100/2000 Yök Doktora Bursları

D

Doktoralı

Guest
YÖK doktora bursu

Merhaba, temmuz ayı bursunuz yattı mı acaba?her ayın 1-10 arası yatıyor diye biliyordum ben

wnaker

Öğrenci
merhaba arkadaşlar, doktoraya yeni kayıt yaptığım üniversite şimdi bu programla alım yapacak. doktoraya girdiğim için bu programa girmemde sıkıntı olur mu?

ayrıca geçen sene bu bursu alan arkadaşlar bu bursları yatması hep mi düzensiz oluyor? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

TheKorhan

Öğrenci
Selam!Yeni açılan Yök 100/2000 burs ilanlarında devlet kadrosu dışında çalışanlarda başvurabiliyormuş.Sormak istediğim önceden bu bursu hak kazananlarda özel sektörde çalışabilir mi?Bir diğer soru ise bu şekilde burs alacak olanlarda bursta bir kesinti olacak mı?

Var olan bursta kesinti olmayacağı fakat alınan miktarın 1/3 ünü geçmeyecek bir ödeme sağlanacağı belirtilmiş. Özel sektörde çalışanlar da başvurabiliyor fakat Öğretim Üyeleri başvuramıyor. Tüm koşullar, ödeme bilgisi belirtilmiş. Usul ve Esasları link olarak bırakıyorum. http://www.yok.gov.tr/documents/31132506/37454066/100_2000_Usul_ve_Esaslar_2018.pdf

Öğretim üyesi zaten başvurmaz çünkü doktorayı bitirmiş kişidir. Doğrusu öğretim elemanı olacak.

Varuna

Öğrenci
Hızlı yazdığım için hata olmuş, sanırım 1/3'te de hata var linkten faydalanılırsa daha iyi olacaktır. Düzelttiğiniz için teşekkürler.

Theconomist

Öğrenci
Bizim mülakat oldu 3 kişilik kontenjan açılan bu bölümde 3 asıl ve 1 yedek olmak üzere liste açıklandı. 2 asıl kayıt oldu . Fakat 3. Asil kişinin tezli yüksek lisans öğrenimi çıktığı için kayıt olamadı . Şimdi bu yedek arkadaş bursa kayıt olmazsa bizim de burs hakkımız yanar mı ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

zalimski

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.Acaba iktisat alanından doktora bursu alanlar genel olarak sınavda ne sorulduğunu yazabilirler mi? Ya da genel anlamda ne soruyorlar sınavda?

bilge24

Öğrenci
Arkdaşlar merhabalar. Geçen hafta yök doktora bursu Sınavı mülakatnda başarılı oldum. Listedeki isimlerin yök ün onayına sunulacağına dair duyuru yapıldı. Bu aşamadan sonra ne yapmamız gerekiyor bir de burs ne zaman yatar bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirm

Varuna

Öğrenci
Benim bildiğim kadarıyla programın açılabilmesi için en az 3 kişinin kayıt olması gerekli ama en doğru cevabı Enstitünüz vercektir.Başarılar.

- - - Güncellendi - - -

Arkdaşlar merhabalar. Geçen hafta yök doktora bursu Sınavı mülakatnda başarılı oldum. Listedeki isimlerin yök ün onayına sunulacağına dair duyuru yapıldı. Bu aşamadan sonra ne yapmamız gerekiyor bir de burs ne zaman yatar bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirm

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan alımın ardından Kasım ayında iki aylık ödemeler yapılmış. Bursiyerin kabul aldıktan sonra yapabileceği bir işlem yok, ödemeler 6 aylık olarak okullara yapılıyor en doğru haber okuldan alınacaktır. Başarılar.

- - - Güncellendi - - -

Bizim mülakat oldu 3 kişilik kontenjan açılan bu bölümde 3 asıl ve 1 yedek olmak üzere liste açıklandı. 2 asıl kayıt oldu . Fakat 3. Asil kişinin tezli yüksek lisans öğrenimi çıktığı için kayıt olamadı . Şimdi bu yedek arkadaş bursa kayıt olmazsa bizim de burs hakkımız yanar mı ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

Programa kayıtlı 3 kişi olmak zorunda diye belirtilmiş fakat en doğru cevabı Enstitü verecektir.

Sofi

Öğrenci
Güz dönemi bursları için enstitüsünden bir haber, bilgi alan var mı acaba? Yök henüz duyurmadı ama Hitit Üniversitesi iki gün önce duyuru yayınlamış doktora öğrencilerinin burs almasıyla ilgili.

wnaker

Öğrenci
Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan alımın ardından Kasım ayında iki aylık ödemeler yapılmış. Bursiyerin kabul aldıktan sonra yapabileceği bir işlem yok, ödemeler 6 aylık olarak okullara yapılıyor en doğru haber okuldan alınacaktır. Başarılar.

ekim ayında sadece ekim kasım bursu mu yattı? eylül ayı yatmadı mı çünkü kasımda 3 aylık alanlar olmuş.

A

AkademiForum..

Guest
YÖK100/2000 burslusu diğer burslardan yararlanabilirmi

Merhaba arkadaşlar. YÖK100/2000 bursslusu işsizlik maaşından yararlanabiliyormu? VEya diğer bursları alabiliyormuyuz?

Sofi

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, yeni kayıt olanlar için bursların akıbeti hakkında bilgisi olan var mı?

YÖK ekim ayında bursların yatacağını söylüyor, ama hangi gün yatacağı belirsiz. YÖK net bir duyuru yapmadığı için enstitüler bilgi veremiyor. Özetle her şeyi beklediğimiz gibi bunu da bekleyeceğiz.

dogukandag58

Öğrenci
YÖK bursları üniversite hesaplarına bu ay içerisinde gönderse bile Kasım'ın 1'i ile 10'u arasından önce alamayacağız galiba, şuan tek temennim Eylül, Ekim ve Kasım beraber yatsın, en azından yaptığımız kredi kartı borçlarını ödeyebilelim.

Son düzenleme:

blackstonemin

Öğrenci
Ben de yeni kayıt olanlardanım. Enstitüye gelen yazının bir örneği öğrenci işleri tarafından mail atılmıştı bana. Orada bursların Eylül ayı da dahil olmak üzere yatacağı yazıyordu.