İstanbul'da gezdiğim dil kursları hakkında düşüncelerim ve sizin tavsiyeleriniz...

gizembal

Öğrenci
A1 sonlarında olan ingilizcemi geliştirmek adına araştırma sürecimi başlattım.bir yerde herşey çok güzel anlatıldı demo da oyun oynadık (kaç yaşındayız?? :)) bir yerde extra ikinci dil ücretsizdi içerde öğrenci bile göremedim anladım ki okulda fazla öğrenci yok .bir yerde 10 sene önceki oxford kitapları güncellikten haberleri bile yok. tam umutsuzluğa kapıldığım dönemde kadıköyde şans eseri akademik batı dillerine denk geldim. Üniversite öğrencisi ve mezunları dışında öğrenci kabul etmediğini söyledi bayan.Yayınları akademisyen hocaları ve online eğitim modeli 3ing yöntemi anlatılanla birebir olduğunu gördüğüm demo dersle oraya karar kıldım umarım bu şekilde devam ederler.

melik16

Öğrenci
yurt dışında yüksek lisans yapabiliceğimin onay mailini alana kadar işin ciddiyetinin farkında değildim. mailde benden b1 başı olmam gerektiği orada bir sınava gireceğim söyleniyordu. çok uzun bir zamanda yoktu önümde ne yapıcam nasıl yapıcam derken kendimi özel ders için hoca ararken buldum. gittiğim çoğu yerde zaman aralığının ok kısa olduğu hocalarının dolu olduğu bu kadar sürede hoca bulmanın zor olduğunu söylediler. son şansıma doğru giderken akademik batı dillerini önerdi üniversiteden hocam. ne kaybederim derken gittim. hocalarının uygunluğunu bana ayarlayabileceklerini hatta hocalarınında akademisyen olduğunu gördüğümde çok sevindim. yinede son kararımı hocayla yptığım görüşmede karar verdim. ingileterede 15 günde ücretsiz speaking derslerini de sağladılar. çok teşekkür ederim böyle bir zor süreci bana çok güzel atlattırdıkları için :)

yağmurlu1

Öğrenci
Fransızca için İngilizce eğitimi için araştırmalarım doğrultusunda doktora YDS eğitimi için akademik batı dillerini keşfettim puanımı aldıktan sonra.Fransızcaya merak saldım B1 seviyesine kadar geldim tek kelime ile
grand(Harika) idi.hocam Candide ve kurum çalışanları çok ilgili

brs16tahsin

Öğrenci
üniversite ikinci sınıf öğrencsiyim mezun olunca güzel bir işim olması için herkes gibi bende bir dil öğrenmeye çalışıyorum bu yüzden akademik batı dillerine kaydoldum. Ama pandemi sürecinden dolayı ingilizceuzem üzerinden online eğitime geçtik aslında dondurma seçeneği sundular, ben zaman kaybetmemek için devam etmek istedim. şuan çok memnunum hatta beklentimin çok çok üstünde olduğunu söyleyebilirim özellikle derslerin canlı olmasına ve takıldığımız yeri hemen sorabilme özelliğine bayıldım.

gece77

Öğrenci
Aslına bakarsanız benim yabancı dile ne merakım vardı ne de okuduğum bölümün herhangi bir dil ihtiyacı. Fakat şans insanın yüzüne nereden gülecek çoğu zaman belli olmuyor. Ben öğrencilik yıllarımda bir mağazada part time çalışmaya başladım daha sonra öğrenciliğimin son yılında maddi ihtiyaçlarımdan dolayı full time geçiş yaptım. Aslına bakarsanız o zamanlar kariyerimi mağazacılık sektöründe ilerleteceğimi hiç düşünmemiştim ama işimi de seviyor canla başla çalışıyordum. Mağaza sektöründe bilirsiniz tutunamayan elenir tutunan yükselir. Full e geçişimden bir yıl sonra yükselme basamaklarında tırmanmaya başladım önce takım lideri sonra müdür yardımcısı ve daha sonra mağaza müdürü oldum. Hayatım bölge müdüründen aldığım bir telefonla değişti. Çalıştığım kurum Almanya menşeili büyük kurumsal bir firma ve bana Almanya Genel Merkez'de çalışmak isteyip istemediğim soruldu. Ama tahmin edersiniz ki Almanca şartıyla. Tabiki istiyordum. Bu yüzden hemen bir kurs aramaya başladım. Eleye eleye son karar Akademik Batı Dilleri'ne kaydoldum. Sürem olmadığı için özel derse kaydoldum derslerim başladı. İlk başta itiraf edeyimki zorlandım çünkü daha önce tek bir harfini bile bilmediğim bir dil de Alman bir hocadan eğitim alıyordum ama kurumun disiplini hocanın kalitesi ve benim verdiğim emekle çok çok iyi bir eğitim süreci geçirdim. Şuan şirkete ait metinleri rahatlıkla anlayabiliyorum ya da şirket mailleri kontrolünde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.
Dil eğitimi alacak olan kişilere naçizane tavsiyemdir lütfen çok sıkı bir araştırma yapın. Çünkü ben araştırma sürecimde öyle yerler gördümki 20 yaşında çocuğu hoca diye getiriyorlar karşınıza.

