Hacettepe Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

semerkantab

Öğrenci
bende hacettepe yi kazandım nerede kalacağımı dair hiçbirşey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim rousseaux arkadaşım bende ev arkadaşı arıyorum görüşelim

orta123

Öğrenci
Arkadaşlar puanları yazabilir miyiz?ben bu kısmı yazmaktan bıkmayacağım haberiniz olsun.dil merkezine yerleşenlere mütemadiyen puan kaç diye soracağım:D

durante

Öğrenci
evet ya ben de kalacak yer konusunda sıkıntı yaşıyorum. seçeneklerimiz neler? ankarayı ve hacettepeyi bilenler yardımcı olabilir mi bu konuda

Beytepeye geliş için Balgattaki evler yakın olabilir, Sayıştayın ordan tek otobüsle gelebilirsiniz ya da semt servisleriyle, ya da Toki Turkuazda ev fiyatları düşüktür Beytepede okuyan pek çok öğrenci burdan ev tutar yalnız merkeze yani kızılaya uzaktır, Eskişehire daha yakındır :) Ben Ankarada yaşıyorum sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

SPeeDYa7

Öğrenci
Arkadaşlar henüz duyuru vb bir şey yok sanırım. Diğer Üniversiteler mail ya da duyuruyu yapmış var mı internet sitesiden takip etmek dışında bir girişimi olan :)

mmuratfatih

Öğrenci
Hepinize hayırlı olsun arkadaşlar,
Mail ile size bilgilendirme yaparlar yakın tarihte. Ben şu anda Hacettepe dil eğitimindeyim.

Sınav ilk gün yapılır, ertesi gün derslere ufak ufak başlanır.

Dersler 9da başlar, 12.30da öğle arası olur, 13.15-14.00 arası İntermediate sınıfları, 13.30-14.45 arası pre-int sınıfları ders yaparlar.

İnt sınıfları isterlerse öğle arası yapmayıp 9-13.15 arası ders işleyip günün geri kalanında boşa çıkabilirler, biz öyle yaptık.

SPeeDYa7

Öğrenci
Hepinize hayırlı olsun arkadaşlar,
Mail ile size bilgilendirme yaparlar yakın tarihte. Ben şu anda Hacettepe dil eğitimindeyim.

Sınav ilk gün yapılır, ertesi gün derslere ufak ufak başlanır.

Dersler 9da başlar, 12.30da öğle arası olur, 13.15-14.00 arası İntermediate sınıfları, 13.30-14.45 arası pre-int sınıfları ders yaparlar.

İnt sınıfları isterlerse öğle arası yapmayıp 9-13.15 arası ders işleyip günün geri kalanında boşa çıkabilirler, biz öyle yaptık.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam. Nasıl, memnun musunuz eğitimden? Ayrıca 9-13.15 fikri çok iyiymiş :)

madrabbit

Öğrenci
Merhabalar. Atanan arkadaşlara tebrikler...
2014 Nisan'da tamamlanacak olan ÖYP dil eğitiminde kursiyerim. Yeni başlayacak olan arkadaşlara faydası olabileceğini düşünerek buradaki deneyimlerimi aktarıyorum.
Önce sizleri seviye tespit sınavına alarak, (tahminen 3) sınıfa ayıracaklar. Daha sonra dersler (IELTS denkliği kalktığı için tahminen) YDS ağırlığında başlayacaktır. Talep ve eğilimlere göre, TOEFL & YDS karma sınıfı da açabilirler, bu gibi durumlarda talepleri dikkate alarak esnek davranıyorlar. Genel olarak hocalar başarılılar. Ancak derse giren hocaların ödenek almasından kaynaklı olacak, sıklıkla değişikliğe gidilmekte. Yine de genel durum, istisnaları saymazsak, hiç fena sayılmaz.
Ders saatleri, dönem başında bizlerden gelen talep üzerine blok dersler şeklinde düzenlenerek, 09 - 13:30 aralığında düzenlendi. Bizden pişman olmuşlarsa, 16:00'a kadar tutulabilirsiniz tabi :)
50-65 aralığında dil puanıyla gelenler, derslere düzenli katılım ve zaman zaman da çalışma yöntemiyle sonuca ulaşırlar diye düşünüyorum. Yüksek Lisansa devam eden arkadaşların dondurması da tavsiye olunur.
Hacettepe'nin sosyal olanakları hiç fena değil. Kampüs güzel ve aranılan şeylere ulaşılabiliyor. Yemekler ucuz ve lezzetli sayılır. Hemen tüm semtlere için olan personel servislerinden ücretsiz, öğrenci servislerinden de 75 kuruşa faydalanıyorsunuz. Ancak sizler yaz dönemine denk geleceğiniz için, servisler bir miktar sıkıntılı olabilir.
Ev tutacak arkadaşlar; Eryaman, Batıkent gibi daha uygun fiyat aralığındaki semtlerden bakınabilirler. Buralar hem sosyal çevre anlamında ideal yaşam alanları, hem de sabah-akşam 5'er adet öğrenci servisi mevcut. Okula yakın yerlere boşuna dünya para dökmeyin.

Son düzenleme:

mmuratfatih

Öğrenci
madrabbit hocamin dedigi gibi, 50-65 araliginda gelrn kisiler derslere katilarak ve normal bir calismayla rahat gecebilirler. Daha asagida olan arkadaslarin calismasi gerekir diye dusunuyorum. Ayrica katildigim bir diger nokta da hocalarin cok degisiyor olmasi. Ve malesef bence hocalar arasi performans cok fark ediyor.

SPeeDYa7

Öğrenci
Hocam herhangi bir bilgi alabildiniz mi.Benim telefonlarımı açmadılar maalesef.

Hocam duyuru yayınlandı Yabancı Diller Yüksekokulu sitesinde. Şu şekilde;

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında Yüksekokulumuzda yabancı dil
eğitimi almak üzere görevlendirilen araştırma görevlileri için bilgilendirme toplantısı,
10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 10.30’da Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü
Yabancı Diller Yüksekokulu Binası C Blok Bodrum Katta bulunan Toplantı Salonunda
yapılacaktır.