ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri

smt

Öğrenci
Nazmi hocam benimde bi sorum var, öyp li değilim doktorayı farklı bi üniversitede kazandım 35 ile görevlendirmede aynı yolumu izleyeceğim

eser se

Öğrenci
merhaba;
Ben öyp öncesi a üniversitesinde yüksek lisansa başlamıştım. Bu sene oyp ile atandım ve , a üniversitesinde de tezimi kesinleştirip teze başlamak üzereyim. yarın atandığım b üniversitesine dönüş yapacagım. Şimdi a üniversitesinde yapacagım tez sanayi üniversite iş birliği ile olacaktı. haftanın 2 günü 8:00-17:00 arası firmada tasarımda görev alıp bir yandan da o tasarımı içeren tezimi ilerletecektim. Atandığım b üniversitesi haftada 2 gün firmaya gideceğim bir tez için 35 çıkana kadar 37 ile izin verir mi? verirse ne kadar zaman için böyle bir izin verebilir. 35. çıkana kadar tekrar tekrar bu işlemi mi yapacağız?
Eğer bu tarz çalışmaya izin vermezse yeniden tez seçmem gerekecek bu ay bitmeden, onun için de a üniversitesine (yl yapmakta olduğum) bir iki defa gidip gelmem gerekecek, bunun için nasıl bir izin verilebilir?

Durumum biraz karışık, yardımlarınızı bekliyorum.

awaz

Öğrenci
sayın hocalarım merhabalar. acil olarak yardımınıza ihtiyacım var. öyp araştırma görevlisi olarak atandığım üniversitede yüksek lisans programım var. ancak ben bölümün haberi ve onayı dahilinde tercih yaparak baska bir üniversitede bütünleşik doktora programı kazandım ve kayıt yaptırdım. şu anda dekanlık 35. madde ile beni göndermeyeceklerini mevcut yüksek lisansı bitirmemi istediklerini ve açıkça beni kullanmak istediklerini söylüyor. bu durumda yasal haklarım nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

eser se

Öğrenci
37 yazmışım ama 39 olacaktı elbette .

Kendim cevaplayayım. Dekan genelde tez döneminde 39'a izin vermeyebiliyor. Arada gidip gelmen gerekirse bir iki günlük izin alabiliyorsunuz. Dekanınızı ikna etmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:

kilyoslu

Öğrenci
değerli arkadaşlar 39 ile ilgili müsade verdiler.Ancak üniversiteden bu işlerle ilgili idari bir personel 39. madde görevlendirmesi çıkınca sened imzalayacaksınız dedi.Ben bunu 35'ten sonra olacak diye biliyordum.Üniversiteler arasında fark olabilir mi?Mevzuatta bunun ile ilişkili kesin birşey var mı?Var ise önlerine koymam gerekecek yardımcı olur musunuz?

eser se

Öğrenci
Bir sorum daha olacak.
Örnek dilekçede ders devamı için süre vermeden 35 çıkana kadar diye belirtilmiş, tez döneminde 39. madde ile izin isterken gene süre belirtmeden mi istemeliyiz. Yoksa "2 aylığına - 3 aylığına" gibi ifadeler olması mı gerekiyor. zaten en fazla 89 günlük 39. madde izni verilebiliyormuş.

A

Akademik Forum

Guest
35. madde yerine 39. madde ile devam etmek mumkun mu

Hocam size bir sorum olacak. Ben oyp arastirma gorevlisiyim. Dil egitiminden yeni dondum. Oyp arastirma gorevlisi olarak atanmadan once atandigim universiteden baska bir universitenin yuksek lisans programinda lisansustu egitimime devam ediyordum. Simdi tez asamami gecirmek uzere gorevlendirme almak istiyorum. Universite bana 39. Madde ile gorevlendie yapalim 3 aylik periyodlar halinde gorevlendirme sureni uzatalim dedi. 35. Madde 6 ayda ancak ciktigi icin bir daha kefil islemlerine gerek olmadigini soyledi. Bu mumkun mudur? Ayrica eger 35 ile gorevlendirme alirsam doktorami es durumundan baska bir universitede 35. Madde ile devam edebilir miyim? Cunku 35. Madde ile gorevlendirme yapilan universitede doktoraya devam edilmesi esastir deniliyor. Ben ise doktorami farkli bir universitede yapmak istiyorum.

