Araştırma görevlisi yazılı sınav sonucuna itiraz

trexq

Öğrenci
alınacak kişi demek ne kadar zeki ki 1 kişiyi yani seni bile geçememiş aslında yazık gerçekten. sen iyisin belli dostum biraz daha geç olur ama kesin girersin bir yere.

+ bence bimere ve yöke kesinlikle yaz kagıt kontrolü en dogal haktır.

redkidx

Öğrenci
Ne yazık ki bende böyle bir durumla karşılaştım. Kimseyi elimde delil olmadan suçlayamam tabi ama belli oluyor malesef böyle şeyler.. Diğer adayın 24 puan fark atması gerekiyordu ve ne hikmetse sınavım orta halli geçmesine rağmen bu arkadaş bize o farkı attı.. Dilekçe yazdım ancak idari Mahkemeye taşımayı düşünmüyorum.. Ömür boyu o maaşta benim hakkım olacak Allah'a havale ediyorum hakkımı da helal etmiyorum.

ggt

Öğrenci
meraba arkadaşlar. öncelikle magduriyetleriniz için gerçekten üzüldüm. ama olayın farklı bi açısını da yansıtmak istiyorum size. şu anda ben de bir ar.gör. kadrosuna başvurdum ve ön değerlendirmede 10 kişiden 7.yim. mülakata çagırıldım. mülakat yazılı ve sözlü olarak yapılacak sanırım. ancak ben zaten mezun oldugum okula başvurumu yaptım ve hocaları yıllardan beri tanıyorum onlar da beni tanıyor. ki ön değerlendirme için %60 ales puanı gibi bi saçmalık var ne işe yaradıgını dahi bulamadığım, o yüzden 7. sradayım diğer notlarım oldukça iyi çünkü. şimdi bi düşünün, açılan tek kadro için sadece tek bir snavla almak ne kadar dogru? hiç tanımadıgı bilmediği veya alesi 90-100 yapıp gelmiş birini araştırma görevlisi olarak almak ne kadar mantıklı? ha milletvekili tanıdıgı olup da araya farklı bişeyler girerse onu bilemeyecegim o daha farklı bi durum. ama ben şahsen o kadroya girersem hiçkimsenin hakkını yemeyeceğimi düşünüyorum. çünkü o okulun ögrencisiydim evet ama 4 yıl ben de emek gösterdim çabaladım oraya yerleşmek için. tabi geri kalan faktörler ne kadar adaletli onu tartışsak da burada çözemeyiz, umarım hakkınızı alabilirsiniz ve gerçekten hakeden kişiler alınıyordur..

yanlış anlaşılmak istemem, emeklerinize saygım gerçekten sonsuz. sadece bir de bu açıdan bakın istedim..

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
meraba arkadaşlar. öncelikle magduriyetleriniz için gerçekten üzüldüm. ama olayın farklı bi açısını da yansıtmak istiyorum size. şu anda ben de bir ar.gör. kadrosuna başvurdum ve ön değerlendirmede 10 kişiden 7.yim. mülakata çagırıldım. mülakat yazılı ve sözlü olarak yapılacak sanırım. ancak ben zaten mezun oldugum okula başvurumu yaptım ve hocaları yıllardan beri tanıyorum onlar da beni tanıyor. ki ön değerlendirme için %60 ales puanı gibi bi saçmalık var ne işe yaradıgını dahi bulamadığım, o yüzden 7. sradayım diğer notlarım oldukça iyi çünkü. şimdi bi düşünün, açılan tek kadro için sadece tek bir snavla almak ne kadar dogru? hiç tanımadıgı bilmediği veya alesi 90-100 yapıp gelmiş birini araştırma görevlisi olarak almak ne kadar mantıklı? ha milletvekili tanıdıgı olup da araya farklı bişeyler girerse onu bilemeyecegim o daha farklı bi durum. ama ben şahsen o kadroya girersem hiçkimsenin hakkını yemeyeceğimi düşünüyorum. çünkü o okulun ögrencisiydim evet ama 4 yıl ben de emek gösterdim çabaladım oraya yerleşmek için. tabi geri kalan faktörler ne kadar adaletli onu tartışsak da burada çözemeyiz, umarım hakkınızı alabilirsiniz ve gerçekten hakeden kişiler alınıyordur..

yanlış anlaşılmak istemem, emeklerinize saygım gerçekten sonsuz. sadece bir de bu açıdan bakın istedim..

