Fatih Okul İnternet Şifresi 2023 – Nasıl Giriş Yapılır?

Tugba Editor
Tugba Editor 06.05.2023
Güncellendi 06/05/2023
fatih okul internet şifresi
fatih okul internet şifresi

Fatih okul internet şifresi, hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin en sık araştırma yaptığı konuların başında geliyor. Çünkü, gelişen teknoloji ile birlikte ülkemizde, okullarda bulunan akıllı tahtalar sayesinde eğitimin kolaylaştırılması amaçlandı. Fatih projesi kapsamında geliştirilen bu sistem için internet şifresine ihtiyaç duyulmakta. Daha önceleri herkesin erişiminin olduğu bu projeye artık sadece Wifi şifresi ile giriş yapılabiliyor. Bu yazımızda bütün Fatih internet şifresi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

Fatih Okul İnternet Şifresi

Fatih internet ağlarına bağlanabilmek için 2023 güncel şifreleri mutlaka bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde proje kapsamında ne okuldaki akıllı tahtalardan ne de tablet ya da telefonlarınızdan sisteme giriş yapabiliyorsunuz.

2023 yılında Fatih okul internet şifresi şunlardır;

 • 1. Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56 
 • 2. Şifre: F@M2015i#Eb23TC
 • 3. Şifre: f1@2t34ih5
 • 4. Şifre: Fatih.1234
 • 5. Şifre: verdijm@n1453
 • 6. Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • 7. Şifre: 34i3s0t00
 • 8. Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih internete bağlanabilmek için artık şifrelere ihtiyaç duyuluyor. Bu şifreler de devamlı olarak güncelleniyor. O nedenle, şifrelerin tekrardan güncellenmesi halinde sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Çünkü en güncel Fatih internet şifrelerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

- Reklam -

Fatih okul internet şifresini öğrendik. Peki, bu şifreler ile sisteme nasıl giriş yapacağız? Hemen açıklayalım…

Fatih Wifi Ağına Nasıl Bağlanılır?

fatih okul internet şifresi
fatih okul internet şifresi

Fatih Wifi şifreleri Türkiye’nin her şehrinde aynıdır. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek dilerseniz okuldaki akıllı tahtalardan dilerseniz de tablet ya da cep telefonunuzdan internete bağlanabilirsiniz;

 • 1. Adım: http://sertifika.meb.gov.tr/ adresine girerek sertifikayı indirmelisiniz.
 • 2. Adım: Cihazınız ”Ayarlar” kısmına gidin ve ”Wifi”ı etkinleştirim. Arından ”f@tih”e tıklayın.
 • 3. Adım: Yukarıda belirtmiş olduğumuz 8 tane şifreyi deneyerek uygun olanıyla Wifi’ye bağlanın.

Not: Fatih Wifi’ye bağlanabilmek için belirttiğimiz şifreleri doğru bir şekilde girmeniz önemlidir. Şifreyi yazarken işaretlere, büyük ve küçük harflere dikkat ediniz.

Fatih İnternet Bağlantısı Yoksa Ne Yapmalıyız?

Fatih okul internet şifresini ve internete nasıl bağlanmanız gerektiğini sizlerle paylaştık. Peki, bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda izlemeniz gereken yol nedir? Kimi zaman öğrenciler ve öğretmenler Fatih Wifi ağına bağlanırken sorun yaşamaktadır.

- Reklam -

Ağa bağlanamıyor ya da internet yok sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız DSN değişikliği yapmanız gerekmektedir. DSN adreslerini ise aşağıda belirteceğimiz numaralardan biri ile değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkacaktır.

Fatih Wifi DSN değişikliği numaraları şunlardır;

 • 195.175.37.137
 • 195.175.39.40
 • 195.175.39.39
 • 195.175.37.138

DSN Değişikliği Nasıl Yapılır?

fatih okul internet şifresi
fatih okul internet şifresi

DSN adresleri Google tarafından sağlanmaktadır. Fatih Wifi’ye girmekte zorluk yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla DSN değişikliği yapabilirsiniz;

- Reklam -
 • 1. Adım: Öncelikle cihazınızda ”Kontrol Paneli”ni açın ve ardından ”Ağ ve Paylaşım Merkezi”ne tıklayın.
 • 2. Adım: Hangi ağa bağlı iseniz, yan tarafta bulunan ”Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir”e tıklayın.
 • 3. Adım: Fatih Wifi ağına bağlı olan bağlantıya sağ tıklayın ve sonrasında ”Özellikler”i açın.
 • 4. Adım: Karşınıza İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneği çıkacaktır. Bu kısma çift tıklamanız gerekmektedir.
 • 5. Adım: “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini işaretledikten sonra bir önceki başlıkta belirtmiş olduğumuz DSN adreslerini deneyin.
 • 6. Adım: Yapılan değişikleri kaydedin.

Yukarıda belirttiğimiz adımları tamamladığınızda Fatih Wifi’ye erişim sağlayabilirsiniz.

DSN adresi değişikliğinden sonra Fatih Wifi’ye girmekte hala sıkıntı yaşıyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Çözümü basit: 0 312 296 94 00 arayabilir ya da 9725 dahiliyesine bağlanabilirsiniz. Bu numaralar ile iletişime geçtiğinizde yaşadığınız problem için size çözüm yollarını anlatacaklardır.

Bu yazımız ilginizi çekebilir: Yurt Dışında Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

- Reklam -

Fatih İnternet Engeli Varsa Ne Yapmalıyız?

fatih projesi internet şifresi
fatih projesi internet şifresi

Fatih şifreleri ile bağlantı kurduğunuzda interneti sadece eğitim için kullanabiliyorsunuz. Peki, müzik indirmek ya da internette dolaşmak için ne yapmanız gerekiyor?

Cihazlara indirilebilen VPN sayesinde bağlantı kurduğunuzda müzik indirilebilir ya da sosyal medya ağlarına bağlanabilirsiniz.

Fatih okul internet şifresi yazımızı burada sonlandırıyoruz. Herhangi bir problem yaşadığınızda yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

Sıkça Sorulan Sorular

Fatih internet nedir?

Fatih İnternet, ülkemizdeki öğrencilerin eğitim amaçlı internet kullanımını teşvik etmek ve internet erişimini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu hizmet sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler, önerilen eğitim materyallerine kolayca ulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra Fatih Wifi uygulamasında, öğrencilerin interneti eğitim amaçlı kullanmalarını sağlamak amaçlanmıştır. Bu nedenle sistemde filtreleme ve güvenlik önlemleri bulunmaktadır.
Türkiye’deki eğitimin dijital dönüşümün bir parçası olarak sunulabilmesi için Fatih Projesi geliştirilmiştir. Bu hizmet, öğrencilerin interneti eğitim amaçlı olarak daha fazla kullanmalarına olanak tanır. Bu sayede öğrenme süreci daha etkili bir hal almıştır.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir