Araştırma Görevliliğinden Memuriyete geçiş?

Arkadaşlar internetten aradım fakat tam detaylı bilgi bulamadim. Şimdi ben 33a kadrosunda araştırma görevlisiyim, işimden memnunum fakat hocamdan değil. doktora da bu işin yürümeyeceğini anladim. onun için bu mesleği kesinlikle bırakacam.

Şu anda kpss ye hazirlaniyorum. Gizliden. 10 ay sonra tam 2 sene olacak araştırma görevlisi sürem.

1) Kpss kazanırsam (2 sene dolmadan) istifa ettiğim durumda nasil bir yol izlemem gerekir? (6 ay beklemem gerekirmi?)
2) Kpss kazanamaz ve 2 sene mi doldurursam açıktan atamalar nasil oluyor? ya da kurum içi geçişler?

İnternette bulduğum bilgide şöyle yaziyor;

Buna göre geçiş yapmayı düşünen akademik personelin,
1- Asgari olarak en az 2 yıl akademik personel olarak çalışmış olması,
2- Kendi isteği ile görevinden çekilmiş olması gerekmektedir.

- Öğretim üyesi dışında kalan öğretim elemanları: Araş. gör, uzman, öğretim görevlisi, çevirici, okutman ve eğitim öğretim planlamacısı kadroları bu kapsamdadır. Bu kapsamda olanların kamu kurumlarına memur olarak atanmalarında iki durum bulunmaktadır.

a- Öğrenim durumları itibariyle kazanmış oldukları unvanlara atanmaları: Bu halde,
1-Azami adaylık süresi kadar çalışmış olmak kaydıyla,
2-Görevde Yükselme Sınavına tabi olmaksızın,
3-Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşüne ihtiyaç olmaksızın atanabilirler.

Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar var mi?

adym

Öğrenci
Arkadaşlar internetten aradım fakat tam detaylı bilgi bulamadim. Şimdi ben 33a kadrosunda araştırma görevlisiyim, işimden memnunum fakat hocamdan değil. doktora da bu işin yürümeyeceğini anladim. onun için bu mesleği kesinlikle bırakacam.

Şu anda kpss ye hazirlaniyorum. Gizliden. 10 ay sonra tam 2 sene olacak araştırma görevlisi sürem.

1) Kpss kazanırsam (2 sene dolmadan) istifa ettiğim durumda nasil bir yol izlemem gerekir? (6 ay beklemem gerekirmi?)
2) Kpss kazanamaz ve 2 sene mi doldurursam açıktan atamalar nasil oluyor? ya da kurum içi geçişler?

İnternette bulduğum bilgide şöyle yaziyor;

Buna göre geçiş yapmayı düşünen akademik personelin,
1- Asgari olarak en az 2 yıl akademik personel olarak çalışmış olması,
2- Kendi isteği ile görevinden çekilmiş olması gerekmektedir.

- Öğretim üyesi dışında kalan öğretim elemanları: Araş. gör, uzman, öğretim görevlisi, çevirici, okutman ve eğitim öğretim planlamacısı kadroları bu kapsamdadır. Bu kapsamda olanların kamu kurumlarına memur olarak atanmalarında iki durum bulunmaktadır.

a- Öğrenim durumları itibariyle kazanmış oldukları unvanlara atanmaları: Bu halde,
1-Azami adaylık süresi kadar çalışmış olmak kaydıyla,
2-Görevde Yükselme Sınavına tabi olmaksızın,
3-Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşüne ihtiyaç olmaksızın atanabilirler.

Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar var mi?

eşim sizinle benzer durumdaydı hatta tek fark eşim 3 yıllını doldurmuştu 6 ay beklemeniz gibi bir sorun söz konusu değil istifa da ceza diye bir şey 2547de mevcut değil ancak tüm şartlar kanunen uygun gözüksede maalesef torpil olmadan atanmak çok zor kpds puanınız bile olsa atanmak istediğiniz yerde boş kadro olmasına ve atanmanıza yardımcı olabilecek birilerini bulmaya gayret gösterin. biz eşim için çok uğraştık, maalesef iğrenç bir hocası vardı ve eşim ayrılmasa katil olma boyutuna gelmiştim ama geçiş için yeterli şartları(torpili) sağlayamadık, istifa edip başka bir okulda öyp ile arş.gör. oldu. geçiş olayınızı garatilemeden sakın istifa etmeyin derim. bu söylediklerim 2011 de oldu bu yıl kanunen bir düzenleme geldiyse (torpili engellemek için) haberim yok. moralinizi bozmak isteme sizi çok iyi anladığıma emin olun :( kurumlar arası geçişi torpilsiz yapabilen insanlarda tanıyorum ama onların geçtiği yerlerde o kadrolara gerçekten ihtiyaç vardı alanınız uygunsa belkide direk geçebilirsiniz

Hocam cok teşekkur ederim cevapladıgınız icin.

