Açıklanan Son Sınavlarla Birlikte ÖYP Puanınız Kaç Oldu?

historia

Öğrenci
91. 577 İngiliz Dili ama başvurmak gibi bir planım yok, çünkü kefil bulma ihtimalim yok.

hocam kesinlikle başvurun ama öncesinde ingiliz dilinde yüksek lisans ve doktora programı olan üniversiteleri araştırın.başvuruda buraları tercih edin yüksek lisans ve doktora için başka yere gitme durumunuz olmaz ve böylece senet imzalamak,kefil bulmak zorunda kalmazsınız..

sewgi

Öğrenci
ingiliz dili eğitimi: 89.7. ama olacagnı sanmyrm gecen almlarda puanm 88.4 dü. eğitim bilimleri de yazdım ama olmadı puanlar genelde forumda yazanlardan daha yüksek oluyor.

aDNA

Profesör
Eğer ailevi sorunlarınız yoksa veya olmayacaksa kesinlikle yeni açılan Unıv.lere Doktora sonrası dönün. Şu bir gerçek kadro sıkıntısı yaşamazsınız yeni açılan Üniversitelerde ve çalışma ortamınız daha rahat olur. Yeni açılan Üniv. de geçireceğiniz 6 yıllık zaman diliminde yayınlara ağırlık verir Doçentlik sınavına hazırlanırsınız.Sonrasında başarılı iseniz büyük şehirlere dönme ihtimaliniz %20 de olsa var. Ama alanınızda çok iyi çalışmalar ve biraz da Lobi faaliyetleri ile bu mümkün.Kısaca düşündüğünüz 10 sene sonrası Doçentlik ise yeni kurulan Unıv. fakat 15 yıl sonrasında çocuklarım büyük şehirde liseyi bitirsin diyorsanız; doktora dersleri açmış daha eski Unıv.leri seçmelisiniz.

historia

Öğrenci
arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. şu an y.lisans tez aşamasındayım. diyelim ki temmuzda öyp ile yerleştim x şehrindeki bir üniversiteye. dil puanım 65 altında olduğu için önce ingilizce hazırlık için büyük bir üniversiteye gittim diyelim.orda hazırlık okurken tezimi şu an y.lisans yaptığım üniversiteye verip mezun olunca öyp bunu kabul eder mi? bir yıl içinde de 65 i geçtim diyelim, doktoraya başladım ve 6 yıl sonra bitirdim.ben o zaman öyp ile yerleştiğim x üniversitesine dönüp kaç yıl zorunlu kalacağım.başka bir üniversiteye geçme hakkım var mı, varsa en az kaç yıl sonra geçebilirim? evli olduğum için bu konu çok önemli.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

A

aeales

Guest
Eğer ailevi sorunlarınız yoksa veya olmayacaksa kesinlikle yeni açılan Unıv.lere Doktora sonrası dönün. Şu bir gerçek kadro sıkıntısı yaşamazsınız yeni açılan Üniversitelerde ve çalışma ortamınız daha rahat olur. Yeni açılan Üniv. de geçireceğiniz 6 yıllık zaman diliminde yayınlara ağırlık verir Doçentlik sınavına hazırlanırsınız.Sonrasında başarılı iseniz büyük şehirlere dönme ihtimaliniz %20 de olsa var. Ama alanınızda çok iyi çalışmalar ve biraz da Lobi faaliyetleri ile bu mümkün.Kısaca düşündüğünüz 10 sene sonrası Doçentlik ise yeni kurulan Unıv. fakat 15 yıl sonrasında çocuklarım büyük şehirde liseyi bitirsin diyorsanız; doktora dersleri açmış daha eski Unıv.leri seçmelisiniz.

% 20 oranı çok az değilmi ? mecburi hizmetimizi tamamladıktan sonra istediğimiz ve anlaştığımız başka bir okula dönme oranımızmıdır bu anlamadım açıkcası. dana ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevınırım

aDNA

Profesör
% 20 oranı çok az değilmi ? mecburi hizmetimizi tamamladıktan sonra istediğimiz ve anlaştığımız başka bir okula dönme oranımızmıdır bu anlamadım açıkcası. dana ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevınırım
Aslında çok bile. Siz atıyorum bir taşra Unıv. de Yrd.Doc. olarak çalısırken Buyuk Unıv. de hala Dr. Araş. Gör. olarak sebatla bekleyen meslektaşlarınız olacak.Ve onlar Yrd. Doc. olduktan sonra Docentlık krıterlerı de tamamlanmıssa Docentlık ıcın basvuracak. Siz Doc. bile olsanız o kişi sizden bir kaç adım önde olacak. Yerel bir Doc. adayı veya Prof. adayı varken dışarıdan (Türkiye de hatta dünyada tanınmış bir bilim insanı değilse) size kadro verılmesı Lobiniz de yoksa, gitmek istediğiniz Büyük-eski-köklü-büyük şehir Unıv. de, çıkması çok zor. O nedenle iyimser bir orandı %20. Ortalamadır bu oran.Eğer akademisyen sayısının fazla, açılmış olduğu bölüm sayısı az ise emin olun ki bu oran %2 ye kadar iner. O yüzden tercihiniz özellikle ilk adım atılırken yapacağınız tercihiniz çok önemli...

m.a.g.NUM

Öğrenci
Aslında çok bile. Siz atıyorum bir taşra Unıv. de Yrd.Doc. olarak çalısırken Buyuk Unıv. de hala Dr. Araş. Gör. olarak sebatla bekleyen meslektaşlarınız olacak.Ve onlar Yrd. Doc. olduktan sonra Docentlık krıterlerı de tamamlanmıssa Docentlık ıcın basvuracak. Siz Doc. bile olsanız o kişi sizden bir kaç adım önde olacak. Yerel bir Doc. adayı veya Prof. adayı varken dışarıdan (Türkiye de hatta dünyada tanınmış bir bilim insanı değilse) size kadro verılmesı Lobiniz de yoksa, gitmek istediğiniz Büyük-eski-köklü-büyük şehir Unıv. de, çıkması çok zor. O nedenle iyimser bir orandı %20. Ortalamadır bu oran.Eğer akademisyen sayısının fazla, açılmış olduğu bölüm sayısı az ise emin olun ki bu oran %2 ye kadar iner. O yüzden tercihiniz özellikle ilk adım atılırken yapacağınız tercihiniz çok önemli...

adna hocam arada kaynadı benim soru şuna bir cevap ver sana zahmet :D saygılar
http://www.akademikpersonel.org/thr...ınmadığı-için-Yüksek-lisans-yapıyor-olunur-MU

alpertunga84

Profesör

Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra sağlam torpiliniz yoksa başka üniversiteye geçemezsiniz. Gerçekçi olmak lazım.