Açıklanan Son Sınavlarla Birlikte ÖYP Puanınız Kaç Oldu?

erzincan

Öğrenci
ing öğretmenliği 91.085 ile nereleri yazabilirim bölge olarak? doğu, iç and, batı gibi
not: en düşük puanlar geçen yıl hakkaride 89 erzincan ve artvinde 90 küsürmüş

stockport

Öğrenci
Arkadaşlar geçen senelerin puanlarına bakın, az çok kendiniz tahmin edebilirsiniz. Daha hangi üniversite hangi alandan kadro açacak belli bile değil. Kim ne derse yalan olur.

peke

Öğrenci
Nazmi hocam merhaba, öypye 2011 de 20099 ales puanımla başvurmuştum, bu sene tekrar güncel puanımla başvurmak istiyorum ama 2012 ales puanımı sisteme nasıl yükleyeceğimi bulamadım. Yeniden mi üye olmam gerekiyor yoksa puan güncellemesi yapabiliyor muyum? Yanıtlarsanız sevinirim, teşekkürler..

mynet

Doçent
Nazmi hocam merhaba, öypye 2011 de 20099 ales puanımla başvurmuştum, bu sene tekrar güncel puanımla başvurmak istiyorum ama 2012 ales puanımı sisteme nasıl yükleyeceğimi bulamadım. Yeniden mi üye olmam gerekiyor yoksa puan güncellemesi yapabiliyor muyum? Yanıtlarsanız sevinirim, teşekkürler..

Sistemde sanırım sorun var şu an, başvuru zamanı sisteme girmenizde fayda var. :)

fallenangel

Araştırma Görevlisi
Tarih 84.523 Ales 90.6 üds 87.5 kpds 85 lisans 74.56
Arkadaşlar bu senet ne kadar sürede imzalanıyor ve kefiller ne zamana kadar bulunmalı. Gerçekten ben de kolay kolay o külfete imza atacak bir babayiğit göremiyorum etrafımda ki olanlara da gidip minnet etmek hiç işimden gelmiyor. Kendime güveniyorum bunu karşımdakilere hissetsem bu zorunluluktan kaçabilir miyim? Teşekkürler

ibulut

Doçent
Tarih 84.523 Ales 90.6 üds 87.5 kpds 85 lisans 74.56
Arkadaşlar bu senet ne kadar sürede imzalanıyor ve kefiller ne zamana kadar bulunmalı. Gerçekten ben de kolay kolay o külfete imza atacak bir babayiğit göremiyorum etrafımda ki olanlara da gidip minnet etmek hiç işimden gelmiyor. Kendime güveniyorum bunu karşımdakilere hissetsem bu zorunluluktan kaçabilir miyim? Teşekkürler

malesef bunun kendine güvenle alakası yok millet doktoradan sonra başka yere kaçmasın diye imzalatıyorlar seneti o yüzden bu zorunluluktan kaçmak pek olası değil şu an. atandıktan sonra bir sene içinde lisansüstü eğitim yapılan yere görevlendirme almak gerekiyor yani bu süre sonuna kadar senet ve kefil işini halletmeniz gerekiyor

she_fa

Öğrenci
ales 92 okul 82 dil 43.75 bölüm okul öncesi yani 81 oluyor yaklaşık olarak ama o kadar yuksek puanlar duyuprum ki açıkta kalacağım gibi:(

fallenangel

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar öyp usül ve esaslar değişti. Ales yüzde 60 diploma notu yüzde 25 dil puanı yüzde 15 olacakmış arkadaşlar. Tarih puanım 84.523 den 86. 125 çıktı. Hayırlı olsun yeni usül ki bence bu dönem değil de bir sonraki dönem uygulanmalıydı.