Güvenlik Soruşturması Süreciniz Ne Kadar Sürdü?

ahmetahmet

Öğrenci
Güvenlik soruşturmasında araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi diye ayrım yok sanırım.Yani her ikisine de uygulama aynı ?
Banka dökümü de inceleniyor mu?

SultanBaybars

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, size konuyla alakasız bir şey soracağım. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Ben tarih bölümünde doktora öğrencisiyim. İngilizce dil puanım 70, Arapça dil puanım 90.

70 İngilizce araştırma görevlisi olarak atamalarda yeterli olmuyor. Arapça ile Araştırma görevliliği kadrolarına başvuru yapabilir miyim? Resmi gazetede falan sadece YDS diyor, herhangi bir dil belirtilmemiş. Bilgisi olan var mı?

Leylamcnn

Öğrenci
45 gün oldu maraşta ikametim emniyeti aradım orda yokmuş mitdeymiş oradakiler çok yoğun uzun sürer dediler üniversitede iki ay demişti uzun derken ne kadar uzun burda olduklarıma göre olumsuz da gelebiliyomus hiç bir şey bilmeden beklemek çalışamıyoruzda mağduriyetimizi cimere mi yazsak

Mermaid92

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, size konuyla alakasız bir şey soracağım. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Ben tarih bölümünde doktora öğrencisiyim. İngilizce dil puanım 70, Arapça dil puanım 90.

70 İngilizce araştırma görevlisi olarak atamalarda yeterli olmuyor. Arapça ile Araştırma görevliliği kadrolarına başvuru yapabilir miyim? Resmi gazetede falan sadece YDS diyor, herhangi bir dil belirtilmemiş. Bilgisi olan var mı?

Hocam hangi dil olduğu farketmiyor özel bir şart konulmadıysa, istediğiniz yabancı dil sınavını kullanabilirsiniz.

Ama sorunuz gerçekten konu ile alakasız. :)

Merhabalar. Araştırma görevlisi alımında asil kazananın güvenliksoruştırmasında sıkıntı çıktığı takdirde yedek olarak kazanan mı aranıyor yoksa kadro yanıyor mu ? Yedek olduğum bir yerde asil hala atanamamış . Bana da bir bilgi verilmedi. Uzak olduğu için gidip sorma imkanım da Yok. Sizce üniversitenin bir takdir hakkı var mıdır yedek adayın başarlılı olup olmamasında

aktasi

Öğrenci
Öğretim görevlisi için 2 ay oldu hâla bekliyorum. Ankara, devlet üniversitesi, ikamet Ankara. Beklemek ateşten daha zor. Allah benim gibi bekleyenlere sabır versin.

E

Edta2579

Guest
Güvenlik soruşturmasının olumsuz olması

Merhaba hala şoktayım çünkü güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlanmış.Yani daha doğrusu Kurum olumsuz bulmuş.Nedenini söylemiyorlar o kuruma dava açıcam ama çok fazla kafamda soru var.Böyle bişi yaşamış olan var mı?Bende ya da ailemde hiçbir adli suç yok.Fetö ve Pkk bağlantımız da yok.Ablam yıllardır akademisyen sorun çıksa onda çıkardı.Gerçekten hiç beklemiyordum.

A

Akademik7Forum

Guest
Tebligat

Merhaba! Son günlerde güvenlik soruşturması tamamlanıp okullarından tebligat gönderilen oldu mu? Benim 2 ay 10 gün oldu ve bekliyorum. Gözlemime göre güvenlik soruşturmaları son zamanlarda ortalama 2 ayda tamamlanıyor.