ÖYP Üniversitelerinden İstenen Senet ve Kefil Bilgileri

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
arkadaşlar merhaba,
ben de nasipse 2014 aralık öyp ye başvuracağım. Ama senet çok düşündürüyor. Yukarıdaki alıntıda hocamın söylediği gibi eğer atandığımız üniversitede yükseklisans artı doktora programı varsa senetle hiç işimiz olmuyor mu ? mesela atandığımız üni. de bu programlar varsa senet imzalamadan başladık fakat yükseklisans 3 yılda bitmedi uzadı bu durumda tazminat ödüyor muyuuz ? son sorumda tercih ederken üniversitelerde yl + doktora programlarının olup olmadığını nereden öğrenebilirim.
şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar iyi günler..

Yüksek lisans + doktora var ise senet imzalamıyorsun. Hangi okulda olup hangisinde olmadığını ise geçmiş yıllarda kadro açan üniversitelerin ilgili enstitü sayfasından bulabilirsin.

onur92

Öğrenci
çok teşekkür ederim hocam sağolun . peki yükseklisans eğitimnide başarısızlık durumunda öyp kapsamından çıkarılma durumu olursa ne olur ?

mmhhzz

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, şu an Marmara Üniv de doktora çin 39 madde ile görevliyim. marmara üniv deki memura göre 22 aralık itibariyle evrak işlerim tamamlanırmış. Sonra senet imzalama vs işleri başlayacak. Ancak öyle bir haftaya denk geliyor ki bir sonraki hafta finaller başlıyor, yoğun ödev teslimlerine ek olarak henüz kadrom gelmemesine rağmen yoğun bir sınav gözetmenliği programı. İlişik kesmek için asıl kurumuma gitme işini finallerden sonraya bıraksam istiyorum ancak ocak ayı maaşında sıkıntı olur mu, seneti teslim edip evrak işlerini hallettikten sonra 35. madde görevinin çıkması kaç gün sürer vs. bu konularda kafam meşgul.

Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok memnun olurum

Rocky-Marciano

Öğrenci
Dumlupınar Üniversitesi'ne ÖYP ile atanıp başka bir üniversiteye görevlendirme alanlar kefil olarak herhangi bir özel şart istendi mi, tecrübesi olan yazarsa sevinirim.

Dumlupınar Üniversitesi'ne ÖYP ile atanıp başka bir üniversiteye görevlendirme alanlar kefil olarak herhangi bir özel şart istendi mi, tecrübesi olan yazarsa sevinirim.

Genel olarak her yerde kefillerin memur olması isteniyor bildiğim kadarıyla.

Benim de sorularım:

1.Yüksek Lisans için imzalanan senet miktarı ne kadardır?
2. Doktora için imzalanan senet miktarı ne kadardır?
3. 35. madde ile görevlendirilen üniversitede yüksek lisans ve doktora programı varsa senetleri ayrı ayrı mı, beraber mi yapılır? Senet tutarı ne kadardır?

Subcomandante

Öğrenci
Genel olarak her yerde kefillerin memur olması isteniyor bildiğim kadarıyla.

Benim de sorularım:

1.Yüksek Lisans için imzalanan senet miktarı ne kadardır?
2. Doktora için imzalanan senet miktarı ne kadardır?
3. 35. madde ile görevlendirilen üniversitede yüksek lisans ve doktora programı varsa senetleri ayrı ayrı mı, beraber mi yapılır? Senet tutarı ne kadardır?

Aralık ayında senet imzalayıp ÖYP ile geciş yapmış biri olarak cevaplıyorum;

1. Miktar sabit değildir, brüt maaşınız üzerinden hesaplanır, son zamla birlikte yüksek lisans icin tahmini değer 150.000 lira civarında olacaktır.
2. Doktora miktarını bilemiyorum yine aynı şekilde brüt maaşınız üzerinden gideceğiniz yıl baz alınarak hesaplanır.
3. Her ikisi ayrı ayrı yapılır.

