Açıklanan Son Sınavlarla Birlikte ÖYP Puanınız Kaç Oldu?

mazap

Öğrenci
Merhaba Mr December hocam bu sene iktisat bölümünden mezun oluyorum ortalamam 3.46, ales 80, kpds 23, ÖYP 73 Akademik kariyer yaparken Aileme yük olmak istemiyorum, sizce önümde hangi farklı alternatifler var? Teşekkürler.

Mr December

Baş Editör
Merhaba Mr December hocam bu sene iktisat bölümünden mezun oluyorum ortalamam 3.46, ales 80, kpds 23, ÖYP 73 Akademik kariyer yaparken Aileme yük olmak istemiyorum, sizce önümde hangi farklı alternatifler var? Teşekkürler.
ÖYP için ortalamanız gayet iyi. Ales puanınız normal ama dil puanınızın biraz yükseltilmesi gerekiyor. ÖYP puanınız 80 ve üzeri olsaydı atanma ile ilgili umutlu olun derdim ama 73 ile atanmak biraz zor. Ama ne olacağı belli olmaz hangi bölümlerde kaçar tane kadro açılacak daha bilemiyoruz. ÖYP'ye başvurun. Cari ilanları da takip edin. Ben sizin yerinizde olsaydım Kpss A'ya girerdim.

drahmin

Öğrenci
gazi maliye mezunuyum 81 küsürat öyp puanım var yerleşebilme ve ankarada bir okula yerleşebilme ihtimallerim nelerdir bir fikir verirseniz minnettar kalırım

aslick

Öğrenci
gazi maliye mezunuyum 81 küsürat öyp puanım var yerleşebilme ve ankarada bir okula yerleşebilme ihtimallerim nelerdir bir fikir verirseniz minnettar kalırım

Hocam ankara olmayabilir fakat diğer anadoludaki üniversiteler(muhtemel açılacak kontenjanlar) gelir sizin puanınıza heryeri yazmayı düşünüyor musunuz?

N

nefertitism

Guest
benim ilk mat 86 ama umut yok gibi..ne yapmak lazım bilmiyorum ah bu okul ortalamaları !!!

drahmin

Öğrenci
Hocam ankara olmayabilir fakat diğer anadoludaki üniversiteler(muhtemel açılacak kontenjanlar) gelir sizin puanınıza heryeri yazmayı düşünüyor musunuz?

öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ankara öncelikli tercihim olacak açıkçası ankaranın doğusundan tercih yapacağımı sanmıyorum

cog

Öğrenci
coğrafya 80.527 geçen yılki alımlarda 78-84 arası değişiyordu ancak aralıktaki ek atamalarda en düşük 81.5 idi. bu durum puanların artacağının göstergesi olabilir mi sizce?

aslick

Öğrenci
öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ankara öncelikli tercihim olacak açıkçası ankaranın doğusundan tercih yapacağımı sanmıyorum

rica ederim ankara dogusu kesinlikle gelir fakat istemiyorsanız istemediğiniz yere gitmenizi önermem bekleyip olana kadar puan yükseltmek en mantıklısı

mynet

Doçent
Puanım çok iyi değil ama artık ÖYP'yi istemiyor gibiyim zaten, gelmemesi daha çok hoşuma gidebilir. :) Ama yine de başvuracağım bir takım sebeplerden dolayı. :)