Araştırma Görevliliğinden Memuriyete geçiş?

aselhercai

Öğrenci
Gün olur devran döner. Benle de epey uğraştılar ama dik durdum ben kazandım. Umudunuzu kaybetmeyin.

Sağ olun hocam... Ben kadro için 4 yıl bekledim. çok da kolay kazanmadım yani bu kadroyu. hani mezun olup hemen yerleşmedim.
İnsanı o kadar bezdiriyorlar ki, her hangi bir yer buradan daha iyiymiş gibi geliyor insana..
Bilim yok dedikodu var sadece... Allah hepsini islah etsin... Gün olsun devran dönsün inşallah... !

hempediatri

Öğrenci
bende hemşireyim göreve başlayalı 3 ay oldu ama herşey çok farklıymış.görevime geri dönmek okulu bırakmak istiyorum.ne yapmalıyım

merzer

Doçent
Peki adamın ünvanı uzman üniversitede (yani ben :))
Herhangi bir bakanlığın herhangi bir birimine geçmek istedi ünvanı&maaşı ne olacak ? VHKİ mi olacak mesela:)

tubisim

Öğrenci
araştırma görevliliğinden memuriyete geçişde 2 yıl beklemek zorunlu mu ? bazı yerlerde zorunlu diyor fakat çalıştığım üniversitede asaletiniz onaylandıktan sonra geçebileceğimi söylediler, bu konu hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var. bir yıl oldu asistan olalı, asaletim onaylandı fakat bölümüm de bayağı sorunlar var acaba karşı tarafdan kabul aldığımda burdan da muvafakat alırsam geçebilir miyim, yoksa 2 yıl beklemek zorunlu mu?

ogr.gor

Öğrenci
merhabalar benim de sorum sizinle aynı acaba sorunuza cevap bulabildiniz mi? asaletim onaylandığı takdirde 2 yılı beklemek zorunda mıyım? bir bilgi edindiyseniz paylaşabilir misiniz?
şimdiden teşekkür ederim.
araştırma görevliliğinden memuriyete geçişde 2 yıl beklemek zorunlu mu ? bazı yerlerde zorunlu diyor fakat çalıştığım üniversitede asaletiniz onaylandıktan sonra geçebileceğimi söylediler, bu konu hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var. bir yıl oldu asistan olalı, asaletim onaylandı fakat bölümüm de bayağı sorunlar var acaba karşı tarafdan kabul aldığımda burdan da muvafakat alırsam geçebilir miyim, yoksa 2 yıl beklemek zorunlu mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar benim de sorum sizinle aynı acaba sorunuza cevap bulabildiniz mi? asaletim onaylandığı takdirde 2 yılı beklemek zorunda mıyım? bir bilgi edindiyseniz paylaşabilir misiniz?
şimdiden teşekkür ederim.
Akademik kadrolarda asalet onayı gibi bir durum yoktur geçmek istediğinzi kurum ile görüşünüz süreyi onlar belirler her kurum geçiş yönetmeliği farklıdır.

tubisim

Öğrenci
nazmi hocam ben istatistik bölümünde arş. gör. yim, görevlendirmede sorun çıkaran bir bölüm başkanım var bayağı sıkıntılı bir yerdeyim. 14 ay oldu atanalı.(asaletim onaylandı) 33/ a kadrosundayım son çare kurumlar arası geçiş gibi görünüyor. anladığım kadarıyla geçmek istediğim kurumla görüşüp onlardan gelebilirsin onayını alırsam geçebilir miyim? üniversitede personel daire başkanlığında bir gün geçebilirsin asaletiniz onaylandıktan sonra dediler, daha sonra 2 yıl şart dediler. açıkçası neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyorum. yardımcı olabilir misiniz net bir bilgiye ihtiyacım var?

mrs engineer

Öğrenci
arkadaşlar araştırma görevlilerinin kurumlar arası geçiş yapabilmesi için 2 yıl şartı kesin doğru mudur ? net bir bilgisi olan var mı ?

- - - Güncellendi - - -

ayrıca şöyle bir sorum daha olacak; diyelim ki bu kurumlar arası geçiş için 2 yıl çalışmış olma şartı var,2yıl dolmadan kpss ile tercih yapılıp da atanıldığında ,herhangi bir dezavantaj doğar mı 2 yıl gibi bir şart bu açıktan atamalar içinde geçerli mi ? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim .

siyahkırmızı

Öğrenci
Sayin hocam kurumlararasi gecis icin en az 2 sene calisilmasi gerekir. Kpss ile atama icin her zaman basvuru yapilabilir kazanirsaniz calistiginiz kurumdan muvaffakat alirsiniz vermezlerse istafe ederseniz yeni kurumunuza gecersiniz

