Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği Yayınlandı

kopra

Öğrenci
Arkadaşlar selam bendeki yayınlara ne kadar puan gelir hesaplayacak olan arkadaşımız var mı acaba?

3 Tane uluslararası bildiri 1.sıra
1 Tane uluslararası bildiri poster 1.sıra
1 tane uluslararası bildiri 4. sıra
1 tane uluslararası özet bildiri 4. sıra
1 tane ulusal bildiri 1.sıra
1 tane ulusal bildiri 4. sıra
2 tane ulusal dergi 1.sıra

AYRICA DERGİLERİN EN AZ 3 YILLIK OLMASI VAR GALİBA. BENDE 5 TANE VAR AMA ADAMLAR 2 YILDAN BERİ SAYI ÇIKARTIYOR BUNLAR GÜME Mİ GİDECEK?

biophysics

Öğrenci
Arkadaşlar selam bendeki yayınlara ne kadar puan gelir hesaplayacak olan arkadaşımız var mı acaba?

3 Tane uluslararası bildiri 1.sıra
1 Tane uluslararası bildiri poster 1.sıra
1 tane uluslararası bildiri 4. sıra
1 tane uluslararası özet bildiri 4. sıra
1 tane ulusal bildiri 1.sıra
1 tane ulusal bildiri 4. sıra
2 tane ulusal dergi 1.sıra

AYRICA DERGİLERİN EN AZ 3 YILLIK OLMASI VAR GALİBA. BENDE 5 TANE VAR AMA ADAMLAR 2 YILDAN BERİ SAYI ÇIKARTIYOR BUNLAR GÜME Mİ GİDECEK?

Araş. gör. olduğunuzu varsaydım, 30 puan alırsınız. Tüm faaliyetleriniz tebliğ sınıfına giriyor, bunların arasından yayın çıkarabilirseniz puanınız artar. Ayrıca ulusal bildiriyi yönetmelikte göremedim ben, onlardan puan alamazsınız

bjkonur

Öğrenci
Arkadaşlar yönetmelikte teşvik alabilmek için bir faaliyet alanından en az 30 puan toplanması gerekir gibi bir ibare yok.
bence 1-30 puan arası teşvik alabilir.
ancak 30 puanın üzeri 30 gibi değerlendirilir diyor.

Ben mi yanlış okuyorum :D

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar yönetmelikte teşvik alabilmek için bir faaliyet alanından en az 30 puan toplanması gerekir gibi bir ibare yok.

Madde 9
(3) Akademik teşvik ödeneğinin ödenebilmesi için, akademik teşvik puanımn en az otuz olması gerekir.

landon

Öğrenci
arkadaslar merhaba. 3 tane bildirim var simdilik. Ulusal kongrelerde sunumunu yaptıgım. Ancak sadece uluslararası bildirileri kabul ediyorlar puanlamada. Ulusal sempozyum ve kongreleri de puanlamaya dahil etmeleri gerekmez miydi? Tesekkurler.

esd

Öğrenci
Tübitak bursu ile desteklenmiş ve 2015 yılında tamamlanmış doktora tezi alt faaliyet alanlarından biri içerisinde değerlendirilebilir mi? Örneğin "Ulusal destekli sonuçlandırılmış proje" veya "yurtiçi araştırma" kapsamına girebilir mi? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

A

Akademik Forum

Guest
Destek Güzel

bende araş.gör. üm puanım 93. İyi olacak bizim için ama bu böyle devam ederse 5 yıl sonra gerçekten Türkiyede bilim şahlanır. Şahsi görüşümdür tabi. Bizim meslekte maalesef akademik kıskançlık feci çok feci :) Herkes tlf açıp hocam kaç puan var diye soruyo birbirine e tabi bende soruyorum. Bakın görün önümüzdeki sene teşviği full almak için yıkar geçeriz tüm engelleri.

merzer

Doçent

toplam puanda 30 u geçmeniz gerek.
Her bir alt alanda en fazla 30 olabilir. Alt alan ve toplam kafaları karıştırıyor:=)

ahcaba

Öğrenci
Matematikte Doçentlik için 1 SCI yayın yeterli iken akademik teşvik için çok daha fazlası gerekli.
Bunda bir tezatlık yok mu?

-------
Matematikte teşvik alabilen Ar.Gör direkt Profesör yapılmalı.

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Bir de 35. Madde ile görevlendirilen araştırma görevlisi görev yaptığı birime mi başvuracak? Çok fazla kadro vurgusu yapılmış kafam karıştı?

- - - Güncellendi - - -

Hocam, öğretim görevlisinin yüksek lisans tezi, kendinin yazar olmadığı bir makale de atıf almışsa, teşvik için bu atıfı da kullanabilir miyiz?

sociology

Öğrenci
Tez bir yayınevi tarafından basıldığında, bu kitap için de teşvik ödeniyor mu? Tabloda "Araştırma (tez hariç) kitabı" diye belirtilmiş. Burada kastedilen sadece tezin ciltlenmiş hali mi yoksa bu ifade tezin ulusal yayınevi tarafından basılmış halini de kapsıyor mu? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkür ederim.

biophysics

Öğrenci
Bir de 35. Madde ile görevlendirilen araştırma görevlisi görev yaptığı birime mi başvuracak? Çok fazla kadro vurgusu yapılmış kafam karıştı?

- - - Güncellendi - - -

Hocam, öğretim görevlisinin yüksek lisans tezi, kendinin yazar olmadığı bir makale de atıf almışsa, teşvik için bu atıfı da kullanabilir miyiz?

Elbette kullanamazsınız hocam, bir kere en azından kağıt üzerinde isminizin olmadığı yayın sizin olamaz ki :)

A

Akademik Forum

Guest
Elbette kullanamazsınız hocam, bir kere en azından kağıt üzerinde isminizin olmadığı yayın sizin olamaz ki :)

Hocam tez benim tezim yani yazarı benim, atıf yapan ise bir başkası. Ama atıf yaptığı makalem değil, tez. Bunu da atıf olarak kullanabilir miyiz teşvikte?