33/a olarak açılan ve kazanılan kadronun, atamanın 1 ocak 2018 den sonraya kalması ve 50/d' ye dönüşmesi

ARŞ:GÖR

Öğrenci
Arkadaslar atamam dun gerceklesti 33/a kadrosu olarak

Hayırlı olsun öncelikle hepimiz için çok güzel bir karar 33/a olarak atanmanız. Acaba üniversite ismi ve atama ile alakalı size verilen kağıtta atamanızın hangi kanun uyarınca yapıldığını belirtir misiniz? Bende ek 38.madde uyarınca diye belirtilmişti mesela

1

12341234

Guest
Hocam merhabalar tekrar hayırlı olsun atamanız ancak bizler içinde bir umut olması açısından durumunuzun detayını verir misiniz lütfen. Ne zaman başvurdunuz ne zaman hak kazandınız hangi üniversite bu şekilde bizlerde hak sahibi olabiliriz.

A

afrika

Guest
.

Merhaba, ben de okulun nasil davranacagini henüz bilmiyorum ama BİMERden gelen yanıt şöyle:

"Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz mesajınız değerlendirilmiş ve bilgi edinilmiştir.

01.01.2018 tarihi itibari ile 33/a maddesi kapsamında araştırma görevlisi atanması Kanunen sınırlandırıldığından Başkanlığımızca yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederim."

Eğer gerçekten 2018 içinde 33a olarak atama gerçekleştiyse, bu 33a olarak atamanın mümkün olduğunu gösteriyor verdikleri yanıtın aksine.

abcdef123456

Öğrenci
Merhaba, ben de okulun nasil davranacagini henüz bilmiyorum ama BİMERden gelen yanıt şöyle:

"Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz mesajınız değerlendirilmiş ve bilgi edinilmiştir.

01.01.2018 tarihi itibari ile 33/a maddesi kapsamında araştırma görevlisi atanması Kanunen sınırlandırıldığından Başkanlığımızca yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederim."

Eğer gerçekten 2018 içinde 33a olarak atama gerçekleştiyse, bu 33a olarak atamanın mümkün olduğunu gösteriyor verdikleri yanıtın aksine.

Birşey sorabilir miyim, Bimer üzerinden Yök'e mi yazdınız yoksa Bimer'in kendi değerlendirme sonucu mu bu? Ben yöke bilgi talebinde bulunduğumda bana okulunuzla görüşün cevabını verdiler. Size gelen yanıtın aksine bunun üzerine de inisiyatifin okul üzerinde kaldığı sonucunu çıkarmak mümkün.

Son düzenleme:
A

afrika

Guest
.

Yök'e yazdım aslında; ama cevap Yök'ün değil görünüşe göre. Çok da üzerinde düşündüklerini sanmıyorum. Bence de insiyatif okullarda. Yakın zamanda anlayacağız açıkçası.

batualper

Öğrenci
Arkadaşlar uzun süredir konu hakkında yazılmıyor, herhangi bir gelişme oldu mu? atanan biri var mı aramızda atananlar hangi maddeye göre atandı 50d, 33a? 50d ataması olanlar doktora için başka şehre gidecekse kolaylık sağlanacağı söylendi mi? birçok yerde doktora programı yok çünki biliyorsunuz 50d maddesinde hemen doktoraya başlanmazsa ilişik kesiliyor, birde atananlar enstitü mü fakülte mi kadrosunda? göreve başlayanlar oldu mu? ortalama bir gününz ne yaparak geçiyor işte biraz bahseder misiniz?

abcdef123456

Öğrenci
bende bir gelişme yok soruşturma bekliyorum. kısa bi süre önce personel daireye yine sordum durumumu, 33a dedi. ama bilmiyorum ya haberleri yok yada gerçekten 33a olma durumu var.

- - - Güncellendi - - -

A

afrika

Guest
.

