2017 Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi İlanları Başladı

boyboy

Öğrenci
Uludağ üniversitesi öncelikli alan araştırma görevlisi ilanına çıktı herkese hayırlı olması ve giderek artması dileğiyle.

ceratium

Öğrenci
bugün uludağ üniversitesi ilana çıktı şartlar şu 1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır. 2. Bu kadroya atanacak araştırma görevlisi “Fizyoloji” konusunda yetiştirilecektir. 3. Adayın, Biyoloji, Kimya veya Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması ve tez aşamasına geçmemiş olması gerekmektedir. 4. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir. 5.Adaylar aynı üniversiteden şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir. 6.Bu kadrolara atamalar; - 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi, - “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” Ek Madde 1 hükmü ile - “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır.

ne yazıkki maddeler arasında yüksek lisans yapıyor olmak diye bir şart var. Ben yüksek lisansımı tamamladım. sizce belgeleri göndersem reddedilir miyim????. üniversiteyi aradım ama hepsi bi başkasına yönlendirdi sorumun cvbını alamadım üniversiteden. bilen biri cvb verirse çok iyi olur

parafiskalite

Yardımcı Editör
bugün uludağ üniversitesi ilana çıktı şartlar şu 1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır. 2. Bu kadroya atanacak araştırma görevlisi “Fizyoloji” konusunda yetiştirilecektir. 3. Adayın, Biyoloji, Kimya veya Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması ve tez aşamasına geçmemiş olması gerekmektedir. 4. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir. 5.Adaylar aynı üniversiteden şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir. 6.Bu kadrolara atamalar; - 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi, - “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” Ek Madde 1 hükmü ile - “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır.

ne yazıkki maddeler arasında yüksek lisans yapıyor olmak diye bir şart var. Ben yüksek lisansımı tamamladım. sizce belgeleri göndersem reddedilir miyim????. üniversiteyi aradım ama hepsi bi başkasına yönlendirdi sorumun cvbını alamadım üniversiteden. bilen biri cvb verirse çok iyi olur

Hocam olumsuz yanıt gelır. Cunku yuksek lısans yapıyor olmak bıle yetmıyor, tez asamasına gecmemıs olma sartı var.
Yanı hem yuksek lısans yapıyor olması hem de ders asamasında olması gerekıyor aradıkları kısının. Normalde de sartlar neyse o dur zaten, esneklık olmuyor.
Bu kadar detay veren kurum kesınlıkle kabul etmez.

ceratium

Öğrenci
hocam üniversiteyi aradım daha yeni konusabildim. üniversitenin ilandan haberi yoktu sayemde oldu:) resmi yazı yarın elimize geçecek yarın öğleden sonra sorunuzu cvblayabilirim dedi..... öncelikli alanlardaki araştırma görevliliği için yl veya doktora yapıyor olmak şart mı?? diğer ilanlarda böyle mi çıkacak? bilşyor musunuz?

A

AkaForumzade

Guest
İlahiyat Fakültesi mezununun "Balkan Çalışmaları" alanında nasıl yetiştirileceğini çok merak ediyorum :D

hocam üniversiteyi aradım daha yeni konusabildim. üniversitenin ilandan haberi yoktu sayemde oldu:) resmi yazı yarın elimize geçecek yarın öğleden sonra sorunuzu cvblayabilirim dedi..... öncelikli alanlardaki araştırma görevliliği için yl veya doktora yapıyor olmak şart mı?? diğer ilanlarda böyle mi çıkacak? bilşyor musunuz?

Bir türlü inandıramadık. Evet bu şartla çıkacak hepsi.

thessallia

Öğrenci
Herkese hayırlı uğurlu olsun ancak şartlar biraz sıkıntılı. Ben doktora tez dönemindeyim ve ilanlar bu şekilde gelecekse hiçbirine başvuru yapamayacağım gibi görünüyor. Cari kadro zaten bütün bir sene bekledik çıkmadı. Bu şekilde dağıtılması kadroların çok adaletsiz...

seyda26

Öğrenci
Oncelikli derken tam olarak nedir arkadaslar. Bu sekilde ilanlar fazla mi gelir bi de sartlar hep yuksek lisans yapma sarti seklinde mi olur ??

ceratium

Öğrenci
bu kadrolarda atamalar 50/d olarak yapılıyor hocam. 50/d için öğrencilik şart.

doktora ilanlarını bekliyorum herhangi bir yerde doktoramı başlatınca ilanları kaçırmazsam basvurabilirim. baslattıktan sonraki sorun ise yl mezunu olmak şartlı ilanlara doktora ögrencileri basvuramıyor olması

- - - Güncellendi - - -

Oncelikli derken tam olarak nedir arkadaslar. Bu sekilde ilanlar fazla mi gelir bi de sartlar hep yuksek lisans yapma sarti seklinde mi olur ??

yök ün belirlediği öncelikli alanlar hocam. yl yapma değil YAPIYORR olmak şartı var. mesela ben yl mezunu olduğum için başvuramıyorum.

