ÖYP Üniversitelerinden İstenen Senet ve Kefil Bilgileri

Dyt.Yucel

Öğrenci
Selçuk üniversitesi 35. madde senet kefilleriyle ilgili bir bilgisi olan var mı acaba? Üni web sitesindeki senette kefillerin durumu ile ilgili bir şey belirtilmemiş.

Brtzn

Öğrenci
Peki kefiller miktarin yarisina mi kefil oluyorlar. 500bin lira ise birisi 250 billdiferide 250bine mi kefil oluyor?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozkan35

Öğrenci
merhaba. ben 35 madde görevlendirmesi alıp, senet imzalamaya gideceğim. senet için 36 ay üzerinde (2+1 yıl) +%50 hesap yapıyorlar. arkadaşım başka bir üniversitede doktora için benim kadar para öderken . ben yüksek için baya fazla senete imza atıyorum. bu normal mi? doktorada da 4 yıl+ 2 mi imzalıycam bu mantıkla. bu durumda çok ciddi bir para yapıyor. senet imzalayan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

zagoda

Öğrenci
6 yıllık maaş+%50 fazlası+yasal faiz = 546.489.72.-TL. tutarlı senet düzenlendi
(taahhütname ve kefalet senedi toplam 4 sayfa)
• Senet 6 yıl süre için hesaplanan toplam değer (546.489.72.-TL. ) üzerinden düzenlendi
ve notere de 969.97.-TL. ödeme yaptım. (öğrenci taahhünamesi olduğu için damga vergisinden muaf)

• Doktora 6 yıldan erken sürede biterse almadığım paranın harcını bir güzel şimdiden verdim her neyse
Burda önemli olan noter olayını üniversite dayatıyor ancak notere ödemeyi ben yapıyorum.

Noter ücretini üniversiteden talep edebilirmiyim ?