sen o kadroyu kendi hakkınla alıyorsan ona lafım yok fakat sırf o okulun öğrencisi olduğun için alınıyorsan allah hepsinin belasını versin. Bu kadar açık ve net

ggt

Öğrenci
sen o kadroyu kendi hakkınla alıyorsan ona lafım yok fakat sırf o okulun öğrencisi olduğun için alınıyorsan allah hepsinin belasını versin. Bu kadar açık ve net

demek istediğimi anlayamadın sanırım arkadaşım. öyle saçmalık da olmaz. böyle uslüp da olmaz. araştırma görevlisi olmanın hakkı ales'le ölçülür mü? ben öyle düşünmüyorum. maalesef alımlar düzgün ve adaletli bir şekilde zaten yapılmıyor o konuda hemfikiriz.

redkidx

Öğrenci
Yalnis anlasilacak hic birsey yok, gayet acik, resmen torpili hakli cikariyorsun ama benim 4 ayimi Alese verdigimi bilmiyorum sabah aksam bilim sinavina hazirlandigimi bilmiyorsun il disindan geliyorum otobus bileti parasini ana babamdan utana sikila istedigimi bilmiyorsun. Alese camur atiyorsun ama Amerikada ki gre gmat sinavlarindan bir habersin. Yaziklar olsun iki dunyada elim yakanizda.

swf06

Öğrenci
Arkadaş şakamısın sen ya, yok okulun öğrencisiymiş de yok bilmem neymiş de... Alese laf söylemişsin bir de... Neyseki öyle sınavlar varsa sizlerle rekabet ediyoruz yoksa amca dayı yeğen öğrencisi hocası dolacak okullara... Çok şükür öyp sistemine geçildi.... Bitecek inşallah bu iltimaslar... Cari alım kaldırılmalı, resmen çiftlik...

A

Akademik Forum

Guest
ggt nickli arkadaş olaya tamamen kendi açından bakıyorsun anlaşılan küçük bir üniversiteden şişirilmiş notlar ile mezun oldun sen.

ales'e çamur atıyorsun ama ales herkes için ortak sınav şartlar aynı sende aynı soruyu çözüyorsun bende ben nasıl 90 alıyorsam sende çalışıp 90 alabilirsin.

ama lisans ortalaması öyle mi hayır sen yata yata geçilen bir üniversitedesindir alıyorsundur 90 ları 100 leri ben zorlu bir üniversitedeyimdir 60lara razı oluyorumdur.

olaylara biraz objektif bak birde hocalar beni biliyor ben onları biliyorum beni almalılar diyorsun şaka gibi

swf06

Öğrenci
Bilim sınav sonuçlarına itiraz edip bağımsız juri talep edeceğim, benzer durumda olan arkadaşlar varsa mesajla bana ulaşsınlar birbirimizw destek olalım

A

Akademik Forum

Guest
merhaba arkadaslar
Ben de bir universiteye basvurdum, 0.01 puanla elendim. 1. yedek olmuşum. tabiki yedek olmak bir işe yaramıor.
benim merak ettiğim bir konu var bölüm iki farklı ilan numarası ile 2 ayrı kadro actı. kadroda derece ve mezuniyet şartları farklıydı. dekanlık aynı bölüme açılmasına rağmen ilan şartları farklı olduğu için ön değerlendirmenin ayrı ayrı yapılacağını söylemişlerdi. fakat daha sonra tek bir liste yapıldı. tek liste yapılınca sınava giren öğrenci sayısı arttı. ve normalde ayrı yapılsa bilim sınavına giremiycek kişi tek liste sonucunda kadroya grdi. ne yapmalıyım

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba arkadaşlar

Geçen hafta bir araştırma görevliliği sınavına girdim. Sınava 2 kişi girmiştik, ön değerlendirmede birinci sıradaydım, sınavım da iyiydi. Fakat sınav sonucum beklediğimin altında geldi. Sınav sonucuma itiraz etmek istiyorum, çünkü diploma notum diğer arkadaştan yüksek olduğu için kasten sırf benim girmemi istemedikleri için diğer arkadaşın sınav sonucunu yükselttiklerini düşünüyorum. Çünkü arada az bir puan farkı var, aradaki farkı kapatmak için yapıldığı belli. Ancak şöyle bir sorun var, sınav sonucunun açıklandığı gün ben memlekete döndüm (biletimi önceden almıştım). İtiraz dilekçesini şahsen değil, kardeşim aracılığıyla verebilir miyim. Kardeşim başvurduğum okulun bulunduğu yerde yaşıyor ve avukat. Üniversiteler itiraz dilekçesini alırken, vekalet vermemi isterler mi? Kadro dekanlık tarafından açılmıştı, kadro başvurusunu dekanlığa yapmıştım, itiraz dilekçesini öncelikle dekanlığa mı verecem?