Nasrettin hoca bir gun evin damından düsmüs. Ahali koşarak gelmiş yanına bakmışlar Nasrettin hoca yerde kıvranıyor, birisi demişki koşun çabuk hekim cagırsın.

Hoca demiş ki ; yok yok hekim cagirmayin. Siz bana damdan dusen birini bulun demis.

Bizim hesapta oyle hocam.

Torpilde bizde olmayan birsey. Zaten yuksek lisansımı bitirdim sayilir inş. onunla 2 senemi dolduracagız bu esnada kpss alamazsam iyi puan. Sonrali kpss icin birakip 2 sene dolduktan sonra tekrar hazirlanacam hocam. Ama bunun en temizi kpss girip duzgun bir puan alip gitmek zanneersem.

hmkhmk

Öğrenci
Merhaba bende yazışmalarınızı takip ediyorum.Aynı durumu bende düşüünüyorum.ÖYP Arş Gör. yim 65 i geçemediğimden dolayı 2 yıl süre dolunca ilişkim kesilecek.Benim sormak istediğim bu rüreç ne kadar zaman alıyor.Teşekkürler.

Ben araştırdım her tarafi böyle bir sureç yok malesef :)

Hevesini kırmak gibi olmasin da bende istiyorum birakmayi araştırdımda baya ama cok zor diyo kime sorsam.

En temizi oturup kpss hazirlanmak. Kpss kazandıktan sonra paşalar gibi gitmek. Benim niyetim bu sene kazanamazsam. Sonrakine 2 senemde dolmuş olacak. en azından 2 sene doldurmuş olup kendiistiğle görevden çekilenler diyo onu sağlamış olcam sonra. Direk istifa edip rahat rahat bir daha ki kpss ye hazirlanmak.

hmkhmk

Öğrenci
Ben bi kurumla görüştüm olumlu da bakıyor.Sadece rektör hoca ile görüşmedim.O da çıkış vereceği birini zor durumda bırakmaz diye düşünüyorum.Ama bu sürenin nekadar zaman alacağıda önemli.Bilginiz varmı bu konuda?

hurricane

Öğrenci
kpss puanı gerekmeden hangi bölüm mezunları hangi kurumlara geçebiliyor? öğretmenlikler mi sadece? istenen koşul sadece 2 yıl araş gör olmak mı? sizinle aynı sıkıntıyı paylaşıyorum. sırf hoca fonksiyonu yüzünden bu işten nefret ettiriliyorum...
bilgi sahibi hocalarım yanıtlarlarsa çok sevinirm...

alpertunga84

Profesör
Eğitim fakültesi mezunu iseniz açıktan atama veya kurumlarası geçişle öğretmen olabilirsiniz. Ama bunun için hizmet yılınızın iyi olması lazım. Yani en az 4-5 sene olacak ki, o zaman daha rahat atanırsınız. 2 seneyi doldurmak demek bu şekilde atanabilmeye yetmeyebiliyor birçok branşta. Kaldı ki genelde doğunun ücra yerleri açılır bu açıktan atamada. En güzeli KPSS puanıyla atanmaktır...

aselhercai

Öğrenci
Türk Dili ve Edebiyati bölümünde aras. Gör. yim. 2 seneyi doldurdugumda Kpss puanı olmadan hangi kurumlara geçiş yapilabilir?
Bu kurumlari nasıl takip edicez. Nasıl bir yol izleniyor? Lütfen yardım edin...

alpertunga84

Profesör
Türk Dili ve Edebiyati bölümünde aras. Gör. yim. 2 seneyi doldurdugumda Kpss puanı olmadan hangi kurumlara geçiş yapilabilir?
Bu kurumlari nasıl takip edicez. Nasıl bir yol izleniyor? Lütfen yardım edin...

Rektörün muvafakat vermesi ihtimali çok düşük olduğundan tek yok açıktan atama. Açıktan atamada da Türk dili ve edebiyatı branşına öğretmen kontejanı da açılması zor olduğundan, özetle işiniz çok zor.

ERMAN

Öğrenci
ne kadar acı bir durumdur bu.... o kadar emek ver sonra sırf hocanın gönlü olmadı diye istifa etmeye mecbur kal böyle örnekler kulağıma gelince üniversitelerin akademik mantıktan uzağa gittiğini düşünmeden edemiyorum tabi her yer bir değildir(( umarım)) allah böyle hocalarla karşılaştırmasın.