33 a Araştırma Görevlisi Kadrosu, 35 ve 39. maddelerle görevlendirme hakkında

A

Akademik Forum

Guest
Hocam merak ettiğim bir diğer husus da şudur. Acaba maaşsız veya maaşlı olarak izinli sayılma durumu da oluyor mu bu durumda?

aysegok1993

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba.Cari usülle alınan bir arastirma görevlisi yuksek lisansının olduğu universiteye görevlendirme alabilir mi ?Ya da gidi s geliş (erzincan_ankara )yap diyebilirler mi?Bir de ilanda hangi tür kadro olduğu yazmıyor.

nurbanup

Öğrenci
Merhaba,

Atandığım üniversitede 33a lı öyp araştırma görevlisiyim. Şu anda yl yi yeni bitirdim ve doktora için bir kuruma lisansüstü tercih yapacağım. Fakat doktorada derslerin bir kısmını önceden aldığım için saydırma durumu söz konusu olursa bir dönemde kalan dersleri toparlayabilirim.

Bu durumda acaba 35. madde almadan 39. madde ile bir yıl idare edilebilir mi durum diye merak içindeyim. Çünkü üniversitem mümkün olursa tez dönemimde dönmemi istiyor. Öyp kurum koordinatörlüğüm kesinlikle 35. madde verilir diyor ama yönetmelikte aslında kesin bir hüküm de yok anladığım kadarı ile.

Bununla ilgili olarak bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

finduilas

Profesör
Merhaba,

Atandığım üniversitede 33a lı öyp araştırma görevlisiyim. Şu anda yl yi yeni bitirdim ve doktora için bir kuruma lisansüstü tercih yapacağım. Fakat doktorada derslerin bir kısmını önceden aldığım için saydırma durumu söz konusu olursa bir dönemde kalan dersleri toparlayabilirim.

Bu durumda acaba 35. madde almadan 39. madde ile bir yıl idare edilebilir mi durum diye merak içindeyim. Çünkü üniversitem mümkün olursa tez dönemimde dönmemi istiyor. Öyp kurum koordinatörlüğüm kesinlikle 35. madde verilir diyor ama yönetmelikte aslında kesin bir hüküm de yok anladığım kadarı ile.

Bununla ilgili olarak bilgisi ya da deneyimi olan var mı?
35 basvurunuzu yaparsiniz, cikmasi 1 sene surerse o sekilde idare edebilirsiniz. Ama 35e hic basvurmadan sadece 39 alarak yapamazsiniz.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

nixie

Öğrenci
Merhaba,
Ben de 33a kadrolu bir araştırma görevlisiyim. ÖYPli değilim. Çalıştığım üniversitede yüksek lisans ve doktora programları yok. %100 ingilizce eğitim veren bir üniversitede dil hazırlık sınıfı olan bir doktora programına kabul edildim. Henüz kayıtlar başlamadığı için de, kabul edildiğim üniversiteden bir belge aldım. Bu belgede "......Mühendisliği Anabilim dalı Doktora Programı'nda dil hazırlık sınıfına kabul edilmiştir....." ifadesi var. Çalıştığım üniversiteye; 35. madde ile görevlendirme istediğime dair dilekçe verdim ve bu belgeyi ekledim. Bu dilekçe ile ayrı bir dilekçe de 39. madde için verdim. 35. madde sonuçlanana kadar 39 verilmesi hakkında. Bölümümden onay geldi, ikisi için de. Fakat Dekanlık Kurulu'nda 35e onay, 39 a ret geldi. Hazırlık sınıfı 4-5 ay olacak, yani sadece ilk dönem. Ayrıca %85 devam zorunluluğu var. Yıllık izin, rapor, mazeret idare edersin, dil hazırlık için 39 veremeyiz dediler.

35 onayı çalıştığım üniversiteye geldiğinde de toefl puanımı görüp ondan sonra beni göndereceklermiş.

39 u alabilmek için nasıl bir belge sunabilirim? Ne yapabilirim? Bu konuda bir bilginiz ve öneriniz var mı?

