ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri

Nazmi hocam,atandığım anabilim dalından farklı anabilim dalında yüksek lisans yapıyorum.Okul hem anabilim dalı değişikliğini hem de 35. maddeyle göndermeyi kabul etti. Şimdilik 39.madde dilekçesi de verdim ancak anabilim dalının değişikliğinin onaylanması biraz gecikti. Yök 'ün onay vermesi için anabilim dalı değişikliği kararının 39.madde kararı ile birlikte olması gerekiyor değil mi? Ayrıca 39.madde kararı çıkana kadar kadromun bulunduğu okuldan izin almamın her hangi bir yolu var mı ? Teşekkürler.

MisterNo

Öğrenci
Ben "...tarihli toplantısı" kısmına 15 eylül yazdım, ek kontenjanlar o tarihte açıklanmıştı o tarihi yazayım dedim ben de, sorun olmaz anlaşılır sanırım.

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam siz forumdayken sormak istiyorum.39.madde ile görevlendirildiğiniuüniversitede ders günleri dişinda bulunmak zorunda miyim ve 38. Maddelile görevlendirildiğimi bölüme söylemek zorunda miyim

miracleee

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, emin olmak için sizlere sormak istediğim bir konu var. Aralık 2014 öyp ile bir üniversiteye yerleştirildim. Aynı zamanda başka bir üniversitede doktora yapıyorum. Bu nedenle 35. ve 39. maddeye ait dilekçeleri ilgili üniversiteye verdim. 29 Ocak ta ilan edilecek lisans üstü eğitim için olan öyp kadrolarına başvurmama gerek yok dimi?

Vanchal

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ben X üniversitesinde 10.09.2012'de yüksek lisansa başladım. 1 yıl ders aşamasını tamamladıktan sonra 2013 temmuz alımlarında Y üniversitesine atandım. Arş gör olarak Y üniversitesine resmi başlama tarihim 19.09.2013 . Dil eğitimi için Antalya'ya gittim ve eğitim sonunda 65 puan aldım IELTS den. Kadromun bulunduğu yere gidip 35. maddeyle Yüksek Lisans yaptığım üniversiteye görevlendirmemi istedim. Dil eğitim evrak işleri falan derken 25.08.2014 tarihinde yani Yl nin 5. dönemine başlamış oldum. Şu anda 6. döneme girmiş bulunmaktayım. Bu gün bana enstitü işlerinden 2015 Haziran ayına kadar tezi bitirmem gerektiği söylendi. Ben de buraya başlama tarihimin 25.08.2014 olduğunu dolayısıyla zamanımın olduğunu söyledim. Ayrıca zaten kadromun bulunduğu yere 19.09.2013 te atandım onu mu göz önüne alacaksınız dedim. Hayır 2012 ilk Yl ye başladığın tarihi dediler. Şimdi arkadaşlar muhtemelen benim tezim Haziran'da bitmedi veya bir 6 ayda dil eğitimi için uzattım yine bitiremiyorum. Şu and Yl yaptığım üniversite hangi tarihi dikkate alıyor alıyor. Eminim forumda bir çok kez sorulmuş bu tarz sorular vardır. Benim durumumu yaşamış ya da bilgi sahibi biri varsa veya bir link yönlendirebilir mi? Sonuçta benim Arş gör olmadığım tarih (2012) nasıl dikkate alınıyor. Ya da benim 6. dönemim olsaydı ve ben yeni öyp ye atansaydım ve direk 65 almış olup başlasaydım hemen benim kadromla ilişkimi mi keseceklerdi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

mhmtnl

Öğrenci
Arkadaslar merhaba, bir sorum var acil cevap aradığım. 35.madde surecinin sonuna gelmis bir oypli hakkinda soruşturma olması 35.madde surecinin durmasina sebep olur mu? Sorusturma sonuclanip karar çıkmadan 35.madde ile girevlendirilip ilisik kesilebilir mi, yoksa soruşturmanin sonuçlanmasi mi beklenmelidir? Bilgisi fikri olan lutfen cevap verebilir mi?