ahmtilys

Öğrenci

zehracevher

Öğrenci
Nazmi hocam bu 35 çıkana kadar 39 alırken gideceğimiz üniversiteye kayıt yaptırıp mı dilekçeyi vermemiz lazım benim üniversite 1300km uzakta git gel yapmadan bunu halledemezmiyiz

physio

Öğrenci
Bu cuma lisanüstü için belgelerimi teslim ettim bölm başkanı bayram bitince burda olcaksın diye 10 kez falan söyledi sanırım bu zamana kadar görevlendirmem çıkarmı?

ahmetist1181

Öğrenci
Arkadaşlar doktora için giderken okuldan bir ödenek (yol parası vs gibi) alınıyor mu?
35le gidiyorsanız alıyorsunuz.

Bir de 35 dilekçe örneği ben vereyim:

XXXXX ÜNİVERSİTESİ

xxxxxxxxxxxxxx FAKÜLTESİ xxxxxxxx BÖLÜM BAŞKANLIĞINA

Fakülteniz Psikoloji Bölümü (ÖYP) kapsamında Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmış bulunmaktayım. XXXXX tarihinde göreve başladım.

YÖK Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller kapsamında Araştırma Görevlilerinin yabancı Dil Puanı 65 ve üstü olanların Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi yapmalarına ilişkin açılan kontenjanlar sonucu XXXXXXXXXXX Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü XXXXX Anabilim Dalında Doktora Programına yerleştirildim. Halen doktora eğitimimi tamamlamak için 39. Madde kapsamında görevlendirilmiş bulunmaktayım.

2547 sayılı kanunun 35. Maddesi uyarınca xxxxxxxx Üniversitesi xxxxxxxxx Bölümünde görevlendirilmemin yapılması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim.TARİH

Adres: Arş.Gör. Ahmet xxxxx
xxxx

EKİ:

1 Adet Öğrenci Belgesi

- - - Güncellendi - - -

Bu cuma lisanüstü için belgelerimi teslim ettim bölm başkanı bayram bitince burda olcaksın diye 10 kez falan söyledi sanırım bu zamana kadar görevlendirmem çıkarmı?

Hocam 1 aylık 39 fakülte kurulundan çıktığı için ve fakülte her hafta toplandığı için normalde 1 hafta içinde 39 görevlendirmeniz çıkar.

physio

Öğrenci
35le gidiyorsanız alıyorsunuz.

Bir de 35 dilekçe örneği ben vereyim:

XXXXX ÜNİVERSİTESİ

xxxxxxxxxxxxxx FAKÜLTESİ xxxxxxxx BÖLÜM BAŞKANLIĞINA

Fakülteniz Psikoloji Bölümü (ÖYP) kapsamında Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmış bulunmaktayım. XXXXX tarihinde göreve başladım.

YÖK Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller kapsamında Araştırma Görevlilerinin yabancı Dil Puanı 65 ve üstü olanların Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi yapmalarına ilişkin açılan kontenjanlar sonucu XXXXXXXXXXX Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü XXXXX Anabilim Dalında Doktora Programına yerleştirildim. Halen doktora eğitimimi tamamlamak için 39. Madde kapsamında görevlendirilmiş bulunmaktayım.

2547 sayılı kanunun 35. Maddesi uyarınca xxxxxxxx Üniversitesi xxxxxxxxx Bölümünde görevlendirilmemin yapılması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim.TARİH

Adres:Arş.Gör. Ahmet xxxxx
xxxx

EKİ:

1 Adet Öğrenci Belgesi

- - - Güncellendi - - -

Hocam 1 aylık 39 fakülte kurulundan çıktığı için ve fakülte her hafta toplandığı için normalde 1 hafta içinde 39 görevlendirmeniz çıkar.
Teşekkür ettim cevap için hocam 35 ne zamana çıkar bir bilginiz var mı?

physio

Öğrenci
dilekçelerde ki "yök'ün ..... tarihli toplantısı" bölümüne hangi tarihi yazmamız gerekiyor bu son lisans üstü tercihlerle yerleşenler içini ?