Ayrıca artık elektronik sisteme geçildi birçok kurumda. Bu 35in çıkma süresini ne kadar etkiliyor? 2013 yılı sonunda 35 alan bir tanıdığım, elden takip etmiş ve 4 ayda çıkmış.

tepgec10

Öğrenci
[MENTION=88281]finduilas[/MENTION] hocam merhabalar. Ben cari alımla girdiğim üniversitemden 35. madde ile görevlendirildim. Ancak karşı üniversite güvenlik soruşturması yapacakmış. Ben de süreç tamamlanana kadar 39. madde ile görevlendirilmek istiyorum. Fakültemden bunun yasal bir dayanağı olmadığı 39. madde ile görevlendirmenin kongre ve toplantılar için olduğunu belirttiler. Araştırma için de izin alınıyor dediğimde bu araştırmadan kasıt arkeolojik vb. gibi olduğu söylendi. Ortada bir art niyet yok, yardımcı olmaya çalışıyorlar ama daha önce bu durumla karşılaşılmadığı için bilgi sahibi değiller. Ne yapmamı önerirsiniz. Bununla ilgili bir ek karar vs mevcut mu. Ben derslerime girebilmek ve araştırma yapabilmek amacıyla diye belirtmiştim dilekçemde. Ama görünüşe göre bu izin kongreler için denilip red edileceğim.

eczak

Yardımcı Editör
[MENTION=88281]finduilas[/MENTION] hocam merhabalar. Ben cari alımla girdiğim üniversitemden 35. madde ile görevlendirildim. Ancak karşı üniversite güvenlik soruşturması yapacakmış. Ben de süreç tamamlanana kadar 39. madde ile görevlendirilmek istiyorum. Fakültemden bunun yasal bir dayanağı olmadığı 39. madde ile görevlendirmenin kongre ve toplantılar için olduğunu belirttiler. Araştırma için de izin alınıyor dediğimde bu araştırmadan kasıt arkeolojik vb. gibi olduğu söylendi. Ortada bir art niyet yok, yardımcı olmaya çalışıyorlar ama daha önce bu durumla karşılaşılmadığı için bilgi sahibi değiller. Ne yapmamı önerirsiniz. Bununla ilgili bir ek karar vs mevcut mu. Ben derslerime girebilmek ve araştırma yapabilmek amacıyla diye belirtmiştim dilekçemde. Ama görünüşe göre bu izin kongreler için denilip red edileceğim.

hocam 39. madde ile 3 aylık görevlendirme alabilirsiniz. 35 çıkana kadar da 3 er aylık görevlendirme için 39. madde ile görevlendirilebilirsiniz. fakültenize 39. madde ile derslerimi takip edebilmek ve araştırma yapmak üzere görevlendirilmek istiyorum diye dilekçe verin. sonrada basın gidin :D ben öyle yapmıştım açıkcası

BC314

Öğrenci
Kıymetli hocalarım merhaba,

2012 yılında 33a'lı cari usulle atanmış bir araştırma görevlisiyim ve şuanda 35. madde ile başka bir üniversitede doktora tez aşamasındayım. Kadromun bulunduğu asıl üniversiteme geri dönmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca 35. maddeden doğan mecburi hizmetimi başka bir üniversitede görev yaparak yerine getirebilir miyim? Bu konularda karar kimdedir?

35. madde ile görevlendirme konusunda ayrıntılı bilgi alabileceğim kaynaklara nasıl ulaşabilirim? Çünkü 35. madde görevlendirmesi, geri dönme, mecburi hizmet, senet, vb. konular farklı birer mesele.

Sylvette

Öğrenci
Hocam mecburi hizmetin devri konusunda kararın hangi mercide olduğuna dair ya da 35. madde görevlendirme ile ilgili yazdığınız diğer konularla ilgili geçerli bir bilgi alabileceğiniz kaynaklara erişebildiniz mi?

manchester123

Öğrenci
Hocam YÖK'ün danışma hattı var. Oradan bilgi alabilirsiniz. Bu hat sadece ÖYP'liler için değil diğerlerini de kapsıyor. Numarası 0850 470 09 65

Kıymetli hocalarım merhaba,

2012 yılında 33a'lı cari usulle atanmış bir araştırma görevlisiyim ve şuanda 35. madde ile başka bir üniversitede doktora tez aşamasındayım. Kadromun bulunduğu asıl üniversiteme geri dönmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca 35. maddeden doğan mecburi hizmetimi başka bir üniversitede görev yaparak yerine getirebilir miyim? Bu konularda karar kimdedir?

35. madde ile görevlendirme konusunda ayrıntılı bilgi alabileceğim kaynaklara nasıl ulaşabilirim? Çünkü 35. madde görevlendirmesi, geri dönme, mecburi hizmet, senet, vb. konular farklı birer mesele.