biofff

Öğrenci
Merhabalar ben 35. madde ve 39. maddenin ne demek olduğunu araşırdım fakat kendi durumum için prosedür olarak ne olacağını tahmin edemedim. yardımcı olursanız sevinirim: ben tıp histolojide yüksek lisans yapıyorum ve tez aşamasındayım deneyim her şeyim bitti yazması kaldı 2013de veterinerlik histolojiye atandım öyp ile ünv. reddetti ama mahkemeyle hakkımı geri aldım tebligat yeni geldi 1 ay içinde göreve başlıyacam fakat atandığım üniversitede yüksek ve doktora için hoca yok gidince bana yükseğimi bitirmem için bir görevlendirme vermeleri gereklimi yoksa şuan birşey yapmayıp eylülde doktora içinmi görevlendirme verseler yeterlmidir?

Mr December

Baş Editör
Merhabalar ben 35. madde ve 39. maddenin ne demek olduğunu araşırdım fakat kendi durumum için prosedür olarak ne olacağını tahmin edemedim. yardımcı olursanız sevinirim: ben tıp histolojide yüksek lisans yapıyorum ve tez aşamasındayım deneyim her şeyim bitti yazması kaldı 2013de veterinerlik histolojiye atandım öyp ile ünv. reddetti ama mahkemeyle hakkımı geri aldım tebligat yeni geldi 1 ay içinde göreve başlıyacam fakat atandığım üniversitede yüksek ve doktora için hoca yok gidince bana yükseğimi bitirmem için bir görevlendirme vermeleri gereklimi yoksa şuan birşey yapmayıp eylülde doktora içinmi görevlendirme verseler yeterlmidir?

Görevlendirme için başvurmak zorundasınız yoksa ilişiğiniz kesilir.

biofff

Öğrenci
tamam hocam sağolun. ortalama 3 ayım kaldı yüksekte anladığım kadarıyla 39. madde ile görelendirme yükseğim için yeterli olur fakat doktora için 35. madde ile görevlendirmeliyim. Yoksa bu bölümün insiyatifine mi kalmış?

Gamze

Administrator
tamam hocam sağolun. ortalama 3 ayım kaldı yüksekte anladığım kadarıyla 39. madde ile görelendirme yükseğim için yeterli olur fakat doktora için 35. madde ile görevlendirmeliyim. Yoksa bu bölümün insiyatifine mi kalmış?

Atandığınız okul dışındaki bir okulda eğitim alacaksanız 35. madde istemek zorundasınız. 39 yeter diye düşünmeyin. En azından 35. madde için işlemleri başlatmanız gerekiyor. Siz yükseği bitirene kadar çıkmaz büyük ihtimalle ama işlemleri başlatmazsanız ilişiğiniz kesilir.

Ayrıca şuanki eğitiminizi atandığınız okul kabul etmeli. Okulunuz bu eğitiminizi saymayıp baştan yüksek lisansa başla da diyebilir. O zaman ÖYP lisansüstü tercihlerini beklemeniz gerekir.

A

Akademik Forum

Guest
merhaba;
bir şey danışmak istiyorum. şimdi 35.madde öncesi 39.madde ile geçici olarak görevlendirildim.bu süreçte kongreye katılabilir miyim-katılırsam masraflar kim tarafından karşılanacak?

sellygam

Öğrenci
Evli isek 35. madde de yolluk miktarı değişir mi ? Bir bilgisi olan var mı ? Kadromun olduğu okul eşim çalıştığı için eşimi hesaba katmadan yolluk veriyor ? Sizce bu durum doğru mu?

