Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

Dexter54

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
Ben de 18 aralık ta evraklarımı verdim. Bugün hayırlı haberi aldım şuan rektör imzasındaymış.
1 haftaya başlarsınız dediler darısı herkesin başına.
İkametgah : istanbul

A

Akademik Forum

Guest
iyi haberler yağmur gibi geliyor. bir haber de benden. süreç şöyle:

26 ocak belgelerin üniversiteye teslimi
7 şubat belgelerin emniyete ulaşması
7 nisan soruşturmanın bitip evrakların üniversiteye gönderilmesi
12 nisan belgelerimin üniversiteye ulaşması ve muvafakat yazımın rektörün imzasına gönderilmesi

darısı diğer bekleyenlere.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar herkese merhaba,

Dün ve bugün whatsapp grubumuzdan 10'dan fazla kişi atandı.

Pazartesi arkadaşla emniyete gitmiştik ve cuma günü bütün evrakları gönderdiklerini söylemişlerdi. Tek birtane bile kalmadı elimizde dediler. Muhtemelen ohal uzamayacak bu yüzden ceza almamak için resmi süreyi taşırmamaya çalışıyolar.

Bu arada benimde soruşturmam bugün okula gitmiş. Personel daire başkanlığı dün ve bugün çok sayıda evrak geldiğini söyledi. Hatta aradığımda isminizi hatırlamıyorum ama muhtemelen gelmiştir hocam dedi.

Evrak teslimim 4 ocak
Üniden çıkış 10 ocak
Oturma adresim Ankara soruşturmamda ankarada yapıldı. (ikametgahım istanbul)
Soruşturma bitişi 12 Nisan

Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. Allaha emanet.

Merhaba Hocam,
Ben de Ankara ve Akdeniz Üniversitesi Araştırma Görevliliğine kabul edildim ve 21 Şubat'ta üniversiteden çıktığını öğrendim belgelerimin. Buradan öğrendiğim kadarıyla soruşturmam Ankara'da yapılacak çünkü ikametgah adresim burası. Ankara Emniyet'ten nasıl bilgi aldınız ve bu departman nerede tam olarak? Bütün belgeleri gönderdiklerini öğrenmişsiniz fakat ben bugün aradam ve henüz personel daireye ulaşmadığını söylediler. Acaba üniversiteye ulaşması da mı uzun sürüyor?

A

Akademik Forum

Guest
Herkese selamlar, bu başlığı açıldığı ilk günden beri pasif bir şekilde takip ediyorum. Bütün hocalarıma ilgileri ve paylaştığı bilgiler için teşekkür ederim. Bende kendi sürecimi paylaşayım;

9 Şubat: Evraklarımı Üniversiteye vermem.
15 Şubat: Evrakların Üniversiteden ilgili yere göndermesi.
12 Nisan: Personel işleri tarafından aranmam, sürecin tamamlandığı ve tahminen bir hafta içinde işlemlerin tamamlanmasının ardından 15 gün içinde göreve başlamak zorunda olduğumun söylenmesi.

Evrakların emniyete ne zaman gittiğini üniversiteden öğrendim diğer süreçler konusunda bir fikrim yok. İkametgahım, yani soruşturmanın yapıldığı yer İzmir. Oturma adresim İstanbul. Kazandığım üniversite GTÜ.

Allah bekleyen tüm hocalarıma sabır verir umarım. Herkesin bir an önce göreve başlaması dileği ile.

A

Akademik Forum

Guest
?

Diyarbakır il emniyetin de soruşturma biten var mı ? Süreç kaç gün sürüyor
Ben iki aydır bekliyorum bitmedi daha.

blackmirror

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba benimde güvenlik soruşturması sürecim şu şekilde gelişti:
6 Şubat evrak teslimi
14 Şubat son teslim tarihi
13 Nisan Evraklar rektöre imzalanmak üzere gönderilmiş.. 1 2 haftaya başlarmışım.İkametgah İzmir. İnşaAllah hepiniz en kısa sürede hayırlı haberi alırsınız.

E

Enyus

Guest
Güvenlik soruşturması

Diyarbakır il emniyetinde soruşturması biten var mı ? Diyarbakır'da süreç kaç gün sürüyor?

3 şubat belgelerin üniversiteye teslimi
14 şubat belgelerin emniyete ulaşması

İki aydır bekliyorum en son Diyarbakır il emniyetini aradığımda evrakları Ankara'ya gönderdik dediler . Ankara'ya neden göndermişler bilgisi olan var mı ?
Ben Ankara da 9 ay çalışmıştım o sebeble olabilir mi?

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar,
Benim süreç şöyle işledi:
12 Ocak belge teslimi
16 ocak belgelerin Üniversite tarafından emniyete gönderilmesi.
14 Nisan göreve başlayabileceğimin üniversite tarafından bildirilmesi.
İkametgah İstanbul
Darısı bekleyen arkadaşların başına. Herkese hayırlı olması dileğiyle.