A

Akademkfrm

Guest
Hukuk

1 Aralıkta gelen hukuk fakültesi araştırma görevlisi ilanları da mı öncelikli alanlardan alım oluyor?

Tez dönemine geçmemiş olmak şartı var ilanlarda nasıl olcak böyle. Geçenin suçu ne. Bi de bu çıktı başımıza

Öncelikli alanlarda belirli üniversitelerde belirlenmiş olan alanlarda yüksek lisans eğitimi yaptırılacak.Usul ve esaslara göre tez dönemine geçildiğinde başladığı yüksek lisansa devam edebiyordu. Oysa ders döneminde olunca yeniden yüksek lisansa başlatacak

tetveli

Öğrenci
Merhabalar, aranıza yeni katılmış gibi görünsemde üyeliğim yeni ancak eskiden beri ara ara takip ediyorum ancak merak ettiğim konuyu forumda bulamadım, neyse soruma geçeyim. Başvurmayı düşündüğüm ilanda şöyle bir açıklama var;
"1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır
2. Bu kadroya atanacak araştırma görevlisi “Ulaştırma Akıllı Ulaşım Sistemleri” konusunda yetiştirilecektir.
3. Adayın, İnşaat Mühendisliği bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması veya doktora tez aşamasına geçmemiş doktora öğrencisi olması gerekmektedir.
4. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir.
5. İlanda belirtilen alanda eğitimlerini sürdürmekle birlikte doktora tezleri Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda olmayanlar, doktora tezlerine yeniden başlamak durumundadır.
6. Adaylar aynı üniversiteden şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir.
7. Bu kadrolara atamalar;
- 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi,
- “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” Ek Madde 1 hükmü ile
- “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca yapılacaktır. "

1. Ben inşaat müh/yapı abd da olan yüksek lisansımla buna başvurabiliyormuyum yani "ilgili alanda tezli yüksek lisans" tan kasıt benim abd mlamı akalı yoksa ilana ait “Ulaştırma Akıllı Ulaşım Sistemleri” mi yoksa sadece Ulaştırma abd nımı kastediyor? (Çok absürd bir soru ise kusura bakmayın biraz yabancı olduğumdan)

2. Bu “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” nun ne özelliği var, usul ve esasları okudum ancak çokta açıklayıcı değil varsa başlık linki bile atsanız olur ben.

3. Uzatmalı öğrencilerin araştırma görevliliğine başvuruyla alakalı bir değişiklik varmı benim görmediğim, mart kararı aynen devam mı?

4.Sanıyorum üniversiteye göre değişiyormuş ancak sormak istiyorum, araştırma görevliliği başvurularında 2011 KPDS puanımı kullanabiliyormuyum?

Teşekkürler şimdiden.

galanthus

Öğrenci
"1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır. 2. Bu kadroya atanacak araştırma görevlisi “Fizyoloji” konusunda yetiştirilecektir. 3. Adayın, Biyoloji, Kimya veya Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması ve tez aşamasına geçmemiş olması gerekmektedir. 4. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir."
Hocalarım, bu açıklamaya göre bu ilanan Biyoloji Bölümü mezunu ve Moleküler Biyoloji yüksek lisans öğrencisi başvurabilir mi?

ceratium

Öğrenci
"1. Bu ilan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamındadır. 2. Bu kadroya atanacak araştırma görevlisi “Fizyoloji” konusunda yetiştirilecektir. 3. Adayın, Biyoloji, Kimya veya Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü lisans mezunu olması ve ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olması ve tez aşamasına geçmemiş olması gerekmektedir. 4. İlanlara başvuracak adayların, araştırma görevlisi kadrolarına atanmaları halinde, doktora eğitimlerini atandıkları üniversitelerde ve tezlerini Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlarda yapmaları gerekmektedir."
Hocalarım, bu açıklamaya göre bu ilanan Biyoloji Bölümü mezunu ve Moleküler Biyoloji yüksek lisans öğrencisi başvurabilir mi?

Hocam bu ilan sanırım Uludağ ünisine ait. 3 madde de biyoloji mezunu olması tamamda bide yükseklisans yapıyor olmak diye madde var şartı sağlıyorsanız başvurun

galanthus

Öğrenci
Hocam bu ilan sanırım Uludağ ünisine ait. 3 madde de biyoloji mezunu olması tamamda bide yükseklisans yapıyor olmak diye madde var şartı sağlıyorsanız başvurun

Hocam teşekkür ederim öncelikle cevabınız için ama "ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olma." kısmı kafamı karıştırdı. moleküler biyoloji yl öğrencisi başvurabilir mi, yoksa fizyoloji üzerine mi yüksek yapıyor olmak gerekir?