SERDARR

Öğrenci
nazmi hocama ve arkadaşlara bir sorum olacak. öyp kapsamında geçen hafta yerleştim. şu an yüksek lisans ders aşamasındayım. kazandığım okulda da yüksek lisans var. ancak öyp 35. maddeye dayanıyor yorumları var. aynı zamanda yüksek lisansını oraya aldırırlar diyen de var forumda. bu iki çelişik durumun hangisi hukuki? kimin kesin olarak neye hakkı var. yüksek lisans yaptığım okula görevlendirme almak için neler gerekli? burada onca plan, ailede sağlık problemleri varken beni zorla orada tutabilirler mi? cevap verecekler için şimdiden teşekkürler..

msnln

Öğrenci
[MENTION=8148]Gamze[/MENTION] hocam bir soru sorucam. 35. madde gelene kadar 39. madde ile daha önceden lisansüstü eğitim aldığım üniversitedeyim. Bu geldiğim üniversitede resmi olarak çalışan olur muyum? Yani sabah 8-5 okulda olmak zorunda mıyım.

- - - Güncellendi - - -

Bide 35 madde ile dilekçemi vereli yaklaşık 6-7 ay oldu. Sonuç hala yökten gelmedi, öyp koordinatörlüğü sıkıntı olmaz gelir dedi. Bu noktada bir sorun yaşar mıyım sizce?

- - - Güncellendi - - -
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam yukarıdaki sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum.

Gamze

Administrator
[MENTION=8148]Gamze[/MENTION] hocam bir soru sorucam. 35. madde gelene kadar 39. madde ile daha önceden lisansüstü eğitim aldığım üniversitedeyim. Bu geldiğim üniversitede resmi olarak çalışan olur muyum? Yani sabah 8-5 okulda olmak zorunda mıyım.

- - - Güncellendi - - -

Bide 35 madde ile dilekçemi vereli yaklaşık 6-7 ay oldu. Sonuç hala yökten gelmedi, öyp koordinatörlüğü sıkıntı olmaz gelir dedi. Bu noktada bir sorun yaşar mıyım sizce?

- - - Güncellendi - - -
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam yukarıdaki sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum.

39. madde süresince öğrencisiniz derslere gitmeniz yeterli. Ancak çoğu kişi okulla sıkıntı yaşamamak adına 8-5 okulda oluyor.

35. madde uzun sürebiliyor. Geçmiş yıllarda 1,5 yıl kadar sürenleri olmuştu. Önemli olan yasal süre içerisinde işlemleri başlatmanız, bürokratik işlemler yüzünden uzaması size sorun yaratmaz.

cerfecer

Öğrenci
Hocalarım ben geçen atamalarda 2015 Ocak ayında ÖYP kapsamında atandım.Bu arada ilanda yl yapıyor veya yapmış olmak şartı vardı .Bende o dönem tez aşamasındaydım yl yapıyordum. Yaklaşık 3 ay okulla sorun çıktı ve martta dava açtım. Sorun anabilimdalından çıktı ve dekanlıkla herhangi bir sorun yaşamadık...Şuan mahkemeyi kazandım atamam yapıldı ancak 6. yl dönemindeyim ve tezimin son haliyle uğraşıyorum enstitü ve sunum aşamasına geçmek üzereyim. Atandığım okul git gellere izin veriyor tezim için. Ancak doktorayada aynı yerde devam etmek istiyorum.Okul buna karşı değil görevlendirmeye biraz sorun çıkarıyorlar ama bu aşamada ne yapmalıyım direk 35. madde ile görevlendirmemi istemeliyim? [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam yardımcı olursanız sevinirim.

A

Akademik Forum

Guest
bende bir şey sormak istiyorum. atandığımız yerde yüksek yoksa ve 35 için başvurduktan sonra, okul bizi geçici olarak derslere katılmak için 39 ile görevlendirmiyorsa, yüksek lisans için sorun yaratmıyor mu bu durum. ne biliyim devam etme zorunluluğu yok mu , derslerden geri kalınıyor. bu eğitim süresinin uzaması konusunda risk değil mi? aklım çok karıştı. çok anlayamadım.