A

Akademik Forum

Guest
Herkese merhaba . Ben de ilk gunden beri forumu takip ediyorum . Sonunda hayırlı haberi bugün aldım.
8 şubat evraklarımı üniversiteye teslim ettiğim gündü.
8 martta eve polis geldi.
13 nisanda sorusturmanın tamamlandığını ve evraklarimin universiteye geldigini öğrendim .
Ikametgah İstanbul .
Gerçekten sıkıntılı bir süreç . Umarım herkes en kısa zamanda atanır .

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaslar merhaba.
Bugun mutlu haberi aldim. Benim surec biraz hizli oldu sanirim.
2 mart evraklari universiteye teslim ettim.
14 nisan gunu goreve baslayabilirsiniz diye aradilar.
43 gun surdu. Forumdaki ortalamaya baktigimda benimki cok kisa surdu. Bekleyen herkese sabirlar dilerim.

14 nisanda başlatmaları sizin için çok iyi olmuş. ben ilk arş gör olduğumda ayın 14 ünde başlamama rağmen 16 sında başladı gösterdiler ve bir ay maaşsız dolaşmıştım.

burhan0087

Öğrenci
Arkadaslar merhaba.
Bugun mutlu haberi aldim. Benim surec biraz hizli oldu sanirim.
2 mart evraklari universiteye teslim ettim.
14 nisan gunu goreve baslayabilirsiniz diye aradilar.
43 gun surdu. Forumdaki ortalamaya baktigimda benimki cok kisa surdu. Bekleyen herkese sabirlar dilerim.

- - - Güncellendi - - -

Ikametgahim Bursa. Polis eve 7 nisanda gelmisti.

omeren

Öğrenci
Arkadaslar merhaba. Bir hayirli haber de benden. Univ den az once aradilar.
27 ocak son teslim tarihi
Univ hemen belgeleri gonderdigini soyledi
7 mart eve polis geldi
13 nisan atama yapildi
Ikametgah:ist bayrampasa
....
Hala bekleyen arkadaslara sabirlar diliyorum. Ins tez zaman da haberi alirsiniz.
Kendi surecleri hakkinda verdikleri bilgilerle bizi rahatlatan arkadaslara da tesekkur ediyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Güvenlik soruşturması

Güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra ve üniversiteye ulaştıktan sonra onay için Ankaraya mı gönderiliyor. Acil bilgi verirseniz sevinirim

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba güvenlik soruşturması tamamlandıktan ve üniversiteye gonderildikten sonra onay için Ankara ya mı gönderiliyor? Acil bilgi verirseniz sevinirim

spoiltcoy

Öğrenci
Öğretim Görevlisi kadrosunda Güvenlik Soruşturması tamamlanıp üniversiteye ulaştıktan sonra, üniversite kadro onayı ve atama onayı için Ankara ya onaya gönderir mi? Acil cevap verirseniz sevinirim

- - - Güncellendi - - -

Diyarbakır il emniyetinde soruşturması biten var mı ? Diyarbakır'da süreç kaç gün sürüyor?

3 şubat belgelerin üniversiteye teslimi
14 şubat belgelerin emniyete ulaşması

İki aydır bekliyorum en son Diyarbakır il emniyetini aradığımda evrakları Ankara'ya gönderdik dediler . Ankara'ya neden göndermişler bilgisi olan var mı ?
Ben Ankara da 9 ay çalışmıştım o sebeble olabilir mi?

Size üniversiteden tam olarak ne söylediler? Ne bilgi verdiler? Ben de aynı durumdayım da

burhan0087

Öğrenci
Öğretim Görevlisi kadrosunda Güvenlik Soruşturması tamamlanıp üniversiteye ulaştıktan sonra, üniversite kadro onayı ve atama onayı için Ankara ya onaya gönderir mi? Acil cevap verirseniz sevinirim

- - - Güncellendi - - -

Size üniversiteden tam olarak ne söylediler? Ne bilgi verdiler? Ben de aynı durumdayım da

Hocam 7 nisan persembe evime polis geldi. Emniyete 12 nisanda gittim evrak durumum ne asamada diye. Yeni ginderdik dediler . 14 nisanda universite aradi gelip baslayin diye. Bu surecte onay icin Ankaraya gittigini dudunmuyorum ankaraya gitse bu kadar kisa surmezdi

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar. Öncelikle atanan herkesi tebrik ederim. Bilgilendirme olması amacıyla kendi sürecimi belirteyim:

Güvenlik soruşturması için belgelerin üniye teslimi : 27 ocak
Emniyete gidiş: 13 mart
Soruşturmanın tamamlanıp belgelerin üniye gelmesi : 14 nisan

Bu son bilgiyi personel işleri daire baskanlıgını arayıp öğrendim pazartesi de gerekli belgeler için fakülte ile görüşmemi söylediler.

İkamet:İstanbul
Atandığım yer de İstanbul'da.