Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

şans

Öğrenci
Merhaba hala şoktayım çünkü güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlanmış.Yani daha doğrusu Kurum olumsuz bulmuş.Nedenini söylemiyorlar o kuruma dava açıcam ama çok fazla kafamda soru var.Böyle bişi yaşamış olan var mı?Bende ya da ailemde hiçbir adli suç yok.Fetö ve Pkk bağlantımız da yok.Ablam yıllardır akademisyen sorun çıksa onda çıkardı.Gerçekten hiç beklemiyordum.

Hocam merhaba, ben de gecen yil ayni seyi yasadim dava actim kazandim kendimden emin oldugum icin. Simdi gorevimin basindayim. Ozelden yazabilirseniz bilgi veririm size.

aktasi

Öğrenci
Hocam ben de şu an sizin yaşadığınız şeyi yaşıyorum. Emniyet güvenlik soruşturmasının 13 gün önce üniversiteye gönderildiğini söyledi ama üniversite bize ulaşan bir evrak yok diyor. Sizin süreç nasıl gelişti biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

- - - Güncellendi - - -

Emniyet evrağı gönderdik diyeli 2,5 ay oldu,üniversite hala bize gelen evrak yok diyor .bu durumda olan var mı ?
Hocam ben de şu an sizin yaşadığınız şeyi yaşıyorum. Emniyet güvenlik soruşturmasının 13 gün önce üniversiteye gönderildiğini söyledi ama üniversite bize ulaşan bir evrak yok diyor. Sizin süreç nasıl gelişti biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

bus.adm

Araştırma Görevlisi
Son öyp ile atandım.. malum 50d olduk.. 2017 nin sonunda kurumumuz 33a ya geçiş için güvenlik soruşturması istedi. 1,5 ay içinde bazı arkadaşların geldi.. 3.5 aydır gelmeyenler de var. biride benim.. emniyete soruyoruz 2 ay içinde kesinlikle göndeririz diyor. bizde 2 aydan fazla beklemez diyor. kurum bize gelen bişey yok diyor ve bu saattten sonra 33a ya da geçemezsin diyor. Yüksek Lisans bitince ilişkin kesilir diyor..

ben öyp de 50d bile olsa doktoraya direk geçer diye biliyordum yanılıyor muyum? ayrıca gelmeyen güvenlik soruşturmasının suclusu biz miyiz? herseyi mahvettiler ya yazıklar olsun.. şu işe girdikten sonra yüzümüz hiç gülmedi ya

endo06

Öğrenci

- - - Güncellendi - - -

Ben adres değişikliği yapmak durumunda kalmıştım .İşleyiş hakkında bilgim yok sonuç olumlu yani süre uzamasını olumsuzluk olarak algılamayın .birçok yerden belge isteniyor olabilir .

misafir3434

Öğrenci
merhaba,
ocak 2018 son haftası sınavı kazandım evrakları hemen verdim okula
okul istanbulda devlet üni, ikamet istanbul
halen bir haber yok ne gelen polis oldu ne arayan ne soran

G

gqom

Guest
Tebligat

İkametgah: Manisa/Salihli
Okul: Gaziosmanpasa Uni / Tokat
Sonuc aciklanma tarihi: 27.12.2017
Belgelerin varis tarihi: 2 Ocak
Belge son gonderim tarihi: 4 Ocak
Eve polis gelis tarihi: 9 Subat
Okulda imza islemleri (personel daireyi arayip ogrendim): 20 Mart
Tebligatin adresime gelis tarihi: 26 Mart

belge son teslim tarihinden tebligatin elime ulasmasina kadar 81 gun gecti.

aktasi

Öğrenci
Emniyetten gönderilen güvenlik soruşturması sonucu üniversiteye mi gönderilir yoksa valiliğe mi? Bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor

kirmizibalon1

Öğrenci
Merhabalar,
18 ocakta tüm evraklarımı Kayseri'ye teslim etmiştim. İkametgahım ise Ankara. Ancak hala farklı mesajlarda bahsedilen süreçlerden hiçbiri gerçekleşmedi. Okulu aramam sizce yeterli olur mu yahut nereyle görüşmeliyim?
Teşekkür.

340070007

Öğrenci
temmuzda evraklarımı verdim. aralık sonunda soruşturmanın bittiğini öğrendim. bürokrasiyi bekliyorum. her hafta insan kaynaklarını aramaktan bezdim.
tübitak..

gitsem

Öğrenci
Merhaba Hocalarim,

Evrak teslim ettigim tarih 5 Mart, kazandigim il Artvin. Ikametgahim Ankara. Bildigim kadariyla universite evraklari 6 Mart'ta ilgili kurumlara gondermis. Nisan sonu goreve baslayabilir miyim acaba? Yoksa Mayis sonunu bulur mu? Ne dersiniz arkadaslar?

