33 a Araştırma Görevlisi Kadrosu, 35 ve 39. maddelerle görevlendirme hakkında

finduilas

Profesör
39.maddeyle ilgili ben bi soru sormak istiyorum.
öyp ile atandığım kurumda yüksek lisans var ama benim dalımda hoca olmadığı için mevcutta devam ettiğim yüksek lisans eğitiminde derslere ve tez aşamasında gidip gelmene izin verebiliriz dendi. şimdi 39.maddeyle gidersem yüksek lisansım atandığım kurumda mı devam ediyor olacak yani kaydımı oraya mı almamı isteyecekler yoksa hali hazırda devam ettiğim okulda öğrenciliğe devam edip oradan mı mezun olacağım? 35le göndermeye sıcak bakmıyorlar 39.maddeyle sürekli git gel yaparak gönderecekler zannedersem. 39 dışında gönderme durumları var mı yada?

sonuç olarak yüksek lisans mezuniyetim atandığım yer mi olacak yoksa eğitim aldığım yer mi onu bilmek istiyorum...

35 vermeyi geciktirerek sürekli 39la görevlendirebilirler hocam ama bunun için mutlaka 35 dilekçesi vermiş olmanız gerek. Yüksek lisans mezuniyetiniz eğitim aldığınız yer olacak tabii ki.

Magilvor

Öğrenci
Merhabalar,
33a araştırma görevlisiyim. 35. madde kapsamında görevlendirilmek için görevlendirileceğim okuldaki yüksek lisans ve Doktora programlarını kazanmış olma şartı var mıdır yoksa ayrıca değerlendirilip sınavlara vs girmeden eğitime başlayabilir miyim?

faculty

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim de başka yerde dr yapma ile ilgili bir sorum olacak.
Fakülte kadrosundayım, bulunduğum yerde dr programı var ancak ben %100 ingilizce dr yapmak istiyorum, bu konuda -35. ya da 39.madde ile ya da normal yıllık izin hakkı ile- yani herhangi bir şekilde izin vermeleri mümkün mü? Bu isteğimi kısıtlama hakkına sahipler mi? Ve bu konudaki ısrarımdan bir sonuç çıkar mı? Bu arada kadrosunda bulunduğum bölüm kısmi ingilizce. Yani İngilizce dersler var. Teşekkürler.

chilecAsh

Araştırma Görevlisi
Fakülte kadrosundayım, bulunduğum yerde dr programı var ancak ben %100 ingilizce dr yapmak istiyorum, bu konuda -35. ya da 39.madde ile ya da normal yıllık izin hakkı ile- yani herhangi bir şekilde izin vermeleri mümkün mü? Bu isteğimi kısıtlama hakkına sahipler mi? Ve bu konudaki ısrarımdan bir sonuç çıkar mı? Bu arada kadrosunda bulunduğum bölüm kısmi ingilizce. Yani İngilizce dersler var. Teşekkürler.

Okulunuzda varsa kalirsiniz lamı cimi yok hocam :)

"OYP/2015-1 YL"

finduilas

Profesör
OYPli iseniz atandiktan sonra bireysel olarak baska yerde doktoraya baslama sansiniz yok.

Cari alimla girdiyseniz izin verme ihtimalleri var ama %98 vermezler.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

A

Akademik Forum

Guest
Cari alımla girdiyseniz ve 33 lü iseniz istediğiniz yerde doktora yapma hakkınız var. Ancak izin konusu bölümünüzün inisiyatifinde. 35. madde ile görevlendirme vermeleri olasılığı zayıf. Yakın yer ise git gel yaparak dersleri tamamlayabilirsiniz

Mrvsnt

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar benim de bir sorum var, atandığım üniversitede yl programı yok ve ben de mevcut yüksek lisansımı ÖYP kapsamına aldırmak için atandığım üniversiteye 35. madde dilekçesi verdim, bundan sonraki süreçte yüksek lisansımın olduğu üniversiteye de dilekçe vermeli miyim yoksa bu süreç kadromun olduğu üniversite ile Yök arasında mı devam edecek?

finduilas

Profesör
Arkadaşlar benim de bir sorum var, atandığım üniversitede yl programı yok ve ben de mevcut yüksek lisansımı ÖYP kapsamına aldırmak için atandığım üniversiteye 35. madde dilekçesi verdim, bundan sonraki süreçte yüksek lisansımın olduğu üniversiteye de dilekçe vermeli miyim yoksa bu süreç kadromun olduğu üniversite ile Yök arasında mı devam edecek?
Sizin yapacaginiz baska bir sey yok.

faculty

Öğrenci
Cari/33a kadrom, bölüm destekliyor çünkü dr yapacağım bölümün kadrosunda değilim 😎 ancak yönetim konusunda tereddütlerim vardı, var. Aydınlanayım dedim 😃 Yakın veya uzak git gel deseler hiç sorun değil, ancak YÖK ile ilgili bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Yasal bir izin söz konusu olmayacak mı? Bölümün desteği dikkate alınır mı? Son söz kimin peki, dekanlık? üniversite yönetimi? YÖK?

