2017 Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi İlanları Başladı

mrhd

Öğrenci
hocam eğer tercih yapılırsa kazanılan üniversiteye 35. madde görevlendirmesi ile gidiliyor. Ordaki durum atanmak değil yani. Eğer sizin ilanda doktora atanılan üniversitede yapılacak deniyorsa, sınavına girip kazandığınız üniversitede yapacaksınız demektir.

Hocam değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Atanılan üniversitede yapılacak diye bir yazı geçiyordu ilanda. Peki tercihler açıldığında kendimce daha uygun bir üniversite görürsem tercih yapma hakkım olur mu yoksa tamamen artık kazandığım üniversitede çalışmalımıyım?

exitusletalis

Öğrenci
Hocam değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Atanılan üniversitede yapılacak diye bir yazı geçiyordu ilanda. Peki tercihler açıldığında kendimce daha uygun bir üniversite görürsem tercih yapma hakkım olur mu yoksa tamamen artık kazandığım üniversitede çalışmalımıyım?

hocam usul ve esaslarda yökün belirlediği üniversitelerde lisansüstü eğitim alınması esastır gibi bir madde var. şu durumda sizin için atandığınız üniversite belirlenmiş oluyor bence tercih yapmamanız gerekir.

A

Akademikmi

Guest
Merhaba arkadaşlar. Öncelikli alan araştırma görevliliğine atandım, güvenlik soruşturmam devam ediyor. Sormak istediğim birkaç soru var, cevaplayabilirseniz memnun olurum.
1. Öncelikli alanın anabilim dalı ve ilanın çıktığı anabilim dalı farklı. Ben ilanın çıktığı anabilim dalında yüksek lisans yapıyorum. Bu durumda yüksek lisansım nereden devam edecek?
2. Yüksek lisansımın ikinci yarıyılındayım ve yeni atandığım için lisansüstü eğitim tercihlerine yetişemedim. Güz yarıyılı tercihleri açıldığında ise tez dönemine geçmiş olacağım. Bu durumda lisansüstü eğitim tercihi yapmam gerekir mi?(öncelikli alanla, lisansüstü eğitim yaptığım alanlar farklı)
3. Yüksek lisans yaptığım üniversite ile atandığım üniversite aynı. Benim için görevlendirme olur mu?
4. Anabilim dalları ve bölüm farklı olduğu için bu bölüm değişikliği olmuş oluyor. Sizce bu dezavantaj mı?

crystalplanet

Öğrenci
Hocam bu 35. Madde ataması YÖK tarafından mı yapılıyor yoksa üniversite mi talep ediyor bunu? 35 ile gitmek isteyenleri göndermek istemiyorlar ve bariz şekilde mobbing uygulanıyor çok problem çıkarıyorlar sadece angarya işleri yaptırmak için tutmak istiyorlar. lisans öğrencisi bile olmayan fakültede iki kişi bu durumda mahsur kaldık ve ders için de haftada 2 gün izin vereceklerini söylediler ve derse gideceğimiz yerler 11-12 saatlik mesafede ne yapacağımızı bilmiyoruz dilekçe veren arkadaşın dilekçesini almadılar ve dekan çok sert şekilde azarladı buna ne yapılabilir

madsci

Öğrenci
Hocam bu 35. Madde ataması YÖK tarafından mı yapılıyor yoksa üniversite mi talep ediyor bunu? 35 ile gitmek isteyenleri göndermek istemiyorlar ve bariz şekilde mobbing uygulanıyor çok problem çıkarıyorlar sadece angarya işleri yaptırmak için tutmak istiyorlar. lisans öğrencisi bile olmayan fakültede iki kişi bu durumda mahsur kaldık ve ders için de haftada 2 gün izin vereceklerini söylediler ve derse gideceğimiz yerler 11-12 saatlik mesafede ne yapacağımızı bilmiyoruz dilekçe veren arkadaşın dilekçesini almadılar ve dekan çok sert şekilde azarladı buna ne yapılabilir

Aradığınız bir çok şeyi bu linkte bulabilirsiniz.

https://www.akademikpersonel.org/ar...rma-gorevlileri-35-madde-gorevi-hakkinda.html