ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri

Mythtera

Öğrenci
ben kesin kayıt işlemimi yaptığıma dair belgemi aldım ama ders kaydımı haftaya yapabilecekmişim.39. maddeyi verirmken ders programı eklenmesi şart mı..yani ben bu hafta yönetim kuruluna yetiştşrmek istiyorum?

kaamos

Araştırma Görevlisi
benim dilekçem rektörlükten dekanlığa geri döndü. "sağlık sorunları haricinde başarısız olmam durumunda tüm yükümlülük bana aittir" cümlesini de ekledik :(

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ben kesin kayıt işlemimi yaptığıma dair belgemi aldım ama ders kaydımı haftaya yapabilecekmişim.39. maddeyi verirmken ders programı eklenmesi şart mı..yani ben bu hafta yönetim kuruluna yetiştşrmek istiyorum?
Resmiyet işte eklerseniz iyi olur.

benim dilekçem rektörlükten dekanlığa geri döndü. "sağlık sorunları haricinde başarısız olmam durumunda tüm yükümlülük bana aittir" cümlesini de ekledik :(
Onu senete yazarlar normalde. Dİlekçede ne alakaymış ki.. Hiç bir geçerliliği yok..

kaamos

Araştırma Görevlisi
geçerliliği yoksa çok sevinirim, ama açıkçası içim hiç rahat değil. hele dilekçenin bu yüzden geri döndüğünü düşününce içim sıkılıyo :(

---Güncellendi---

hazır bu konu açılmışken sormak isterim; herhangi bi sağlık sorunu nedeniyle senet ödemeden istifa edebilen var mı? öyle bi örnek var mı elimizde? yoksa bu tamamen göstermelik bi ifade de esasen sadece ölürsek mi muaf oluruz senetlerden (başarıyla bitirip geri dönmemiz dışında)?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Öyle bir örnek görmedim maalesef, ama sağlık sorunu raporlanırsa ve o sağlık sorunu yüzünden eğitimi bırakmanız gerekirse senetlerden muaf tutuluyorsunuz yasal olarak.

afac

Öğrenci
Arkadaşlar çalıştığım fakültenin dekanı bana rektörlükle görüştüğünü 35. maddenin 2 ayda 39. maddenin 1 ayda çıkacağını, olmaz şöyleydi böyleydi falandı filandı 12 gün idari izin vereceğiz sonra 5 gün gel burada olacaksın sonra tekrar idari izin vereceğiz falan dedi. Ben anlamadım hiçbir şey. Ya da derdimi anlatamadım. Ben ders varken nasıl oraya gideyim derslerden geri kalmamı söyledi dekan bir minvalde. 35. madde var, 39. madde yok. Bu çok saçma bilgim yok ama galiba yasal da değil. 39 zaten 35 çıkana kadar yani kadrosu değişinceye kadar kadrosunun bulunduğu üniversitede kalmasın gitsin dersine girsin, tezini yazsın diye istenmiyor mu? Resmen 35 ile git-gel yapacağım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü diyalogla olmuyor. ya ben derdimi anlatamıyorum ya da onlar anlamıyor. Dersler başlayana kadar bu durumu çözmem lazım ama nasıl?

sfagnum

Öğrenci
biz bu 39. maddeye ait dilekçeyi doldurup imzalayıp dekanlıga kargo ile yollasak ya da bolum baskanına kargo ıle yollasak ve o dekanlıga verse olur mu?

sımdı yıne buradan kalk gıt; hayatımız yollarda gectı resmen...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar çalıştığım fakültenin dekanı bana rektörlükle görüştüğünü 35. maddenin 2 ayda 39. maddenin 1 ayda çıkacağını, olmaz şöyleydi böyleydi falandı filandı 12 gün idari izin vereceğiz sonra 5 gün gel burada olacaksın sonra tekrar idari izin vereceğiz falan dedi. Ben anlamadım hiçbir şey. Ya da derdimi anlatamadım. Ben ders varken nasıl oraya gideyim derslerden geri kalmamı söyledi dekan bir minvalde. 35. madde var, 39. madde yok. Bu çok saçma bilgim yok ama galiba yasal da değil. 39 zaten 35 çıkana kadar yani kadrosu değişinceye kadar kadrosunun bulunduğu üniversitede kalmasın gitsin dersine girsin, tezini yazsın diye istenmiyor mu? Resmen 35 ile git-gel yapacağım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü diyalogla olmuyor. ya ben derdimi anlatamıyorum ya da onlar anlamıyor. Dersler başlayana kadar bu durumu çözmem lazım ama nasıl?
Hocam ne yazık ki dil kursu dışındaki 39 madde tamamen isteğe bağlıdır dekanlığın insiyatifindedir normalde hepsi verir sizin için istisna olmuş kısacası yasal bir hak yok :(

eylence

Öğrenci
Dilekçe dekanlığa mı yazılıyo bölüme mi ? Benim bildiği ABD ye yazılır o gönderir hata yok mu başlık kısmında.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam dilekçe verirken 35 ve 39 ile ilgili olanı birlikte mi veriyoruz. Benim ders kaydım henüz yapılmadı bu hafta sanırım olacak. Nasıl yapsak?
Ders programını sonra eklersiniz bir şey olmaz verin ikisini de.
Dilekçe dekanlığa mı yazılıyo bölüme mi ? Benim bildiği ABD ye yazılır o gönderir hata yok mu başlık kısmında.
Dekanlığa yazılıyor, kurul toplanıyor çünkü 3 yıldır bu şekilde veriliyor ve çıkıyor maddeler.

shecansayyes

Öğrenci
35. madde için dilekçeyi sadece atandığımız okula veriyoruz değil mi? yüksek lisans yapacağımız üniversiteye de dilekçe vermek gerekiyor mu?