön değerlendirmeye bile alınmamasından korkuyorum. Çünkü ales, yabancı dil ve diploma notum hepsi yüksek. Zaten iki kişi alacaklar. sınava kaç kişi çağırırlar bilemiyorum. Umarım dediğiniz gibi insiyatif kullanırlar. Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Elemek için neden aradıkları için direkt eksik evrak diyerek başvuruyu geçersiz sayabilirler. Ama inisiyatif kullanıp olur da ilk 10'a veya 20'ye kalırsanız sınav zamanı getirin diyebilirler. Benim başıma şu şekilde geldi. Ön değerlendirme açıklandı sınava çağrıldım ama bir mail aldım, yüksek lisans diplomam onaylı değilmiş, sınava gelirken onaylı halini de getirin dediler. Arayıp görüştüm çünkü yolladığım onaylı aslı gibidir mühürlüydü, görüştüğüm kişi ben söyleyince tekrar inceledi ve kusura bakmayın hata yapmışım dedi. Her an her şey olabilir.

ben de elemek için bahane olarak gösterilmesinden ve bu yüzden ön değerlendirmeye bile alınmamasından korkuyorum. Çünkü ales, yabancı dil ve diploma notum hepsi yüksek. Zaten iki kişi alacaklar. sınava kaç kişi çağırırlar bilemiyorum. Umarım dediğiniz gibi insiyatif kullanırlar. Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim.

finduilas

Profesör

- - - Güncellendi - - -

Sinava kadronun 10 kati aday cagriliyor, yani sartlari tutan 20 kisiyi cagirabilirler. Iciniz rahat etmiyorsa basvuru yaptiginiz yeri arayin ya da gidebiliyosaniz gidip sorun derim ben.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk