TOEIC Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

kaze

Doçent
nazmi hocam bu konu hakkında sizin herhangi duyumunuz var mı ? yada bu konuda net bilgii nasıl alabiliriz? Birde bu denkliğin kaldırılma konusunda bir karar varsa; kararın alınması ile yürürlüğe girmesi arasında bir müddet gerekmez mi ? çünkü bugun başvurup para yatıranlar var onların maduriyetide söz konusu

serguc

Araştırma Görevlisi
hımm anladdım öyle bi karar çıkarsa bundan çok kişi etkilenir domino etkisi yaratır genç öypliler isyan eder sokaklarda çatışma her üni kurtarılmış bölge olur ki bu yök için hiç iyi olmaz...:D

kaze

Doçent
hımm anladdım öyle bi karar çıkarsa bundan çok kişi etkilenir domino etkisi yaratır genç öypliler isyan eder sokaklarda çatışma her üni kurtarılmış bölge olur ki bu yök için hiç iyi olmaz...:D

hoccam bu ülkede o asla olmaz :D biz devlet baba öğretisiyle yoğrulmuşuz ister kararı geriye yürütürler isterlerse fen bilimlerinde sayarlar sosyal bilimlerde saymazlar isterlerse T.C kimlik numarasınaın tekiğine çiftliğine göre..................... ne koyarlarsa koysunlar bardak taşmaz...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam bu konu hakkında sizin herhangi duyumunuz var mı ? yada bu konuda net bilgii nasıl alabiliriz? Birde bu denkliğin kaldırılma konusunda bir karar varsa; kararın alınması ile yürürlüğe girmesi arasında bir müddet gerekmez mi ? çünkü bugun başvurup para yatıranlar var onların maduriyetide söz konusu
YÖK o şekilde işlemiyor maalesef. Karar alınır kimlerin mağdur olunduğuna bakılmaz, sonrasında mağdur olan varsa önce dilekçe verir YÖK'e baktı çözülmüyor 60 gün içinde bölge idare mahkemesine başvurur yürütmeyi durdurma alır sonra YÖK o kararı 5 yıl sonra iptal eder.

serguc

Araştırma Görevlisi
hoccam bu ülkede o asla olmaz :D biz devlet baba öğretisiyle yoğrulmuşuz ister kararı geriye yürütürler isterlerse fen bilimlerinde sayarlar sosyal bilimlerde saymazlar isterlerse T.C kimlik numarasınaın tekiğine çiftliğine göre..................... ne koyarlarsa koysunlar bardak taşmaz...

hocam devleti yönetenler adil oldukça devlet babadır yoksa evlattır.... öyleyse dadaloğlu derki ferman padişahınsa dağlar bizimdir...:D

stockport

Öğrenci
Çarşamba Toeic e girecektim şimdi bütün şevkim kırıldı. Ek yerleştirmeye yetişirim ümidiyle başvurdum gitti 221 tl :) İnşallah denkliği kaldırmazlar

devran

Doçent
yok toeic denkligini daha gecen sene kabul etti bildigim kadariyla ustelik toeice gelene kadar ne sinavlar kabul ediyor yok.fce,cae,cpe gibi.bir ton insan toeic sinaviyla yrd doc- doc oldu ustelik simdi bunlarinda kadrosu geri alinmali o halde?

G

gangstas

Guest
Nazmi hocam sizce aralık atamalarında toeic denkliğini kabul etmeme ihtimalleri var mı? Yani bu sınavdan yeterli puanı alırsak ve kullanamazsak biz herhangi bir hak iddia edebilir miyiz?

muslukcu

Öğrenci
YARDIM LÜTFEN... Yök'ün toeic eşdeğerliliğini mayıs'a kadar kullanabileceğimizi bildiren kararı bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Nazmi hocam, devran Hocam...

A

Akademik Forum

Guest
Acill

Benim okulumda hazırlıgı gecmek icin bu sınav yapıldı ama gecmek icin kac almam lazm bilmiyorum sizce kac puan almalıyım?