Tarko

Doçent
Aralık ayında senet imzalayıp ÖYP ile geciş yapmış biri olarak cevaplıyorum;

1. Miktar sabit değildir, brüt maaşınız üzerinden hesaplanır, son zamla birlikte yüksek lisans icin tahmini değer 150.000 lira civarında olacaktır.
2. Doktora miktarını bilemiyorum yine aynı şekilde brüt maaşınız üzerinden gideceğiniz yıl baz alınarak hesaplanır.
3. Her ikisi ayrı ayrı yapılır.

Ikisinin beraber yapıldığı örnekler de var, hatta tavsiyem ikisini bir yapmanızdır. YL bitince bi daha senet sepet uğraşmanız gerekmez.

erkorhan

Öğrenci
Arkadaşlar benim sorum şimdi senet hazırlayacağız memur istiyorlar ben kafkas uniye atandim 2 tane memur bulup karsami götüreceğim memurları :/ ?

Ikisinin beraber yapıldığı örnekler de var, hatta tavsiyem ikisini bir yapmanızdır. YL bitince bi daha senet sepet uğraşmanız gerekmez.

İkisini birlikte yaptık. Hatta özellikle 2 kez sordum. Umarım bir sorun çıkmaz.

Arkadaşlar benim sorum şimdi senet hazırlayacağız memur istiyorlar ben kafkas uniye atandim 2 tane memur bulup karsami götüreceğim memurları :/ ?

Hayır. Senet örneğini üniversite sana verecek. Sen kefillerinle birlikte herhangi bir notere gidip işlemi gerçekleştirebilirsin. Kefillerin evli kişilerse eşlerinin onayı da istenir. Bu konuda dikkatli olmak gerekli.

Ssercanyilmaz

Öğrenci
memur veya emekli olması önemli fakat bulamazsanız iki başka kefille seneti düzenleyip gönderin, zaten senette memur veya değil yazmıyor, alternatifiniz de yok. kabul edeceklerdir diye düşünüyorum.

hocam zamanında yaptığınız bu öneri çok yattı kafama, bunu daha önce uygulamış biri var mı acaba sorun yaşadı mı

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar bu senet işi baya saçma iş her üniversite kendi kafasına göre iş yapıyor ben dil eğitimine gittiğimde on beş kişilik sınıfta hiçbirimizin senet tutarı ayı değildi. Kimi senet imzalamadan gelmişti kimi 14000, kimi 20000, kimi 32000 size tavsiyem dil eğitimine gidecekseniz hiç bulandırmayın eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyin. 39. maddeniz çıkmışsa rahat rahat gidin. Yok eğer senet yapacaz derlerse orada dekan huzurunda tavsiye ederim boşuna noter parası vermeyin

A

Akademik Forum

Guest
Doktora için ne kadar senet bedeline imza atıcam, seneti ilişik keseceğim gün götürsem olur mu

A

Akademik Forum

Guest
senet

Görevlendirmesi çıkıp kefil bulamadığı için senedi imzalayamayan kesin işten çıkarılır mı? Bu durumda olan var mı tanıdığınız? Bir de maaşın faiziyle geri istenmesi ne kadar hukuki? İşten atılma olsa dahi mahkeme atılanı haklı bulmaz mı?

goggles

Araştırma Görevlisi
Görevlendirmesi çıkıp kefil bulamadığı için senedi imzalayamayan kesin işten çıkarılır mı? Bu durumda olan var mı tanıdığınız? Bir de maaşın faiziyle geri istenmesi ne kadar hukuki? İşten atılma olsa dahi mahkeme atılanı haklı bulmaz mı?

İşten çıkarılır çünkü o senetin imzalanması lazım bunun için de kefil gerekiyor. İşten atılırsanız tüm maaşlarınızı ve %50 fazlasını geri ödersiniz. Mahkeme atılanı maalesef haklı bulmuyor.

mtht_akgn

Öğrenci
İşten çıkarılır çünkü o senetin imzalanması lazım bunun için de kefil gerekiyor. İşten atılırsanız tüm maaşlarınızı ve %50 fazlasını geri ödersiniz. Mahkeme atılanı maalesef haklı bulmuyor.

Hocam senet imzalamadan atılırsak da mı o zamana kadar aldığımız maaşları geri alıyolar ?