aktasi

Öğrenci
Merhaba Hocalarim,

Evrak teslim ettigim tarih 5 Mart, kazandigim il Artvin. Ikametgahim Ankara. Bildigim kadariyla universite evraklari 6 Mart'ta ilgili kurumlara gondermis. Nisan sonu goreve baslayabilir miyim acaba? Yoksa Mayis sonunu bulur mu? Ne dersiniz arkadaslar?
Hocam benim de ikametim Ankara iki aydan fazladır bekliyorum. Kanaatimce güvenlik soruşturmasınızın süresi evli olup olmamanız, ikametinizle nüfusa kayıtlı olduğunuz yerin aynı veya farklı olması, kardeş sayınıza göre değişiklik göstermektedir. Ama taşeronların güvenlik soruşturması sürdüğü için iki ayı gözden çıkarın. Size tavsiyem ruh sağlığınızı koruyabilmeniz için kendinizi sonucunuz 3 aydan önce gelmeyecekmiş gibi hazırlamanız.

aktasi

Öğrenci
Bu sabah aradılar ve gel başla dediler. İkamet ve okul Ankara. Evrakları teslim etmemle işbaşı yapmam arasında geçen süre 70 gün. Bir şekilde emniyetten güvenlik soruşturması sonucunun okula gönderildiğini haberini alanlar için de bilgi vermek istiyorum zira bu konuda bilgi almak istemiştim ama ulaşamamıştım. Emniyetten güvenlik soruşturması sonucumun gönderilmesi ile okula ulaşması arasında geçen süre 22 gün. Allah bekleyen herkesin yardımcısı olsun.

artex

Öğrenci
Bu sabah aradılar ve gel başla dediler. İkamet ve okul Ankara. Evrakları teslim etmemle işbaşı yapmam arasında geçen süre 70 gün. Bir şekilde emniyetten güvenlik soruşturması sonucunun okula gönderildiğini haberini alanlar için de bilgi vermek istiyorum zira bu konuda bilgi almak istemiştim ama ulaşamamıştım. Emniyetten güvenlik soruşturması sonucumun gönderilmesi ile okula ulaşması arasında geçen süre 22 gün. Allah bekleyen herkesin yardımcısı olsun.

Hocam hayırlı olsun. Benim de güvenlik soruşturmam Ankarada devam ediyor. 2 aydan fazladır bekliyorum. Güvenlik soruşturmasının ne aşamada olduğunu nereden öğrenebiliriz? Ankara Güvenlik Şube Müdürlüğünün telefon numarasını arıyorum kimse açmıyor. Güvenlik soruşturmasının akibetini öğrenebileceğim bir telefon numarası ya da gidip sorabileceğim bir adres var mıdır acaba?

mey88

Öğrenci
Benimde 2 ayı geçti, kazanılan okul Ankara'da, ikametgah Balıkesir, şuan bulunduğum şehir Kars. Bir umut bu ay içerisinde bir haber bekliyorum. Hakkımızda Allah hayırlısını nasip etsin.

aktasi

Öğrenci
Hocam hayırlı olsun. Benim de güvenlik soruşturmam Ankarada devam ediyor. 2 aydan fazladır bekliyorum. Güvenlik soruşturmasının ne aşamada olduğunu nereden öğrenebiliriz? Ankara Güvenlik Şube Müdürlüğünün telefon numarasını arıyorum kimse açmıyor. Güvenlik soruşturmasının akibetini öğrenebileceğim bir telefon numarası ya da gidip sorabileceğim bir adres var mıdır acaba?
Çetin Emeç Bulvarı 1328 sokak no:3 Güvenlik şube. Ben ilk gittiğimde içeri almamışlardı. Üçüncü defa gittiğimde herhalde insaflı birine denk geldim. Sonucunu şu tarihte okula postaladık demişti. İçerikle ilgili bilgi istemediğinizi özellikle vurgulayın.

artex

Öğrenci
Hocam peki adresinize polis ekipleri felan geldi mi? Bazi arkadaslar polisler geldi soru sordu felan yaziyorlar ama bende oyle bir gelisme de yok.

i C

Öğrenci
Ankara'da güvenlik soruşturması gerçekleştirilen iki tanıdığım var. Birisi bu sene birisi geçen sene, ikisinin de evine polis gelmedi. Ankara'da çoğunlukla gitmiyorlar sanırım. Telaş yapmayın 2-3 ay sürer ortalama

thessallia

Öğrenci
İyi günler,
İkametgah: ANKARA
Okul: Niğde
Sınav Sonucu: 02.02.2018
Evrak Teslimi:13.02.2018
Güvenlik Soruşturmasının Emniyetten Gidişi: 07.04.2018
Okuldan Aranmam: 24.04.2018
Eve Polis Gelmedi, Bekleyen Herkese Sabır Dilerim Arkadaşlar.

Fossil

Öğrenci
Merhaba herkese,
İkametgah: Balıkesir
Okul: Niğde Ömer Halisdemir Üni.
Belge teslimi: 8 Şubat 2018
Belgelerin emniyetten okula gelişi: 19 Nisan 2018
Atamanın yapılması: 26 Nisan 2018

Eve ya da komşulara polis gelmemiş bildiğim kadarıyla.
Bekleyen herkese bol sabır dilerim.