- - - Güncellendi - - -

Hicbir dezavantajida olmaz hocam

guntay99

Öğrenci
merhabalar, ben de 50dli ars.gor. 2 senemi doldurdum. ben de sizler gibi mobbing gormus ve artik akademiye veda etmeye hazirlanan birisiyim.
kendi universitemin personel isleriyle gorustum. ben de devlette bir kuruma gecmek icin birtakim girisimlerde bulundum. onemli olan gecmek istediginiz kurumun bagli oldugunuz universitenin personel islerine muvafakatname gondermesi ve de sizin bolumunuzun buna izin vermesi. benim bolumum buna izin verecektir, cunku 50dliyim ve bana herhangi guvenceli bir is gelecegi sunmuyor. ama ondan sonra rektorluk onayindan gecmesi gerekiyor diye duydum. bizim uninin oersonel isleri muvafatname ile gelen ve gidenin cok oldugundan bahsetmisti. onemli olan bolumun onay vermesi ondan sonrasinda bir sıkıntı yasamaıyoruz diye belirtmislerdi. muavafakat ile gecislerde kpss sarti aranmiyor, cunku hali hazirda herne kadar burslu ogrenci olsak da, memur statusunde calisiyoruz. ama maaslarda ciddi bir dusus yasanabilir. mesela gecmek istedigim yerde memurlar 1800 tl filan aliyorlarmis duyduguma gore. duz memur olarak gecip, daha sonra ben de rahat rahat kpss ye calisip uzman yrd. sınavına calısmayı dusunuyorum acıkcası. ars. gor isi cekilir dert degil, yaptıgım işten cok sogudum, soguttular. bu sebeple ben de sizin gibi memur olarak baska kuruma gecmeyi duusnuyorum. umarım sizin de istedigin gibi olur hersey..

guntay99

Öğrenci
Arkadaşlar internetten aradım fakat tam detaylı bilgi bulamadim. Şimdi ben 33a kadrosunda araştırma görevlisiyim, işimden memnunum fakat hocamdan değil. doktora da bu işin yürümeyeceğini anladim. onun için bu mesleği kesinlikle bırakacam.

Şu anda kpss ye hazirlaniyorum. Gizliden. 10 ay sonra tam 2 sene olacak araştırma görevlisi sürem.

1) Kpss kazanırsam (2 sene dolmadan) istifa ettiğim durumda nasil bir yol izlemem gerekir? (6 ay beklemem gerekirmi?)
2) Kpss kazanamaz ve 2 sene mi doldurursam açıktan atamalar nasil oluyor? ya da kurum içi geçişler?

İnternette bulduğum bilgide şöyle yaziyor;

Buna göre geçiş yapmayı düşünen akademik personelin,
1- Asgari olarak en az 2 yıl akademik personel olarak çalışmış olması,
2- Kendi isteği ile görevinden çekilmiş olması gerekmektedir.

- Öğretim üyesi dışında kalan öğretim elemanları: Araş. gör, uzman, öğretim görevlisi, çevirici, okutman ve eğitim öğretim planlamacısı kadroları bu kapsamdadır. Bu kapsamda olanların kamu kurumlarına memur olarak atanmalarında iki durum bulunmaktadır.

a- Öğrenim durumları itibariyle kazanmış oldukları unvanlara atanmaları: Bu halde,
1-Azami adaylık süresi kadar çalışmış olmak kaydıyla,
2-Görevde Yükselme Sınavına tabi olmaksızın,
3-Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşüne ihtiyaç olmaksızın atanabilirler.

Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar var mi?

-------------------
merhabalar, ben de 50dli ars.gor. 2 senemi doldurdum. ben de sizler gibi mobbing gormus ve artik akademiye veda etmeye hazirlanan birisiyim.
kendi universitemin personel isleriyle gorustum. ben de devlette bir kuruma gecmek icin birtakim girisimlerde bulundum. onemli olan gecmek istediginiz kurumun bagli oldugunuz universitenin personel islerine muvafakatname gondermesi ve de sizin bolumunuzun buna izin vermesi. benim bolumum buna izin verecektir, cunku 50dliyim ve bana herhangi guvenceli bir is gelecegi sunmuyor. ama ondan sonra rektorluk onayindan gecmesi gerekiyor diye duydum. bizim uninin oersonel isleri muvafatname ile gelen ve gidenin cok oldugundan bahsetmisti. onemli olan bolumun onay vermesi ondan sonrasinda bir sıkıntı yasamaıyoruz diye belirtmislerdi. muavafakat ile gecislerde kpss sarti aranmiyor, cunku hali hazirda herne kadar burslu ogrenci olsak da, memur statusunde calisiyoruz. ama maaslarda ciddi bir dusus yasanabilir. mesela gecmek istedigim yerde memurlar 1800 tl filan aliyorlarmis duyduguma gore. duz memur olarak gecip, daha sonra ben de rahat rahat kpss ye calisip uzman yrd. sınavına calısmayı dusunuyorum acıkcası. ars. gor isi cekilir dert degil, yaptıgım işten cok sogudum, soguttular. bu sebeple ben de sizin gibi memur olarak baska kuruma gecmeyi duusnuyorum. umarım sizin de istedigin gibi olur hersey..

mrs engineer

Öğrenci
Hepimizin hakkında hayırlısı olsun arkadaşlar,zor işler gerçekten.insan onca hayallerle akademisyenliğe başlıyor,sonra bir şekilde büyük çoğunluğu vaazgeçme durumuna sürükleniyor.herkesin hakkında hayırlısı...

bkmtkm

Öğrenci
Etrafımızda aslında araş gör lükten memurluğa geçenler var. Fakat tabi bu forumu takip etmiyorlardır. Yani onlardan birebir bilgi almak zor. Fakat tahminen şöyle olmalı.

