Açıklanan Son Sınavlarla Birlikte ÖYP Puanınız Kaç Oldu?

M

Merve

Guest
Anlıyorum mesela Sakarya üniversitesi işletme sayısal yöntemler 80,74 puanla kapatmış ama işletme fakültesi diyor. Ben iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme mezunuyum. Bu tarz bir kontenjan açılırsa başvurabilir miyim?
Şartlarda sizin fakülteniz de belirtilmişse başvurabilirsiniz.

artvur

Öğrenci
anladım. 2011 puanlarına baktığımda birkaç üniversite benim puanlarıma çok yakın puanlarla kapatmış umarım yerleşebilme imkanı olur. :( şu an için de zaten kontenjanlar belli olmadığından çok fazla yorum da yapmak doğru değil galiba.

gkeusl

Öğrenci
Bölümüm güzel sanatlar seramik öyp puanım 75 ek yerleştirmelerde kadro açılmamıştı şimdi açılırmı bilmiyorum ama açılırsa da şansım varmıdır?

M

Merve

Guest
anladım. 2011 puanlarına baktığımda birkaç üniversite benim puanlarıma çok yakın puanlarla kapatmış umarım yerleşebilme imkanı olur. :( şu an için de zaten kontenjanlar belli olmadığından çok fazla yorum da yapmak doğru değil galiba.
Evet hocam, dedğiniz gibi kontenjanları bekleyelim.

cadolozcum

Öğrenci
arkadaslar benım bolumum tezsız yuksek lısanslı mezun edıyor. dıplomam oyle yanı. oyp de yuksek lisans sartı olan yerlere baswurabılıyormuyum? fizik öğretmenliği mezunuyum.

herhangi bir enstitüde yüksek lisans öğrencisiyseniz "yüksek lisans yapıyor olmak" şartı arayanlara başvurabilirsiniz. yoksa "yüksek lisans mezunu olmak" şartı arayan yerlere başvurabilirsiniz sanırım ama emin değilim çünkü diplomanız tezsiz yüksek lisansmış...

ydiken

Öğrenci
81le atama oldu geçen senelerde.
Bence şansınızı deneyin kısmet bu belki sondan mondan gelir biyerler hiç belli olmaz burası Türkiye... :):)
Kontenjanlar açıklansında duruma göre yazarız belki olur tabi ama ümitli değilim :)

arkadaslar benım bolumum tezsız yuksek lısanslı mezun edıyor. dıplomam oyle yanı. oyp de yuksek lisans sartı olan yerlere baswurabılıyormuyum? fizik öğretmenliği mezunuyum.
Sanırım tüm eğitim fakültelerinin diplomaları tezsiz YL olarak veriliyor :) ve Fizik öğretmenliği'nden yüksek lisans yapmış olma şartı hiç görmedim :) Ki zaten olsa bile Fizik Eğitimi'nden gibi gelebilir yani öyle bir kadro olacağını sanmıyorum :)

azraeltr

Doçent
herhangi bir enstitüde yüksek lisans öğrencisiyseniz "yüksek lisans yapıyor olmak" şartı arayanlara başvurabilirsiniz. yoksa "yüksek lisans mezunu olmak" şartı arayan yerlere başvurabilirsiniz sanırım ama emin değilim çünkü diplomanız tezsiz yüksek lisansmış...

Hem tezsiz'i YL olarak kabul etseler bile, Yüksek enerji ve plazma fiziğinde YL yapıyor olmak veya mezun olmak şartı ararlar ki tezsiz de bu şartı sağlamaz.

gulll08

Öğrenci
Kontenjanlar açıklansında duruma göre yazarız belki olur tabi ama ümitli değilim :)

Sanırım tüm eğitim fakültelerinin diplomaları tezsiz YL olarak veriliyor :) ve Fizik öğretmenliği'nden yüksek lisans yapmış olma şartı hiç görmedim :) Ki zaten olsa bile Fizik Eğitimi'nden gibi gelebilir yani öyle bir kadro olacağını sanmıyorum :)
hayır her eğitim fakültesi yuksek lisanslı mezun etmıyor. tesekkur ederım ılgılnedıgınız ıcın

omer03

Öğrenci
Öyp dil puanında bi değişiklik yapıldı mı bilginz var mı ? Öyp de lisans ortalaması için YÖK'ün 100 lük sistemi kullanılıyr deil mi ?