IELTS Denkliği ve Eşdeğerliliği Kaldırıldı

tomreader2010

Öğrenci
Nasil bir ukkede yasiyiruz ya yds basvurusu bitti 8martta ielts basvurusu yaptim bugun denklik kalkiyor ben yaptim oldu mu ne ya bu nasil bi is isyan edecegim simdi

edimvar

Öğrenci
dünyada o kadar geçerliliği olan 2 sınav TOEFL ve IELTS sınavından IELTS sınav eşdeğerliliğinin kalkması çok yanlış ve gereksiz karardır. Ben dava açacağım en kısa zamanda. Buradan hukukçu arkadaşlara soruyorum: Nasıl bir yol izlemem gerek ve ne tavsiye edersiniz. Bu aşamada sendikalara da dilekçemi yollayıp destek isteyeceğim. Bu kadar netim. Daha önce TOEİC sınavı şimdi IELTS sınavı kaldırıldı. Oyuncak gibi oldu bu iş ve yüzbinlerce kişinin umutlarını tüketiyorlar. Evet Hukukçu arkadaşlar bana lütfen özelden de mesaj atabilirsiniz.

sidneh

Profesör
Hocam büyük ihtimalle şu ana kadar alınan ve 14 Şubat'tan önce başvurusu yapılan sınavlar geçerli sayılır. Ama 14 Şubat sonrası için cidden kalkmış maalesef. :/

asdas

Öğrenci
Merhaba bizim daha önceden almış olduğumuz puanlar da şimdi iptal mi oldu ? Yoksa o puanları kullanabilir miyiz sonuç olarak artık IELTS ' e denklik göstermiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirlerse sevinirim.

ogulhero06

Öğrenci
sorulari calamiyoruz diye kaldirilmistir esdegerlilik hayirli olsun herkese. ne amaci olabilirki turkce konusulan bir ulkede baska bir dilin her yerde bu kadar belirleyici olmasi. yaziklar olsun sanki dil sinavini gectikten sonra makalelerimizi tercume ettirmiyoruz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ttk0655

Öğrenci
Arkadaşlar bunların hepsi teşkilatlanamamızdan kaynaklanıyor. Tek tek hepimiz ÖSYM'yi bir dilekçe yağmuruna tutalım bakalım neler olacak?

panzehir65

Öğrenci
hocam bu sınava başvuru yaptık ve 22 şubatta Trabzon'da gireceğiz. geçerliliği bizim için nedir? sınava girmeyip paramızı iade etmelerini istesek bir şey elde edebilir miyiz? teşekkürler...

İnternette okuduguma gore bugune kadar basvuru yapmis ve 30 gun icinde sinava girecekseniz gecerli hocam.

MediaPad 10 LINK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sidneh

Profesör
Ayrıca, Başkanlığımızın 11 Ekim 2013 tarihli duyurusunda ilan edilen ilkeler gereğince;

Başvuruları güncelleme tarihinden önce yapılmış olması kaydı ile güncelleme tarihini takip eden günden başlamak üzere 30 gün içerisinde yapılan sınavlar için, güncelleme tarihinden önce yürürlükte olan eşdeğerlik tablosu geçerlidir. Bu süre eşdeğerliliği kaldırılmış sınavlar için de kabul edilecektir. Diğer durumlarda eşdeğerlik tablosu güncelleme tarihi itibari ile uygulanacaktır.

Eski sınavlar ve 14 Şubat'a kadar başvurusu yapılmış sınavlar geçerli.

alcngz

Öğrenci
Yabancı dil seviyesini değil, diğer tüm ÖSYM sınavları gibi hızı, dikkati ve ezber yeteneğini ölçmeye çalışan YDS saçmalığına devam.

IELTS öyle sanıldığı gibi kolayca yüksek puan alınan bir sınav değildi. YDS'ye kıyasla iyi puan alınmasının sebebi, sadece yabancı dil seviyesini ölçmesiydi.

aDNA

Profesör
Arkadaşlar bakın bunu göz ardı etmeyin:

Ayrıca, Başkanlığımızın 11 Ekim 2013 tarihli duyurusunda ilan edilen ilkeler gereğince;

Başvuruları güncelleme tarihinden önce yapılmış olması kaydı ile güncelleme tarihini takip eden günden başlamak üzere 30 gün içerisinde yapılan sınavlar için, güncelleme tarihinden önce yürürlükte olan eşdeğerlik tablosu geçerlidir. Bu süre eşdeğerliliği kaldırılmış sınavlar için de kabul edilecektir. Diğer durumlarda eşdeğerlik tablosu güncelleme tarihi itibari ile uygulanacaktır.

pelinn

Öğrenci

14 şubat geçerli mi peki????

- - - Güncellendi - - -

14 şubatta yapılan başvurular geçerli mi peki??????????????