akademikdogu

Öğrenci
Yukarıdaki arkadaşlar ya da tüm mesajları tek bir kişi yazıyorsa arkadaş sağolsunlar. Artık hangi yabancı dil kursuna gitmeyeceğimi biliyorum: Akademik Batı Dilleri'ne.

Google'da arattığımda yukarıdaki tüm mesajların kopyala yapıştır olduğunu görüyorum. Mesela yukarıdaki mesajın aynısı "Alman" silinip yerine "İspanyol" yazılarak başka forumlarda yayınlanmış. Teşekkürler Akademik Batı Dilleri. Tercih listemden bir kurs azalmış oldu.

gece77

Öğrenci
Yukarıdaki arkadaşlar ya da tüm mesajları tek bir kişi yazıyorsa arkadaş sağolsunlar. Artık hangi yabancı dil kursuna gitmeyeceğimi biliyorum: Akademik Batı Dilleri'ne.

Google'da arattığımda yukarıdaki tüm mesajların kopyala yapıştır olduğunu görüyorum. Mesela yukarıdaki mesajın aynısı "Alman" silinip yerine "İspanyol" yazılarak başka forumlarda yayınlanmış. Teşekkürler Akademik Batı Dilleri. Tercih listemden bir kurs azalmış oldu.

Merhaba işim gereği alman ortaklı ispanyollara ait bir firmada çalışıyorum. Bu yüzden almanca ve İspanyolca eğitim almam gerekti bu sayede kısa süreli de olsa her iki ülkede de yaşama şansım oldu. iki farklı forumda biri almanca biri ispanyolca yorum yaptım çünkü eğitim almadan önce çok fazla kurumla görüşmüştüm, en azından ufak bir katkım olur diye düşündüm ve destek vermek fikir verdim, her iki dil eğitiminden de memnun kaldım, en sağlıklısı bilgi alıp, görüşme yaptıktan sonra fikir edinip karar verebilirsiniz.

Bora mehmet

Öğrenci
merhabalar benimde ingilizce konusunda hem sıkıntım hemde sınıf derslerine devam etmeme gibi kötü bir huyum vardı bütün form sitelerini araştırdıktan sonra yolum Im Global Language Center la kesişti birebir ders seklinde gayet verimli bir ders programı hazırladılar Murat hoca gerçekten çok bilgili ve başarılı bir öğretmen erenköyde gitmek isteyen olursa tavsiye ederim

samiyavuz1995

Öğrenci
üniversitede tam böyle bir ortamda mezun olmak ben gerçekten korkutsa da dil olarak kendimi tamamlamak zorunda olduğumu biliyorum. araştırmalarımın buluştuğu nokta boğaz içinin bünyesindeki kurslar ve akademik batı dilleri ancak avrupa da oturuyorum. Boğaziçi online eğitim mi yoksa akademik batı dilleri mi? kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.

akademikdogu

Öğrenci
üniversitede tam böyle bir ortamda mezun olmak ben gerçekten korkutsa da dil olarak kendimi tamamlamak zorunda olduğumu biliyorum. araştırmalarımın buluştuğu nokta boğaz içinin bünyesindeki kurslar ve akademik batı dilleri ancak avrupa da oturuyorum. Boğaziçi online eğitim mi yoksa akademik batı dilleri mi? kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.
Akademik Batı Dilleri'ni tavsiye etmiyorum. Forumlarda sahte hesaplarla kendi reklamlarını yapıp duruyorlar ama sen bilirsin.

