TOEIC Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

kaze

Doçent
longmanın kitabı war fakat çok sağlıksız sınavla arasında cok zorluk farkı war orada 700 yapıp sınavda 500 yaptım 1 ay içinde 560 almam lagzım

kaze

Doçent
hocam oradaki denemelerle sınav formatı biraz farklı gibi çünkü son 20 soru imla hatası gibi bir konuyla alakalı ama sınawda o bölüm yok....520 deyim ramak kaldı :D

tonurcan

Öğrenci
arkadaslar ben bu sinavi aldim.840 aldim. UDS denkligi 91 oluyor. daha kolay ya da zor demek olmaz. ama eger dinleme yeteneginiz varsa daha kolay. cunku sinav 2 yetenek olcuyor. dinleme ve okuma. ben 3 yil yurtdisinda yasadim. dinlemem cok iyi. ama sunu diyebilirim. Uds den alcaginizdan daha yuksek alirsiniz. havada karada! ayrica istediginiz siklikta deneyebilirsiniz. basarilar/ eger sorunuz varsa yardimci olabilirim.

Engin K.

Öğrenci
arkadaşlar toeic ile ilgili birkaç sınav paylaşabilir misin benimle, birde tüm sınav merkezlerindeki sınav aynı mı oluyor yoksa her sınav merkezine farklı sınav mı gönderiliyor. bunun cevabına göre nerede girmeyi önerirsiniz

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar toeic ile ilgili birkaç sınav paylaşabilir misin benimle, birde tüm sınav merkezlerindeki sınav aynı mı oluyor yoksa her sınav merkezine farklı sınav mı gönderiliyor. bunun cevabına göre nerede girmeyi önerirsiniz
Farklı sınavlar gönderiliyor. Ama bir yerde yayınlanmadığı için nerde kolay ya da zor olduğunu bilmek imkansız.
nazmi hocam toeicin geçerlilik süresi ile ilgili yökle görüşme imkanınız oldu mu ?
Ne yazık ki görüşemedim arkadaşımız haftaya gidecek sorulcakların arasına alayım.

melike..

Öğrenci
merhaba, ben ODTÜde dil eğitimi alacağım. şubatta yükseklisansa başlamak için toıec e gırıp geçmeyı umuyordum ama bıze dıl kursuna devam edeceğimiz söylendı. yabancı diller yuksekokul mudurlerı ıle toplantı yapılmış ve toıec ın denklıkten cıkarılmasını talep etmişler. bu konuyu da bır sorabılır mısınız? bızler toıec ten yeterlı puanı alırsak baharda ders almak ıcın unıversıtemıze donemez mıyız?

serguc

Araştırma Görevlisi
toeic sınavı denkliği kaldırılacak olursa geçmişte bu puanı alanlar etkilenir mi? yani dil kursları açılmadan önce 65 üstü toeicten aldım ve şimdi görevlendirme için işlemlerimi başlatacam görevlendirme yaklaşık 3 ay sürüyor bundan etkilernirmiyim???

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhaba, ben ODTÜde dil eğitimi alacağım. şubatta yükseklisansa başlamak için toıec e gırıp geçmeyı umuyordum ama bıze dıl kursuna devam edeceğimiz söylendı. yabancı diller yuksekokul mudurlerı ıle toplantı yapılmış ve toıec ın denklıkten cıkarılmasını talep etmişler. bu konuyu da bır sorabılır mısınız? bızler toıec ten yeterlı puanı alırsak baharda ders almak ıcın unıversıtemıze donemez mıyız?
YÖK'mü toplantı yapmış?

kaze

Doçent
YÖK kararlarını ODTÜ yabancı diller yüksek okulunun görüşü doğrultusunda mı alıyor acaba? muhtemelen ODTÜ'nün hazırlık programının muafiyeti içindir o.

serguc

Araştırma Görevlisi
şimdi sınav sonucumu üniversitenin personel daire başkanlığına versem verdikten sonra denklikten çıkarılsa bile daha önce toeicten geçenlerinde etkilenmesi gerekmez mi?

kaze

Doçent
şimdi sınav sonucumu üniversitenin personel daire başkanlığına versem verdikten sonra denklikten çıkarılsa bile daha önce toeicten geçenlerinde etkilenmesi gerekmez mi?

hocam siz beyanda bulunun elinizi cabuk tutun çünkü bu belge denklik kaldırılırsa bişey ifade etmiycem ama denklikten kaldırılmadan ibraz edinki talep hakkınız korunsun... ki denklik kaldırıldığında geriye yürütülmemesi lazım çünkü atananların 5'te 1 i bu sınavla liyakatı sağlıyor onca kişiyi işinden gücünden alı koyacak halleri yok :D ama

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Normalde yönetmelik olsun yasa olsun geriye işlemez ama YÖK'te işliyor ne yazık ki. O yüzden öyle bir karar çıkarsa ve eski puanlar sayılmazsa bölge idare mahkemesine başvurularak yasal hakkımızı ararız.