- - - Güncellendi - - -

Ama İngilizce dr değil buradaki hayır olmaz tr yapacaksın mi diyecekler 🙃

Son düzenleme:

finduilas

Profesör
Cari/33a kadrom, bölüm destekliyor çünkü dr yapacağım bölümün kadrosunda değilim 😎 ancak yönetim konusunda tereddütlerim vardı, var. Aydınlanayım dedim 😃 Yakın veya uzak git gel deseler hiç sorun değil, ancak YÖK ile ilgili bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Yasal bir izin söz konusu olmayacak mı? Bölümün desteği dikkate alınır mı? Son söz kimin peki, dekanlık? üniversite yönetimi? YÖK?

- - - Güncellendi - - -

YOK'le ilgili hicbir sikinti cikmaz, okulunuz izin verdiyse tamamdir. Son soz tabii ki rektorun ama bolumunuz onayladiktan sonra rektor de sorun cikarmaz. Caride 35 ile gorevlendirmeye pek sicak bakmazlar, genelde git-gel yap derler, gorevlendirme alirsaniz sanslisiniz (ya da senet imzalayacaginiz icin sanssizsiniz-siz karar verin) Egitim dili onemli degil, Turkce yap diye dayatamazlar.

ozkan35

Öğrenci
Merhaba ben son öyp ile atandım. Atandığım yerde yüksek lisans yok. Açıldı ancak ders dönemi ancak eylülde başlayacak. Bu sebeple lisansüstü tercih yaptım. Yerleştim.39 ve 35 için dilekçe yazıcam. Şimdi aklıma takılan bir sorunum var . Şöyleki; ben sanat tarihi bölümü türk islam sanatına atandım. Yüksek lisans tercihleri yökün ilanları sanat tarihi olaraktı sadece 15 e yakın lisansüstü tercihi vardı hepsi anabilimdalı belirtmeden sanat tarihi olarak açılmıştı. Şindi yüksek lisans kaydım yapılırken, sanat tarihi anabilim dalı olarak yapılacakmış.( türk islam, bizans ve batı anabilimdalları var bölümümüze ait ve ben türk islam sanatına atandım)Dolayısıyla, atandığı anabilimdalında yüksek lisans yapmak gerekli esasına aykırı bir durum değil değilmi bu. Genel sanat tarihi olarak gözükecek sanırım. Enstitü doktorada bile biz böyle kayıt yapıyoruz dedi. Anabilimdalı olarak yapmıyoruz kayıt dedi [MENTION=88281]finduilas[/MENTION] hocam sizin bilginiz vardır belki diye düşünüyorum ama. Yardımcı okabilirseniz çok sevinirim.

finduilas

Profesör
Merhaba ben son öyp ile atandım. Atandığım yerde yüksek lisans yok. Açıldı ancak ders dönemi ancak eylülde başlayacak. Bu sebeple lisansüstü tercih yaptım. Yerleştim.39 ve 35 için dilekçe yazıcam. Şimdi aklıma takılan bir sorunum var . Şöyleki; ben sanat tarihi bölümü türk islam sanatına atandım. Yüksek lisans tercihleri yökün ilanları sanat tarihi olaraktı sadece 15 e yakın lisansüstü tercihi vardı hepsi anabilimdalı belirtmeden sanat tarihi olarak açılmıştı. Şindi yüksek lisans kaydım yapılırken, sanat tarihi anabilim dalı olarak yapılacakmış.( türk islam, bizans ve batı anabilimdalları var bölümümüze ait ve ben türk islam sanatına atandım)Dolayısıyla, atandığı anabilimdalında yüksek lisans yapmak gerekli esasına aykırı bir durum değil değilmi bu. Genel sanat tarihi olarak gözükecek sanırım. Enstitü doktorada bile biz böyle kayıt yapıyoruz dedi. Anabilimdalı olarak yapmıyoruz kayıt dedi [MENTION=88281]finduilas[/MENTION] hocam sizin bilginiz vardır belki diye düşünüyorum ama. Yardımcı okabilirseniz çok sevinirim.
Hocam yaptiginiz calismalar atandiginiz anabilim dalinda oldugu surece sorun olmaz diye dusunuyorum cunku fakultelerde anabilim dali, enstitulerde bilim dali olur ve kimse de bilim dalina kayit yapmaz haliyle. Ama yine de okulunuzun OYP Koordinatorlugune ya da YOK'e danisin isterseniz.