Bora mehmet

Öğrenci

Im Global Language Center ı tavsiye ederim gerçekten işlerinde başarılılar birebir ve tamamen sizin bilgileriniz doğrultusunda ders işliyorlar ben kısa zamanda çok verim aldım

samiyavuz1995

Öğrenci
Kurs ararken fark ettim ve aradım okulda davet ettiler Akademik Batı dillerine hiç duymamıştım İzmir’de çok tanınan bir kursmuş sonradan öğrendim,görüşeceğim kurslar arasına meraktan ekledim birkaç kurs ile görüştükten sonra Akademik batı dillerine gittim kurslara bakışım önyargılı o yüzden demo derse girebileceğimi söylediklerinde merak edip demo derslere katıldım ve üniversiteden sonra bünyelerinde akademisyen hoca bulundurmaları beni çok şaşırttı ve aynı hocalarının dil okulunun kitaplarını yazmaları beni gerçekten cezbetti ve Londra da okulları varmış 1 ay ücretsiz eğitim veriyorlar gayet güzel ama ben ne yazik ki ben ailemden dolayı gidemeyeceğim 😕gerçekten takdir ettim.

Son düzenleme:

akademikdogu

Öğrenci
Kurs ararken fark ettim ve aradım okulda davet ettiler Akademik Batı dillerine hiç duymamıştım İzmir’de çok tanınan bir kursmuş sonradan öğrendim,görüşeceğim kurslar arasına meraktan ekledim birkaç kurs ile görüştükten sonra Akademik batı dillerine gittim kurslara bakışım önyargılı o yüzden demo derse girebileceğimi söylediklerinde merak edip demo derslere katıldım ve üniversiteden sonra bünyelerinde akademisyen hoca bulundurmaları beni çok şaşırttı ve aynı hocalarının dil okulunun kitaplarını yazmaları beni gerçekten cezbetti ve Londra da okulları varmış 1 ay ücretsiz eğitim veriyorlar gayet güzel ama ben ne yazik ki ben ailemden dolayı gidemeyeceğim 😕gerçekten takdir ettim.

Ama bu işte bir terslik olmalı. Bir hafta arayla yazılan bu iki aynı mesaj nasıl aynı kişiye ait olabilir? İzmir'de mi oturuyorsunuz yoksa İstanbul'da avrupa yakasında mı?

Son düzenleme:

samiyavuz1995

Öğrenci
Avrupa yakasında arayıp görüşmediğim online ya da kurum kalmadı diyebilirim.Boğaziçi online telefon görüşmesi yaptım ve gidip görüştüğüm ise birkaç kurumda dilko ve akademik batı dilleri kendi yayınlarını kullanıyor olmalarıyla dikkatimi çekmişlerdi özellikle akademik batı dillerinin konu içerikleri bana daha uygundu lise kitabını andıran bir anlatımı yoktu, kitabın içine bir göz attığımda ilgi çekici güncel konular yer alıyordu falan. Ve batı dillerini duymadığımı söyledim ön büro hanım efendiye İzmir’de köklü ve tanınan bir kurum olduğunu söylediler.Hatta kurucuları akademisyenler miş her neyse demo derse girmek istedim. Demo derse gelicek olursak, demo ders olarak 3 saatlik bir eğitime aldılar ve ücretsiz 3 saat ders aldım, dersteki hoca tecrübeli bir akademisyendi. Arkadaşlar size yardımcı olsun diye uzun uzun anlatıyorum ama siz yine de okula gidip görüşmeden hele ki yapabiliyorlarsa demo derse girmeden karar vermeyin derim.
Dil okuluna karar verirken;
-Ücretsiz demo ders talep edin
-Araştırın hoca ile tanışın
-YouTube de videoları var ise izleyin sistemini görmüş olursunuz
-Ve en önemlisi kayıt olduktan sonra verimli geçmez ise ücretsiz eğitim tekrarı isteyin

nuresma

Öğrenci
Bomontide oturuyorum. Mecidiyeköy Beşiktaş ve Kadıköyde genelde dil kursları yoğun. İngilizcemi geliştirip akabinde ıelts sınavı için bu ilçelerde 2 ay önce araştırmaya girmiştim. Ön plana çıkan kurslar; amerikan kültür, akademik batı dilleri, just english. yoğunluğumdan kaynaklı eğitimi erteledim. muhtemelen yıl bitmeden kursa başlamayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim. Eğer kayıt olursam deneyimlerimi paylaşacağım.