2023 Benexol B12 Fiyatı Nedir? Kullanmadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

B vitamini eksikliğinde sık sık kullanılan Benexol B12 ilacı için fiyatlar sık sık araştırılıyor. Güncel olarak Benexol B12 fiyatı ne kadar? Sizler için aratırdık.

Benexol B12 reçeteli ve reçetesiz fiyatı için detaylar aşağıda yer alıyor. Fiyat bilgisinin yanı sıra Benexol B12 ne işe yarar? Yan etkiler neler? Gibi önemli konulara da değineceğiz. B12 Benexol fiyat ve daha fazlası için okumaya devam edin.

Benexol B12 Fiyatı 2023

Benexol B12 Fiyatı
Benexol B12 Fiyatı

Benexol B12 alacak hastalar ilacın fiyatlarını merak ediyorlar. Gerçekleşen zamlardan, enflasyon oranlarından sonra ilaçların da fiyatları değişmekte. Peki Benexol B12 kaç TL?

 • Benexol B12 250 MG 30 Tablet fiyatı: 110.71 TL
 • Benexol B12 250 MG 50 Tablet fiyatı: 144.73 TL

Detaylı Benexol tablet fiyatlarını aşağıda sizlere verdik.

Benexol B12 30 Film Kaplı Tablet Fiyatı

Benexol tablet formunda 30’lu ve 50’li satılıyor. İkisi arasında fiyat farklı bulunuyor. Benexol B12 30 film kaplı tablet fiyatı 110.71 TL‘dir. KDV dahil eczane satış fiyatıdır. Benexol B12 30’lu tableti 110,71 TL’ye eczanelerden alabilirsiniz.

Benexol B12 50 Film Kaplı Tablet Fiyatı

Benexol B12 50’li tablet fiyatı 30’luya göre fazladır. Benexol B12 50 film kaplı tablet fiyatı 144.73 TL‘dir. KDV dahil eczane fiyatıdır. Benexol B12 50 film kaplı tabletİ 144.73 TL’ye alabilirsiniz.

Benexol B12 Reçetesiz Fiyatı

Benexol B12 fiyatı için devam edelim. Benexol B12 reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Benexol B12 reçetesiz fiyatı:

Benexol B12 30 Film Kaplı Tablet 110.71 TL
Benexol B12 50 Film Kaplı Tablet 144.73 TL
Benexol B12 Reçetesiz Fiyatı

Benzer içerik: Coldaway C Fiyat

Benexol B12 Nedir? Ne İşe Yarar?

Benexol B12 Nedir? Ne İşe Yarar?
Benexol B12 Nedir? Ne İşe Yarar?

Benexol B12 fiyatlarından sonra ilaçla ilgili diğer önemli bazı konulara değineceğiz. Benexol B12 nedir? Ne işe yarar?

Benexol B12; B1, B6 ve B12 vitamin eksikliği yaşayan hastaların tedavisinde kullanılır. Tablet veya şurup şeklinde bulunabilen bu ilaç, vücutta B12 vitamini seviyelerini artırmaya katkı sağlar.

Bunun dışında çabuk yorulma, unutkanlık, halsizlik, titreme ve sinirlilik gibi genel şikayeti bulunan hastalarda kullanılır. Sinir iltihabı, sinir hasarı, sinir ağrısı gibi durumlarda kullanıldığı da biliniyor.

Benexol ne için kullanılır? Sorusuna yanıt verdikten sonra gelelim diğer önemli konuya…

Benexol B12 Nasıl Kullanılır?

Benexol B12 Nasıl Kullanılır?
Benexol B12 Nasıl Kullanılır?

Benexol B12 kullanımı tamamen doktorunuzun talimatlarına göre olmalıdır. Benexol B12, genellikle ağız yoluyla alınır. Tablet veya şurup formunda bulunabilmekte. İlacın kullanım dozunu ve kullanım aralıklarını doktorunuz belirleyecektir.

Benexol B12’yi suyla birlikte yemeklerden önce veya sonra alabilirsiniz. Tablet formunu kullanıyorsanız, talimatlara göre tabletleri bütün olarak yutmalısınız. Aldığınız ilaç formuna göre kullanım talimatını mutlaka öncesinde eczacınıza sormanızda fayda vardır.

Aynı zamanda Benexol B12 için doktorunuzun önerdiği dozlarda ve aralıklarda tüketmeyi unutmayın.

Okuyabilirsiniz: Nurofen Cold Flu

Benexol B12 Yan Etkileri

Benexol B12 Yan Etkileri
Benexol B12 Yan Etkileri

Benexol B12’nin kullanımı bazı insanlarda bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir, ancak herhangi bir olumsuz ve şiddetli yan etki durumunda doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Benexol B12 yan etkileri:

 1. Bulantı, kusma, ishal veya karın ağrısı gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları
 2. Ciltte kızarıklık, döküntü, kaşıntı veya deri döküntüleri gibi alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir
 3. Baş ağrısı, baş dönmesi
 4. Uykulu olma
 5. Anormal derecede idrar kokusu
 6. İdrarda sarılık
 7. Karın ağrısı

Genel olarak karşılaşılan bu yan etkiler herkes için geçerli değildir. Ciddi yan etki durumlarında doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Ayrıca Benexol B12 kullanmadan önce kullandığınız düzenli ilaçlar varsa, doktorunuzla paylaşmalısınız.

Benexol B12 Kimler Kullanmamalı

Benexol B12 ilacını doktor gözetimi olmadan kullanmamalısınız. Bunlar dışında ilaç üreticisi firma özellikle kullanılmaması gereken durumları belirtmiştir.

 • İlacın içindeki maddelerden birine alerjiniz varsa
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız
 • 12 yaşından küçükseniz
 • Karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa

Bu gibi durumlarda mutlaka doktora ilacı yazmadan önce bilgilendirme yapmalısınız.

Benexol B12 fiyat listesi güncel olarak eklenmiştir. İlacın fiyatı tablet sayısına göre değişiklik gösterir. Düzenli kullanımda halsizlik ve unutkanlığa neden olan vitamin eksiklerini giderdiği gözlemlenir. Doktorunuzun tavsiye ettiği ölçüde kullanmanızda fayda vardır. Herhangi bir yan etki ve beklenmedik reaksiyonda ilacın kullanımını bırakıp doktora görünmenizde fayda vardır.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir