IELTS Denkliği ve Eşdeğerliliği Kaldırıldı

darklion1

Öğrenci
Arkadaşlar bir sorum olacak. 1 Mart IELTS sınavına girmiştim. Sonuç bu gün belli oldu. İstediğim puanı aldım. Ancak sınava 14 şubat tarihinde başvuru yaptım. Başvuru işlemlerimi tamamladığımda daha böyle bir karar ilan edilmemişti. Bu durumda benim puanımın denkliği var mıdır?
Ösym "Başvuruları güncelleme tarihinden önce yapılmış olması kaydı ile güncelleme tarihini takip eden...." sizinki güncelleme tarihi oluyor.
Güncelleme tarihi 14 Şubat.
Kanımca sizinki geçerli olmaz. Bence en son 13 şubatta başvuranların ki kabul olur.

gzt

Öğrenci
Ösym "Başvuruları güncelleme tarihinden önce yapılmış olması kaydı ile güncelleme tarihini takip eden...." sizinki güncelleme tarihi oluyor.
Güncelleme tarihi 14 Şubat.
Kanımca sizinki geçerli olmaz. Bence en son 13 şubatta başvuranların ki kabul olur.

Böyle adaletin... Sınava parasını yatırıp İnternet'den başvuru yapıyorum ortada hiçbir sorun yok 1 saat sonra Ösym güncelleme yayınlıyor. Bu durumda itiraz etme şansım yok mudur? Sonuçta ben başvurumu yaptığımda böyle bir karar daha ilan edilmemişti. Bilgisi olan lütfen paylaşsın arkadaşlar, bir tek ben mi bu durumdayım. Ayrıca benim ne zaman başvuru yaptığımı kim nasıl tespit edecek? Sonuç belgesinde böyle bir şey yazmadığını biliyorum.

adnankar

Öğrenci
ÖSYM twitter hesabında ayın 14 ünün kabul edileceğini duyurmuştu ama ösym nin kendi sitesinde böyle birşey duyurmadılar ve duyurudaki anlam ayın 14 ünün kabul edilmeyeceği anlamına geliyor. Aslında bu birazda belgeyi vereceğiniz kurumlada ilgili çünkü ösym sadece tus ve dus için eşdeğerlilik işlemi yapıyormuş diğer durumlarda ilgili kurum(dil puanı isteyen yer) işlemleri yapıyormuş.

biyofizik19

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ögeder in ielts sınavının kaldırılmasına ilişkin açtığı davada bir gelişme var mı. ielts geri gelebilir mi. ben 3 ay kursa gitmiştim sınava gireceğim zaman kaldırılmıştı ortada kaldık.

sidneh

Profesör
Bir aya kadar yurutmeyi durdurma karari cikip cikmayacagi belli olacak hocam, onu bekliyoruz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

biyofizik19

Öğrenci
hayırlısı hocam bekleyeceğiz artık. inşaallah lehimize bir karar çıkar. pte sınavına hazırlacağım ama onu da pek fazla bilmediğimden çekiniyorum sonuçta ielts gibi bilinen bir sınav değil

amar

Araştırma Görevlisi
Kendi ülkemizde IELTS a muhtaç oluyoruz var mı böyle bir şey?
biz göbek ata ata mı 400 lira veriyoruz bu sınava.
ÖSYM adam akıllı bir sisteme geçsin.
Desin ki sınav bende de 400 TL..
Ben o zaman elin gavuruna niye gideyim.

