Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

ysfgokce

Öğrenci
Değerli hocalarım ben de evraklarımı yeni teslim ettim soruşturması sonuçlanan hocalarımız paylaşırsa ne kadar sürdüğünü bizim için çok faydalı olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba,
surecin icinde olanlar guncel bilgi paylasabilirler mi?
Kadro kazanip son aylarda atamasi yapilanlar ne kadar beklediler?

cunctust

Öğrenci
Arkadaslar merhaba ogretim elemani alimlarinda artik guvenlik soruşturmasi istiyolar ve kadrolarda artik 50 d ye donusuyo bi cogu guvenlik sorusturmasi 4-5 ay surebilirmis tezini bitirmesi gerekenler ne yapacak bu durumda benim nisanlim kazandi giris sinavini ama atanmadi atanamayip bosta kalma riski dogar mi

kadrolar nasıl 50/dye dönüşüyor? 33/a olarak açılan kadrolar da mı 50/d'ye dönecek?

Yahu insanı korkutuyorsunuz.. Neyse bakılsın, soruşturulsun ama nedir ne değildir ne kadar sürdü bilgisi olan yazarsa sevinirim. Haftaya 33a atamaya esas belgeleri vereceğim, bu 33a'nın 50d'ye dönüşmesi, soruşturmanın aylardır sürmesi falan nedir ? Var mı bunların esası?

Mr. Robot

Öğrenci
Sanırım soruşturmanın aylarca sürmesi doğrudur. Çünkü bu atamalarda herkese yüksek lisans eğitimleri yeniden başlattırılacak. E bu haliyle muhtemelen önümüzdeki döneme yetişmeyecek ve eylül ayına kalacak diye düşünüyorum.

Sanırım soruşturmanın aylarca sürmesi doğrudur. Çünkü bu atamalarda herkese yüksek lisans eğitimleri yeniden başlattırılacak. E bu haliyle muhtemelen önümüzdeki döneme yetişmeyecek ve eylül ayına kalacak diye düşünüyorum.

Hangi atamalarda herkese yüksek lisans eğitimi yeniden başlatılacak pardon? ÖYP'den bahsediyorsanız konu o değil, çünkü bu kadrolar öyp kadrosu değil??

korozifortam

Araştırma Görevlisi
Eylüle kadar bekletmezler normal Öypde bir ay gecikmeli olsa da derslere giriyordu atananlar. Sorun o değil birileri 4 ay sürer diyor. Bu mülakatlar vs. süresinde bütün yüksek lisans sunum ve sınavlarını kaçırıyoruz. Dersler ikinci döneme sarkacak gibi hadi diyelim ikinci dönem devm ettik. Benim atanacagim ya da umarım atanacagim kadrolar için yüksek lisansa yeniden başlayacaklar diyor YÖK. Boşu boşuna o kadar süre uğraşacağım. Var ya yazık bize.
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam sizin okulda atamalar yapılabildi mi? Var mı bilginiz?

Son düzenleme:

erenk

Öğrenci
Şimdi herkes ortalama 4 ay mı beklemiş. Yani bu durumda artık kabul aldıktan sonra ortalama 4 aylık bir güvenlik soruşturması bekleme süresi bekliyor, diyebilir miyiz?
Yakın zamanda atanan arkadaşlar, tecrübelerini paylaşabilirler mi? Zira, bu sürenin önceden kesitirilmesi hem akademik kariyer hem de sosyal hayat planlaması açısından çok önemli.

abdigubar

Öğrenci
Ekli dosyayı görüntüle 5824Ekli dosyayı görüntüle 5823
a5a80bf563664d9a03581a8ac237e1b8.jpg

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, peki belge tesliminden sonra güvenlik soruşturmasını beklerken çalıştığımız yerden istifa etmemiz gerekir mi yoksa sonuç kesinleşene kadar çalışabilir miyiz?

GaLiLEo

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, benim de edindiğim bilgilere göre süreç ortalama 2 ay sürüyormuş. Sanırım uygulamada biraz farklı. Arkadaşlar göreve ne kadar sürede başladıklarını yazabilirlerse bizimde konu hakkında bilgimiz olur belki [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam karşılaştığı örneklerden yola çıkarak bizlere fikir verebilir?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar merhaba, benim de edindiğim bilgilere göre süreç ortalama 2 ay sürüyormuş. Sanırım uygulamada biraz farklı. Arkadaşlar göreve ne kadar sürede başladıklarını yazabilirlerse bizimde konu hakkında bilgimiz olur belki [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam karşılaştığı örneklerden yola çıkarak bizlere fikir verebilir?

Hocam uygulamada birlik yok, her kurum farklı bir süreç izliyor. Bununla ilgili bir yönetmelik olmadığı için bir süre verebilmek zor, kimleri sosyal medyaya bakıyor, muhtara soruyor, kimileri istihbarat bekliyor o yüzden uzuyor ama bu süreç içerisinde kadro hakkı saklı tutuluyor.