Bilgisi olanlar cevaplayabilirse sevinirim.
Hocam ilk tecrübenizdi herhalde. Aramıza hoşgeldiniz :)

SBF-EMEK

Öğrenci
İyi günler academika,
Bir sorum olacak. Ben de sizin bahsettiğiniz durumu yaşayanlardan biriyim.
İdare mahkemesine başvurdunuz mu?
Başvurduysanız nasıl bir sonuç aldınız ve mahkeme sonucu kaç ayda açıklandı?

A

Akademik Forum

Guest
Bilim Sınavına İtiraz

Merhaba Arkadaşlar

Öğretim Görevlisi ya da araştırma görevlisi bilim sınavı sonucuna itiraz etmek için süreç nasıl işliyor? Bilgisi olan var mı? Öncelikle ilgili fakülte dekanlığına ya da yüksek okul müdürlüğüne dilekçe mi yazmalıyız? Bilgi verebilirseniz. Çok sevinirim. Saygılar...

A

Akademik Forum

Guest
Araştırma Görevlisi Giriş Sınavına İtiraz

Merhaba,
Sıklıkla paylaşılan sorunlardan biri olan sınav sonucuna itiraz etme vb. durumlar benim de ikinci kez başıma gelince ben de yazmak istedim. Geçtiğimiz günlerde bir cari kadroya başvurdum ve bugün sonuçlar açıklandı. Listede yedek olarak yer alıyorum. 1. arkadaşın giriş puanı 95 iken benimki 65 ve kazananın lisans ortalaması 74,33 iken benimki 95,10. Yazılı sınavım o kadar iyi geçti ki 65 almam mümkün değil. Şimdi ise sınav sonucuma itiraz etmek istiyorum. Daha önce bu durum ilk kez başıma geldiğinde okula dilekçe gönderdim ancak bir yanlışlık yok denerek konunun üstü kapatıldı. O kadar yıpratıcı bir süreçti ki daha ileriye gidecek gücü kendimde bulamadım. Ancak aynı şey tekrar başıma gelince sizlere sormak istedim. Durumun kısa özeti budur. Sizler deneyim ve bilginize dayanarak bana ne önerirsiniz? Ne yapmalıyım?

A

Akademik Forum

Guest
14 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan Mühendislik Fakültesi Araştırma Görevlisi Sınavı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Sınav tarihi yine web sitemizden daha sonra duyurulacaktır.
24.11.2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının sayfasında ilan edilen Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği, Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerine alınacak Araştırma Görevlisi Ön Değerlendirme sonuçlarına yapılan itirazlardan dolayı Ön Değerlendirme ve Sınav Giriş Tarihi ileri bir tarihe ertelenmiştir. Adaylara Ön Değerlendirme ve Sınav Giriş Tarihi hakkında bilgi verilecektir.
Üniversitemiz Antalya Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümüne alınacak Araştırma Görevlisi ilanları aynen devam etmektedir. Bu birimdeki değerlendirmeler belirtilen tarihte yapılacaktır.

Akdeniz Üniversitesi | www.akdeniz.edu.tr

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar merhaba kendi okulumda bir kadro açıldı ve rektör tarafından kişiye açılmış, çocuğun babası Yök'te denetleme kurulu üyesi, anlayacağınız güzel tezgah. Ben şimdi itiraz etmek istiyorum; çünkü şartlardaki alan Türkiye'de yok ve biz bu şartı karşılamıyoruz diye sınava alınmadık. Çocuğun y lisansı İngiltere çünkü :) şimdi ilk dekanlığa başvuru yapılıyormuş, bu itiraz süresi nedir? Sınav yapılalı tarihi hatırlamıyorum lakin 1 ay oldu sanırım :/ bana bi yardımcı olur musunuz?

A

Akademik Forum

Guest
itiraz

Hocamlarım ben de adaletsizce ikinci oldum dekanlığa itiraz dilekçesi gönderdim rektörlüğe yönlendirdiler oraya da gönderdim cevap bile vermediler sizce davayı nasıl acabilirim