Bir kere yüksek öğretim kanununa tabi olan her birey, başka bir kurumun memurluğuna veya KİT 'lerde sözleşmeli olarak naklen atanmasını isteyebilir(Yasalar gereği). Bu işin %90'ı geçilecek kurumda bitmekte.

Şöyle ki, önce geçeceğiniz kurumda norm kadro varmı yokmu bunu personel işlerini yapan kişilere telefon açarak öğrenebilirsiniz, ya da resmi olarak bilgi edinme hakkından resmi bilgi isteyebilirsiniz. Diyelim norm kadrolar var, bu kadrolar sizin mesleğiniz ile ilgilimi değilmi bunu öğrenmeniz gerekli. Bunuda yine aynı dilekçenizde isteyebilir yada sorabilirsiniz. Bu bilgileri alırsanız, dilekçenizde direk o kadroya geçiş yapmak istediğinizi belirtir ve başvurunuzu teşkilat merkezine elden veya postayla gönderebilirsiniz. işte size bir örnek

................................................................. BAKANLIĞINA

................................................................. MÜSTEŞARLIĞINA

................................................................. BAŞKANLIĞINA

................................................................. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

................................................................. REKTÖRLÜĞÜNE

................................................................. BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA

................................... bakanlığında/üniversitede vs. ....... Sicil Numarası ile ................................olarak çalışmaktayım. ( Kurumun adı ve ili yazılacak). (varsa daha önceki iş bilgisi yazılmalı) . .............................. Üniversitesi ................ Fakültesi ..........................bölümünden ...............yılında mezun oldum, ........................ yılında (varsa) yüksek lisansımı ........................... dalında, ............................ yılında (varsa) doktoramı ................................... dalında bitirdim. Kurumunuz .............................................. teşkilatında ............................... kadrosuna naklen atanmam hususunda gereğini arz ederim.

Tarih

imza

İsim soy isim

Adres:

İletişim bilgileri:

Eğer, kadro bilgilerini alamaz iseniz, herhangi bir memurluğa geçiş yapar gibi dilekçenizi yazmanız gerekir. Yani spesifik kadro bilgilerini girmezsenizde olur. Ancak bu şekilde size gelecek cevaplar türlü türlü olabilir. Bizde öyle bir kadro yok denilebilir, hangi kadroya geçmek istediğinizi belirtin diye cevaplar gelebilir. Dolayısı ile kadronun şeklini şemalini öğrenmek işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Gelelim bu işin %90 geçilecek kurumda olması olayına. Dilekçenize mutlaka o kurumda çalışan üst düzey bir yetkilinin referansını eklemeniz durumunda işler değişir. Dilekçenize illa bir referans koymak zorunda değilsiniz. Fakat her kurum, bir atama yaptığında, ... kişisinden gelen referansa göre değerlendirmeyi yaptığından, referans olayı çok önemlidir. Kimileri buna torpil der, fakat karamsar olmayın, eğer kurumda çalışan yetkili bir tanıdığınız yoksa (referans verebilecek), kendinizi gerekli kişilere (müdür, genel müdür, şef gibi) düzgün bir şekilde tanıtırsanız, ya da bu kişilerle birebir tanışırsanız (çok daha iyi bir yöntem), işin referans kısmı sizin için daha kolay olur. Unutmayın, işin %90'ı atanacağınız kurumda bitmektedir, referansınız ne kadar güçlü olursa atanmanız okadar kolay olur.

Diyelim referansta yok, o zaman sizi tutan birşey de yok demektir, istediğiniz yere istediğiniz şekilde dilekçe verebilirsiniz. Mutlaka size bir şekilde olumlu veya olumsuz cevap gelecektir arkadaşlar.

Kolaylıklar dilerim.

mrs engineer

Öğrenci
çok teşekkürler epeyce araştırma yaptım ve bir çok bilgi edinmiş oldum bu konuyla ilgili . sorularıma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim .

Kalite

Öğrenci
Benimde sorum bu öğretmenlik kadrolarına 2 yılın sonunda açıktan atamada bulunurken araştırma görevliliğinden istifa mı etmemiz gerekiyor. Yoksa açıktan atama kadrolarına başvurduk kazandık atandık hemen üniversiteden istifa edip geçebiliyormuyuz?