Benim de bugün belgeleri göndereli tam 2 ay oldu (2 ocak); hala tebligat gelmedi. Polis evime 9 şubatta geldi. Manisa'nın bir ilçesinde yaşıyorum. Artık her an okuldan tebligat gelir diye bekliyorum. Okulum 33a olarak atamamı yapacak mı yapmayacak mı bilmiyorum; ama yapacak diye umuyorum, çünkü bizden belgeleri teslim etmemezi acilen istediler (33a kadroları için sonuçlar 27 ocakta belli oldu, 4 ocak son belge teslim tarihiydi), daha sonraki ilanlar için (33a olmayan) çok daha geniş zaman aralığı verdiler. Atanacağım okul da Gaziosmanpaşa Üni (Tokat).

Herkese merhaba.Atamam 50d olarak yeni yapıldı.İlan tarihi 2017 ve başvurduğum kadronun tek şartı vardı o da ilgili bölümden lisans mezunu olmak.Kadro 33a olarak açılmıştı.Bildiğiniz üzere 2018 yılı atamaları ile ilgili yapılan duyuru da ilan tarihi dikkate alınmadan yeni yılda yapılan atamaların 50 olarak yapılması belirtilmişti.

Benim merak ettiğim nokta lisan mezunu olarak yapılan (yüksek lisans veya doktora şartı yok) bir atama 50d ile nasıl yapılıyor.Bir yıl sonra sözleşme neye göre yapılacaktır.Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, uzun zamandır kimseden ses çıkmıyor. Durumlarınızda bir gelişme oldu mu?

Benim sözleşme aşağıdaki şekilde gerçekleşti;

"Herkese merhaba.Atamam 50d olarak yeni yapıldı.İlan tarihi 2017 ve başvurduğum kadronun tek şartı vardı o da ilgili bölümden lisans mezunu olmak.Kadro 33a olarak açılmıştı.Bildiğiniz üzere 2018 yılı atamaları ile ilgili yapılan duyuru da ilan tarihi dikkate alınmadan yeni yılda yapılan atamaların 50 olarak yapılması belirtilmişti.

Benim merak ettiğim nokta lisan mezunu olarak yapılan (yüksek lisans veya doktora şartı yok) bir atama 50d ile nasıl yapılıyor.Bir yıl sonra sözleşme neye göre yapılacaktır.Yardımcı olursanız sevinirim. "

abcdef123456

Öğrenci
Merhaba, benim atamam 33a olarak gerçekleşti. Bu yüzden kabullenip peşini bırakmamanızı öneririm, dava yoluna gidin. Umarım hakkınızı alırsınız.

1

12341234

Guest
??

Merhaba 33a olarak hangi ğniye atamanız gerçekleşti ilan tarihiniz ne zamandı ve ne zaman kazandınız bilgi verirseniz sevinirm ayrıca dava mı açtınız ?

1

12341234

Guest
.

Dava yoluna ne şekilde gitmeliyiz ? Ve ne şekilde bir dava açmalı eğer sizde böyle bir yoldan gittiyseniz lütfen bilgi verin bu durum gerçekten hayat meselesi artık lütfen. Daha öncede bir kişi yazmıştı daha sonra ses soluk çıkmadı doğru mu yanlış mı bilemedik eğer gerçekten 33a atandıysanız lütfen detaylarınızı paylaşır mısınız

abcdef123456

Öğrenci
Kadronun ilan tarihi ve sonucun açıklanması 2017 yılının aralık ayı içerisinde gerçekleşti. Dava açmama gerek kalmadı çünkü ilanda belirtildiği gibi iki hafta önce 33a olarak atandım. Dava durumu gerekmediği için detaylı bilgi edinmedim fakat temel olarak bu tür davalar için idare mahkemesine dilekçe ile başvurulması gerektiğini biliyorum. Daha önceki yorumlarda dava açmaya hazırlanan birileri olduğundan bahsetmişlerdi, dilerseniz onlarla iletişime geçmeye çalışın, Kamu Denetçiliğine başvuruda bulunun.

Daha önceden yapılan yorumlarda da görebileceğiniz gibi epey bir kişi bekleyiş içerisindeydi. Kimseden ses çıkmadığına göre onların da istedikleri sonuçları aldıklarını, bu sebeple de buraya uğramadıklarını düşünüyorum.

1

12341234

Guest
Hocam sakıncası yoksa hangi üniversiteye atamanız yapıldı benimde 2017 aralık ayı içinde işlemlerim tamamlandı ancak atamam mart ayında yapıldı ve 50 d olarak