ozkan35

Öğrenci
Hocam yaptiginiz calismalar atandiginiz anabilim dalinda oldugu surece sorun olmaz diye dusunuyorum cunku fakultelerde anabilim dali, enstitulerde bilim dali olur ve kimse de bilim dalina kayit yapmaz haliyle. Ama yine de okulunuzun OYP Koordinatorlugune ya da YOK'e danisin isterseniz.

Tamam hocam teşekkür ederim cevabınıza.

A

Akademik Forum

Guest
YÖKün lisansüstü program açma kriterleri nedeniyle örneğin sanat tarihi anabilim dalı türk islam sanatı yüksek lisans programı şeklinde açılamıyor programlar hoca sayısı yeterli olmadığı durumlarda. Sanat tarihi anabilim dalında açılan programda Türk İslam Sanatı derslerni seçerek ve tezinizi bu alanda yaparsınız.

kuramci

Araştırma Görevlisi

- - - Güncellendi - - -

Aslında tamamen dekanın gönlüne kalmış bir şey. Yasal olarak engel yok ama çalıştığınız yerde doktora varsa başka yerde doktora yapmamaniz için git gel bile yapmanıza izin vermeyebilirler.

karmate

Öğrenci
Merhabalar,
kadromun bulunduğu üniversiteden başka bir yerde doktora yapıyorum. 35. madde ile görevlendirilmek istemiyorum, bunun yerine her hafta ya da iki haftada bir gidip gelmek niyetindeyim. Bunun için her gidişim için 2 günlük 39. madde ile görevlendirme mi almalıyım, yoksa şifahen izin alarak bir izin dilekçesi mi karalamalıyım, hangisi daha güvenlidir?

kuramci

Araştırma Görevlisi
Merhabalar,
kadromun bulunduğu üniversiteden başka bir yerde doktora yapıyorum. 35. madde ile görevlendirilmek istemiyorum, bunun yerine her hafta ya da iki haftada bir gidip gelmek niyetindeyim. Bunun için her gidişim için 2 günlük 39. madde ile görevlendirme mi almalıyım, yoksa şifahen izin alarak bir izin dilekçesi mi karalamalıyım, hangisi daha güvenlidir?
Her defasında 2 günlük 39. madde ile izin almanız gerekiyor. Fakültem benden öyle istedi.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba,
Benim sorum biraz karmaşık ama kısaca anlatmaya çalışacağım.
Ben bir üniversitede 33a ile araştırma görevlisiyim. Yurtdışında bir ülkeden doktora bursu kazandım. Benim merak ettiğim nokta şu, ben 39.madde ile yurtdışına görevlendirebilir miyim? Zira 39. maddenin 5/d yönetmeliğine göre ar. görler 1 sene çalıştığı takdirde 2 seneye kadar ve 1 sene sürekli uzatılarak rektör izniyle 5 seneye kadar görevlendirilirler diyor. Bu durumda benim orada doktora yapmam ve dönüşte de doktoramla dönmemde bir sorun olur mu? Rektör hoca bu konuda sorun çıkarmayacak gibi duruyor. Ama ben yönetmeliksel bir sorun var mı bunu öğrenmek istiyorum. Yoksa bu tamamen rektör insiyatifinde mi?

finduilas

Profesör
Arkadaşlar merhaba,
Benim sorum biraz karmaşık ama kısaca anlatmaya çalışacağım.
Ben bir üniversitede 33a ile araştırma görevlisiyim. Yurtdışında bir ülkeden doktora bursu kazandım. Benim merak ettiğim nokta şu, ben 39.madde ile yurtdışına görevlendirebilir miyim? Zira 39. maddenin 5/d yönetmeliğine göre ar. görler 1 sene çalıştığı takdirde 2 seneye kadar ve 1 sene sürekli uzatılarak rektör izniyle 5 seneye kadar görevlendirilirler diyor. Bu durumda benim orada doktora yapmam ve dönüşte de doktoramla dönmemde bir sorun olur mu? Rektör hoca bu konuda sorun çıkarmayacak gibi duruyor. Ama ben yönetmeliksel bir sorun var mı bunu öğrenmek istiyorum. Yoksa bu tamamen rektör insiyatifinde mi?

Gorevlendirilebilirsiniz yasal bir engel yok.