Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

A

Ahmet Çelebi

Guest
???

Onu ben de merak ediyorum. Bu kadar uzun sürmesinin nedenini de bir o kadar merak ediyorum. Hiçbir yerden ve kimseden ses seda yok. Gördüğüm kadarıyla da kimsenin bu konu hakkında çok net bir bilgisi de yok. Üniversite de bir şey söyleyemiyor, sadece bekleyin diyor. Daha bugün aradım, üç ay da sürebilir, on günde de sonuçlanabilir, hiç bilmiyoruz dediler. Ne olacak, bakalım.

Bu sureci tamamlayan yok galiba o nedenle kimse bilmiyor, ama bana çok uzun geliyor bir arastirma gorevlisi için bu kadar uzaması anlıyamıyorum gerçekten... eve gelinecek kadar ciddi bir durum mu bilemiyorum da

karskars

Öğrenci
Bari çabucak yapsalar kazandım demeye korkuyorum atama yapılana kadar :(
arkadaşlar bütün yazılanları okudum da en kısa heralde 1 ay suruyor öyle anladım :(((

handikap

Öğrenci
Benim bildiğim kadarı ile bu güvenlik soruşturması en az iki ay sürüyor. İkametinizin olduğu emniyeti ve nüfus kaydınızın olduğu emniyetten bilgi alınıyormuş. ayrıca beyan ettiğiniz adreste yaşıyor musunuz'uzun kontrol edilmesi için polisle ev ziyareti yapılabiliyormuş.
atanıp maaş bekleyenler için zor bir süreç...

A

Akademik Forum

Guest
Ben samsunlu.. Benimki de sonuclanmadi gelen bir iki kisi var demislerdi fazla belgelermis universiteye gelen hala bekliyorum

samet42

Öğrenci
Valla herkes bekliyor hocam dört gözle en kısa sürede sonuçlanan ne kadar sürede sonuçlanmıştırki. Birde bunu kendimiz takip edemiyor muyuz acaba?

şans

Öğrenci
Sanki ikametgahımızın olduğu yerden ziyade nüfusa kayıtlı olduğumuz yer önemli gibi geldi bana. Ben de bekleyenlerdenim. Benim daha yeni gidecek belge ama 2 ay sürer dediler.

şans

Öğrenci
Yok aslında 2 aya herkes razı bile. 3 4 ay sürenler varmış. Personeldeki adamın kardeşi de kazanmış onunki 7 hafta sürmüş sizinki de 2 ay falan sürer aşağı yukarı dedi.

Turkboy

Öğrenci
Üniversiteyi sık sık arıyorum hocam. Biz ilgili birimlere formunuzu gönderdik, soruşturmanın sonucunu bekliyoruz diyorlar. Emniyeti bile aradım. Evraklar bize geldikten sonra 2 ay içinde biter diyorlar. Acaba evraklar emniyete nezaman vardı bilemiyoruz.

Hocam emniyet gelip gelmedigi hakkinda birsey demedi mi peki? 3-4 ay neye bakiyolar acaba mit baskani aliyolar sanki

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Hocam emniyet gelip gelmedigi hakkinda birsey demedi mi peki? 3-4 ay neye bakiyolar acaba mit baskani aliyolar sanki

Hocam yasal süre 2 ay, yani sonuna kadar bekleyebilirler. Maalesef Mit, Emniyet ve Jandarma falan kapasitesinin üzerinde çalışıyor, o yüzden uzun sürüyor bu işlemler. Ben de bekleyenlerdenim, kuzenim Bakırköy Adliyesi'ne yerleşti 1.5 aydır beklemede Allah sonumuzu hayretsin.

A

Akademik Forum

Guest
tebrikler arkadaşlar. sizlerden ricamız soruşturma tamamlandığında buradan bilgi vermeniz süre hakkında. 3 hatta 6 ay diyen var.kulağa pek makul gelmiyor bu süreler.

Turkboy

Öğrenci
Hocam yasal süre 2 ay, yani sonuna kadar bekleyebilirler. Maalesef Mit, Emniyet ve Jandarma falan kapasitesinin üzerinde çalışıyor, o yüzden uzun sürüyor bu işlemler. Ben de bekleyenlerdenim, kuzenim Bakırköy Adliyesi'ne yerleşti 1.5 aydır beklemede Allah sonumuzu hayretsin.
Sonuclaninca haber eder misiniz hocam kaç ay sürdügünü?