Akademik Personel İstifa Süresi ve Sayısı Hakkında

Y

yeni öğretmen

Guest
Hocam merhaba ben öğretim görevlisiyim myoda. Sağlık Bakanlığına atanirsam ertesi gün istifa edebilir miyim Teşekkürler

M

misafirr

Guest
hocam merhaba
ben 50d kadrosunda 3 yıl çalıştıktan sonra 33a ya geçtim. 2 aydır da 33a da devam ediyorum. ağustosta yani 8 aylık 33a lı iken istifa edip yurtdışına yerleşeceğim.
istifa için kuruma dilekçe bırakıp gitmek mi mantıklı, yoksa 10 gün gitmeden mi? şöyle ki, yıllık izinlerimi de kullanınca 10 eylülde işe başlamam lazım. ama ben izindeyken gideceğim ve iznim bitince burda olmayacağım. ağustos maaşımdan geri ödeme alınır mı?
biraz karışık bi durum ama yardım ederseniz sevinirim.
teşekkürler

contour

Öğrenci
1999 yılında itü öğretim görevlisi-dr kadrosunda ( 2. derece 3. kademe) iken istifa edip ayrıldım.
Açılacak yeni öğretim görevlisi veya öğretim üyesi ilanına başvurursam aynı kademeden mi işe başlarım?
İlan başvurusunda tüm evrakları yeniden iletmemi istenirmi?
Yardım için şimdiden teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, karışık bir sorum var:
657ye bağlı memurken 3 defa istifa eden 2547 ile üniversiteye öğretim üyesi olarak alınabilir mi?
Teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
Hocam merhaba ben devlet üniversitesinde 8 yıllık okutmanım. Özel bi üniversiteye yar doç olarak atansam sonra bu özel üniversiteden istifa edip yeniden devlet üniversitesine geçebilir miyim? Belirli bi süre beklemek mi lazım? Yada devlet üniversitesine geçmek istediğimde yar doç kadrosuna mı geçmem lazım yada o kadronun mu boş olmasını beklemeliyim

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam merhaba ben devlet üniversitesinde 8 yıllık okutmanım. Özel bi üniversiteye yar doç olarak atansam sonra bu özel üniversiteden istifa edip yeniden devlet üniversitesine geçebilir miyim? Belirli bi süre beklemek mi lazım? Yada devlet üniversitesine geçmek istediğimde yar doç kadrosuna mı geçmem lazım yada o kadronun mu boş olmasını beklemeliyim
İkisinde de bekleme yok, hangi kadro olursa olsun atanmaya hak kazandığınız istifa edip geçebilirsiniz. Süre sınırı da yok ertesi gün başlarsınız.

Z

zhrky

Guest
Bu ay sonu sözleşmeli olarak çapada çalışacağım velev ki öyp aatamasi oldu bu kadar kısa bir sure içerisinde geçiş yapabilir miyim nasıl olur geçiş istifa etmem mi gerekiyor

A

Akademik Forum

Guest
fmça<m<

Merhaba ben hastanede hemşireyim fakat aday memurum. Şimdi öypye basvuru yapcm insallah. Fakat aday memurken kurumlar arası geciş olmuyor. Kazansak bile istifa süresi uzun oldugu için görevlendirildgnz üniversiteye baslayamıyorsunuz dolayısıyla hakkınız yanıyor gibi bi söylenti dolaşıyor bilginiz varsa ve aydınlatırsanız cok sevinirim tesekkürler

A

Akademik Forum

Guest
istifa

Merhaba 1 kez üniversite araştırma görevlisi olarak istifa ettim 2 kez de devlet memurlugundan istifa ettim
Şimdi tekrar atama istesem devlet memuru olarak çalışabilir miyim

A

Akademik Forum

Guest
Istifanin onaylanmamasi

Merhabalar ben bir devlet universitesine yardimci docent olarak kabul edildim ve islemlerim tamamlandi buna istinaden su anda calismakta oldugum universiteden istifa ettim 1.aylik bekleme suresi dolmasina ragmen rektor istifamin kabulunu imzalamiyor acaba benim su anda ilisigim kesilmismi oluyor yeni universitede baslayabilirmiyim?

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi bey bir üniversitede istifa ettim. Istifamı kaç gün bekletebılır başka bir üniversiteye atandım başlamam gerekir.

aysegok1993

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba.Cari usülle alınan bir arastirma görevlisi yuksek lisansının olduğu universiteye görevlendirme alabilir mi ?Ya da gidi s geliş (erzincan_ankara )yap diyebilirler mi?Bir de ilanda hangi tür kadro olduğu yazmıyor.

argor2

Öğrenci
Merhabalar,

Şu an yurtdışında yurtiçi maaşlı olarak görevlendirilmiş bir araştırma görevlisiyim. Buradaki hocam devam etmemi istedi. Bu sebeple kurumumdan istifa etmeyi düşünüyorum. OHAL olduğu için istifa edersem bir daha devlet memuru olma şansım yok mu?

Çok teşekkürler.

öypoğuz

Araştırma Görevlisi
İkisinde de bekleme yok, hangi kadro olursa olsun atanmaya hak kazandığınız istifa edip geçebilirsiniz. Süre sınırı da yok ertesi gün başlarsınız.

Nazmi Hocam merhabalar. Forumun ilk üyelerinden sayılırım hatırlarsnız...
Hocam,2011 de kazandığım öypden 2012de istifa etmek zorunda kalmıştım ORTAM nedeniyle,şu günlerde geri dönmek istiyorum,bu mümkün mü acaba? Teşekkürler.