Ales iptal edilmeli....

Sizce Ales İptal Edilmeli mi?

• Evet

Oy: 37 69.8%
  • Hayır

Oy: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53

devran

Doçent
ben bireysel olarak dava acacagim ama kurumsal olarak sendikalardan bir adim gelirmi bilmiyorum nasil bir yol izleyecegimide bilmiyorum hukukcu bir arkadas varsa yada durumdan anlayan birisi yardimci olursa sevinirim.dava ankara idare mahkemesine mi acilacak danistaya mi?avukat tutmak bir getiri saglarmi?bide osym aciklamada kanuni bir gerekce gostermis osym kanunun bilmem kacinci maddesine dayanarak diyor bir sonuc elde edememek de var.

karateboy

Öğrenci
bende öylesine girecektim sınava, işim cıkmıştı, girememiştim, iptal edilir belki diye umut ediyordum ama OSYM yaptı yine yapacağını...

bayan yanı

Öğrenci
bende öylesine girecektim sınava, işim cıkmıştı, girememiştim, iptal edilir belki diye umut ediyordum ama OSYM yaptı yine yapacağını...

bence sınav herkes için tekrarlansaydı yine giremezdiniz sadece ilk sınava girenler girebilirdi şahsi görüşüm.

ayrıca dava açılırsa bu da öyp süreçlerini bence uzatır. yani dava devam ederken alım yapılsa ve sonra sınav iptal edilse mahkeme tarafından öypyi kazananların hali ne olur bir ton sorun yaşanır...

bayan yanı

Öğrenci
yarın dava açtığında ertesi günü sonuçlanacağını zannediyorsun. türkiyede adaletin ne kadar ağır ilerlediğini anlatmama gerek yok. kafadan altı ay sürse nooldu öyp? altı ay sonra da ne karar çıkacağı belli değil.

bayan yanı

Öğrenci
ben dahil birçok insan ilk defa alese girdi. yeni mezunlar da aynı. yani daha büyük adaletsizliğe yol açtın. adalet aramaya gitmiyor muydun?

meriç

Öğrenci
arkadaşlar ben de son ales'e girmiş ve sınavı çok çok iyi geçmiş biri olarak yorumluyorum.
doğrusu cellula arkadaşımın tepkisine katılmamak elde değil, eğer çıkıp da sesini duyurmazsan bu ülkede hakkın yenir bu gayet açıktır ancak bir yandan bayan yanı arkadaşımın dediği de doğru; yani kısmi iptalin sonradan girecekler için haksızlık olabilme ihtimali aslında tüm sınavın iptalinde çok iyi yapıp daha sonraki sınavda kötü yapacakların haksızlığa uğramış olma ihtimaliyle benzer bir durum. allah sonumuzu hayır etsin ve bizi ösym gibi artık çarklarının arasına sıkışan pisliklerden paslardan ve kirlerden dolayı işlemez duruma gelmiş benzer kurumlardan kurtarsın. hepiniz için hayırlısı olur umarım arkadaşlar.

ayrıca Nazmi hocam site gerçekten çok hoş olmuş. tebrik ve teşekkür etmeyi üye olduğum günden beri borç bildim.

bayan yanı

Öğrenci
ben de sınavın herkes için tekrarlanması gerektiğini düşünüyorum. hatta bunu bu sitede başka bir yere de yazdım. ancak bunu ösym karara bağlamadı ve kılıfına uydurdu. ösym kanununda kısmi iptal yetkisi verilmiş. dolayısıyla açılacak davanın da sonuç getireceğine inanmıyorum. hem de öyp sürecini baltalamaktan başka bir işe yaramaz...

bayan yanı

Öğrenci
tekrar söylüyorum: ösym kendi kanunu çerçevesinde kılıfına uydurarak yanlış ve işine gelen bir karar verdi. yani herşey kağıt üzerine kanuna uygun. açacağın dava zaman kaybından başka bir de öyp sürecinin karışmasına neden olacak daha nasıl anlatmam gerekiyor bilmiyorum...

CELLULA

Öğrenci
arkadaşlar ben de son ales'e girmiş ve sınavı çok çok iyi geçmiş biri olarak yorumluyorum.
doğrusu cellula arkadaşımın tepkisine katılmamak elde değil, eğer çıkıp da sesini duyurmazsan bu ülkede hakkın yenir bu gayet açıktır ancak bir yandan bayan yanı arkadaşımın dediği de doğru; yani kısmi iptalin sonradan girecekler için haksızlık olabilme ihtimali aslında tüm sınavın iptalinde çok iyi yapıp daha sonraki sınavda kötü yapacakların haksızlığa uğramış olma ihtimaliyle benzer bir durum. allah sonumuzu hayır etsin ve bizi ösym gibi artık çarklarının arasına sıkışan pisliklerden paslardan ve kirlerden dolayı işlemez duruma gelmiş benzer kurumlardan kurtarsın. hepiniz için hayırlısı olur umarım arkadaşlar.

ayrıca Nazmi hocam site gerçekten çok hoş olmuş. tebrik ve teşekkür etmeyi üye olduğum günden beri borç bildim.

:) ........................