leblebi

Öğrenci
Arkadaşlar, bir çok arkadaşımız gibi bende Ösym'nin ani olarak aldığı karardan mağdur oldum. Şu bir buçuk ayda yaklaşık 1200 TL para ve zaman kaybetmiş oldum -kurs, sınav ücreti vs-. Kararın açıklanmasından sonraki gün bulunduğum şehirdeki birçok ielts kursu gibi benim kursumda British Council'in yöneticileriyle görüştüler -ki bir tanesine bizzat şahit oldum yanımda yapıldı-. Yapılan görüşmelerden sonra, öğrencilerin en kısa zamanda başvurmaları ve BC'nin de başvuruları el altından 14 şubat öncesinde yapılmış gibi gösterileceği söylendi. Çaresiz durumdaki birçok arkadaşımızla birlikte bir umut/risk alarak başvurularımızı yaptık 15 Mart'tada sınava girmiş bulunduk. Girdiğim sınav merkezinde yaklaşık 90 kişi sınava girdi ve emin olun bunların yüzde 90'nın durumu bizim durumumuzla aynıydı. Demek istediğim şu ki ösym aldığı kararla kendi vatandaşlarını mağdur etmekle kalmayıp BC'ünde argo tabirle kucağına bıraktı. Duyduğum kadarıyla yukarıda bahsettiğim olay birçok şehirde aynıymış ki sınavlardaki yoğunluğu da göz ününde alacak olursak, çok büyük meblağlarda paramız çarçur edilmiş olacak. Ösym'nin bu konuyu göz önünde tutarak en azından başvuru süresi ibaresini gözden geçirmesi mağdurların yararına olur. Şu sınav kolaydı kalsın şu sınav öcü gibi bir yaklaşıma gerek yok sadece tek bir şey istiyoruz. Eğer bir değişiklik yapılacaksa belli bir süre önceden duyrulup insanlar mağdur edilmesin (tabi bu dileğimiz her sene miss turkey güzellerinin tekrarladığı dünya barışı istiyoruz klişesi gibi safça olduğunu biliyorum).

adnankar

Öğrenci
Başvuru tarihi olarak peki hangi tarihi gösterecekler acaba. En iyi ihtimal ödemenin yapıldığı tarihi gösterirler yönünde bir tahminim var.En kötüsü de şifaen söylenmiş bir durum var anladığım kadarıyla, eğer deseler ki biz öyle bir şey demedik o zaman yapabileceğiniz bir şey yok gibi gözüküyor.

vlemincx

Öğrenci
arkadaşlar hukuk diye bir şey bırakmayan bu zihniyetten 30 martta hesap soralım..ben bir hukukçuyum ve bu ülkede hukuk fakültelerini bile
bitiren,önüne gelen yere hukuk fakültesi açan,hukuk mezunlarının dahi iş bulamadığı felaket bir dönemdeyiz..iktisattan,işletmeden mezun olan arkadaşlarım yeter ki atanayım kuzey ırak a bile giderim havasındalar artık..

obel

Öğrenci
13 martta ielts sınavına girdim. Sonucum şimdi elime geçti sonuç belgesinde başvuru tarihi yer almıyor ösym bunu nasıl ispatlayacağım? Böyle bir durumla karşılaşan var mı arkadaşlar? British council böyle bir yazı veriyor mu?

amar

Araştırma Görevlisi
13 martta ielts sınavına girdim. Sonucum şimdi elime geçti sonuç belgesinde başvuru tarihi yer almıyor ösym bunu nasıl ispatlayacağım? Böyle bir durumla karşılaşan var mı arkadaşlar? British council böyle bir yazı veriyor mu?

başvuru tarihiniz ne acaba hocam?

obel

Öğrenci
başvuru tarihiniz ne acaba hocam?
Hocam başvurum 14 şubattan önceydi ama başıma böyle bir şey geleceğini tahmin etmediğim için günün hangi gün oldugundan bile emin degilim. 14 şubattan önce olsada bunu nasıl ispatlayacağım? 1 günde hayatımızı etkileyen kararlar alınıyor ve yds başvuruları bittikten sonra kasıtlı olarak açıklanıyor bu karar. Bu kadar insanı mağdur etmeye ne hakları var. Umarım dava biran önce olumlu bir şekilde sonuçlanır!

adnankar

Öğrenci
British Council e isim soy isim, TC no, girdiğiniz sınav tarih ve yeri vs. içeren ve başvuru tarihi ile ilgili belge istediğinizi yazın. Size geri dönüş yapacaklardır.

amar

Araştırma Görevlisi
British Council e isim soy isim, TC no, girdiğiniz sınav tarih ve yeri vs. içeren ve başvuru tarihi ile ilgili belge istediğinizi yazın. Size geri dönüş yapacaklardır.

bu belge olmazsa geçerli olmaz mı yani.
Hakikaten , 14 şubattan önce başvuru yapan birinin sınavının geçerli olması nasıl kabul edilecek?
şart ne şimdi?
illa ki bu belge mi?