Açıklanan Son Sınavlarla Birlikte ÖYP Puanınız Kaç Oldu?

horward

Öğrenci
Sanırım oldukça iyi bir puan, bence dert edineceğin bir şey yok. :) Şimdiden tebrik ediyorum. :)

teşekkür ederim, kadroların açıklanmasını bekliyorum. yüksek lisansı ve doktorası bulunan bir üni. seçeceğim. bu şekilde olduğunda senet olayları olmuyor değil mi? yani üniversite yine de şey diyebilir mi? tamam sen bizde okuyorsun ama bi gün olur da istifa edeme diye senet getirdik önüne vs. ?

mynet

Doçent
teşekkür ederim, kadroların açıklanmasını bekliyorum. yüksek lisansı ve doktorası bulunan bir üni. seçeceğim. bu şekilde olduğunda senet olayları olmuyor değil mi? yani üniversite yine de şey diyebilir mi? tamam sen bizde okuyorsun ama bi gün olur da istifa edeme diye senet getirdik önüne vs. ?

Bildiğim kadarıyla o durumda da senet olma ihtimali var. Ben kendi adıma önceden senet olup olmayacağını da öğrenmeye çalışacağım, senet olmaması için aynı yerde yl-doktora olması şart ama yeterli olmayabilir, üniye bağlı maalesef. :(

horward

Öğrenci
Bildiğim kadarıyla o durumda da senet olma ihtimali var. Ben kendi adıma önceden senet olup olmayacağını da öğrenmeye çalışacağım, senet olmaması için aynı yerde yl-doktora olması şart ama yeterli olmayabilir, üniye bağlı maalesef. :(
hadi ya? böyle düşünmemiştim ben. hiçbir şekilde senete imza atacak kimseyi bulamam. ayrıca imza atmam zaten. dediğiniz gibi öncelikle üniversite ile görüşmek gerekiyor belki de.

aDNA

Profesör
hadi ya? böyle düşünmemiştim ben. hiçbir şekilde senete imza atacak kimseyi bulamam. ayrıca imza atmam zaten. dediğiniz gibi öncelikle üniversite ile görüşmek gerekiyor belki de.
horward arkadaşım senetteki rakam makul olmalı ve bir kefil yetmeli ki; senet imzalatılması makul olsun.Ama Senet olayı olmazsa olmazı.Bu puanlarla maalesef Caride (Lobiniz yoksa çok zor) kadro almanız hayal, hatta YL' a bile başlatılamazken ÖYP de size Liyakat ile sizin bu yüksek puanlarınızla kadro verecekse bir Seneti olmalı, bir bedeli olmalı. Sanırım yeni gireceksiniz bu camiaya.Bence biraz araştırın; öyle ''imza atmam'' kararını verin.Bir yıl bile kaybetmeyin çünkü seneye bu puanlarınızı geçecek mezunlar da gelebilir. YL ' a başvurduysanız bilirsiniz; kendi mezunları dışında almak istemeyen Hocalar, önyargılı Hocalar, kıskanç Hocalar, Egoları kendilerinden daha büyük Hocalarla uğraşmaktansa ÖYP li olarak, resmen tepeden gelerek YL-Dr. mülakatlarında hakkınızla geçersiniz. Kısaca ÖYP de Senet de olmalı, dil barajı da. Ama kuralları baştan koyularak ve makul sınırlar içerisinde.Hepinize başarılar.

ekara

Öğrenci
Elbette tam olarak puanla ölçülemez ama kadroya aldığın kitlenin daha başarılı bir geçmişi olduğunu ve umut vaad ettiğini gösterir. :)
Hocam, başarılı bir geçmişi olup olmadığını ve umut vaad edip etmediğini yine puanlara dayalı olarak belirliyorsunuz. Farkı yok ki önceki söylediğimden. :)

Hq23

Öğrenci
yok hocam malesef

hocam ingilizce eğitimine başvuramazda,ölçme ,eğitim gibi bölümlerde ancak doğuda(bayabi uzak doğuda:D) şansı var...
şunu da söylemekte yarar var geçen seneki atama puanlarına göre konuşuyorum ben... hakkari ağrı gibi yerler 80 civarındaydı...
bence en azından tercih etmek lazım,%60 oranında şansı var bence...